Mieczyk dziwnie sie zachowuje!?

Maniek
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 4 sierpnia 04, 22:22

Mieczyk dziwnie sie zachowuje!?

Postautor: Maniek » 26 sierpnia 04, 19:20

Moj mieczyk dzisiaj pol dnia siedzial pod kamieniami a jak wyszedl to byl bez sil, cigle w miejscu powolne ruchy, ogonek mu ciagle opada! Widze ze ma slad po jednym ugryziemu na pletwie, i od czasu do czasu samiczka goni go!
Nie wiem co sie dzieje ale to nie jest normalne zachwoanie, wszystkie inne ryby zachwuja sie normalnie, nie ma zadnych zmian na ciele!co moglo sie stac! pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Mieczyk dziwnie sie zachowuje!?

Postautor: ciosek » 26 sierpnia 04, 21:05

MAniek napisz jaka masz obsade, masz drugie samca mieczyka??? Czasem samce toczą ze sobą niegroźne walki, któ?e są raczej pokazem sił. hmm... jak masz jakies drugie akwarium to daj mu troche odetchnąć, bo wydaje mi się że może być poprostu bardzo zmeczony. Coś go nieźle musiało pogonic.

Maniek
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 4 sierpnia 04, 22:22

Re: Mieczyk dziwnie sie zachowuje!?

Postautor: Maniek » 26 sierpnia 04, 21:28

Nie mam drugiego samca, a mialem jedynie samice bojownika ale ona raczej nie atakowala mieczyk.. chyba ze po ciemku ale dzisiaj sie jej pozbylem bo ganiala moje neony.
Z tego co zauwazylem to samica stala sie agresywna wobec niego hmm moze to ona!ale nie wiem, nie mam pojecia co mu jest .. siedzi teraz w kacie.. robie mu wlasnie zastepczy zbiorniczek i zobacze jak bedzie jutro!
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Mieczyk dziwnie sie zachowuje!?

Postautor: Locter » 26 sierpnia 04, 21:40

Weź tego mieczyka wsadź do jakiegoś większego słoja, albo drugiego akwa i popatrz co się z nim bedzie działo. Jak zdechnie znaczy, że był chory, ajak nie zdechnie to znaczy, że masz jakiegoś bandyte w akwarium :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Maniek
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 4 sierpnia 04, 22:22

Re: Mieczyk dziwnie sie zachowuje!?

Postautor: Maniek » 27 sierpnia 04, 12:35

W nocy trzymalem go w innym pojemniku, rano naspalem mu jedzenia i normlanie podplywal i jadl..myslelem ze mu przeszlo...i wrzucilem go do akwa..ciagle obserwowalem czy nic do nie atakuje...i bylo psokojnie...tylko on coraz slabszy..az wkoncu patrze a on pod kamieniami lezy i nie rusza sie.. myslalem ze to koniec.. i zaczelem pisac ten post ..ale teraz widze ze wyplynal i znowu w miejscu stoi i taki jakis slabiutki ... teraz znowu opadl na kamienia tak jakby odpoczywal...
Mial ktos moze taki przypadek z mieczykami!!??

[ Dodano: 2004-08-27, 12:41 ]
Najlepsze jest to ze on polzy na kamieniach jakby juz mial nie wstac i podniesie sie i zaczyna szalec tak z 30 sekund i znowu bez sil opada hmm....dziwne :roll:

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Mieczyk dziwnie sie zachowuje!?

Postautor: Locter » 27 sierpnia 04, 12:59

Hmmm... to mi wygląda na jakąś wrodzoną wadę genetyczną, albo wyjątkowo wredną chorobę. Jednak stawaim na genetykę. Bardzo możliwe, że twój mieczyk uszkodził sobie pęcherz pławny i nie może unosić się w wodzie, więc leży na kamieniu. Gdy próbuje pływać szybko sie męczy, bo bez pęcherza jest mu bardzo ciężko i opada znowu na dno zmęczony. Ja na twoim miejscu bym sie pozbył tego mieczyka jak najszybciej, bo to mi coś podejrzanie wygląda. Nie ma co się nad nim rozczulać, lepiej stracić jedną rybe niz ryzykować stratę całej obsady.
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości