larwy z pleśniejącej ikry???

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

larwy z pleśniejącej ikry???

Postautor: Martina » 16 lutego 07, 16:27

moim kiryskom coś odbiło, bo miedzy dwoma ostatnimi tarłami upłynęło... 19 dni!! jakoś szybko po tamtym nastąpiło nowe... jednak w tym ostatnim samica nie złożyła wiele ikry (jakieś 13 szt. chyba, a może jakieś zostały wcześniej zjedzone i niezauważyłam...). No i się zaczęły wykluwać. Były dwa skupiska ikry po kilka szt. i jedno ziarenko osobno. To samotne niespleśniało, jego wnętrze pociemniało i wykluła się larwa. A te skupiska obrosły puszkiem czyli poprostu pleśnią, ale i tak coś się z nich wykluło, chyba ze trzy larwy... więc, czy jest to możliwe żeby z obrośniętej pleśnią ikry wykluły się jeszcze jakieś larwy??
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

ziomal
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 31 października 06, 19:06

Re: larwy z pleśniejącej ikry???

Postautor: ziomal » 16 lutego 07, 21:06

no coz. moze gdzies nie dopatrzylas i byla jeszcze ikra w kacie. hm...
skoro zarenka sa kolo siebie to powinny wszystkie splesniec-ale coz cuda sie zdazaja:)

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: larwy z pleśniejącej ikry???

Postautor: Martina » 16 lutego 07, 21:39

mam chyba 4 szt. larw. z tych 13-stu ziaren. Ale jeszcze zajrze moż coś sie znów wykluło, choć wątpie...
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości