Skalar - nie ma płetwy....

marektomek
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 15 kwietnia 06, 06:12
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: marektomek » 10 marca 07, 13:04

Ostatnio kupiłem sobie 4 młode skalary. zauważyłem że jeden jest bardzo nieśmiały i cały czas jest schowany w liściach roślin gdzieś podczas gdy pozostałe trzy już sie oswoiły i pływają po całym akwarium. Przyjżałem mu sie i zauważyłem ze nie ma jednej płetwy (nie wiem czy go takiego kupiłem, czy stało sie to podczas transportu czy może już w akwarium)... tej długiej z dołu wyglądającej jak taki pręcik... Nie przeszkadza mu to w pływaniu, widze ze jak karmie rybki to podpływa cos poskubać.
Moje pytanie więc jest takie czy taka płetwa mu odrośnie? jeśli nie to czy bedzie normlanie funkcjonował? albo bedzie wiecznie po krzakach sie krył aż padnie...????

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: artur_89 » 10 marca 07, 13:20

Witam. Płetwa powinna mu odrosnąc po pewnym czasie, a jesli nie to i tak ryba bedzie normalnie funkcjonowac wiec nie martw sie nie zdechnie!!. Skalary to ryby które cięzko przyzwyczjaą sie się do nowych warunków, jak ja miałem skalary to zanim zaczęły swobodnie pływac minęło dużo czasu:/. Pozdro

marektomek
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 15 kwietnia 06, 06:12
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: marektomek » 10 marca 07, 13:32

dzięki za odp. aha, mam w akwa mnóstwo krewetek fire red.... mnożą sie i mnożą... czy skalary jak podrosną to dadzą sobie z nimi rade? nie mam sumienia ich spuszczać do klopa:) w sklepie nie chcą więc licze na to ze skalarki bedą miały pocieche... tylko sie boje ze teraz jak są jeszcze młode przyzwyczają sie do towarzystwa krewetek i później nie bedą sie nimi interesowały???? Instykt weźmie górę czy nie?? :wink:

ss20
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 11 lutego 07, 12:17
Lokalizacja: Bielsko-B

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: ss20 » 10 marca 07, 15:20

Powinno sie mu zregenerować, no chyba, że wdało się od tego coś poważniejszego, ale skoro je i w ogóle to nie sądze. Jedyne co możesz zrobić to dać mu spokój, pozdro.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: artur_89 » 10 marca 07, 16:44

Napewno instynkt weżmie górę!! Raczej to jest nie możliwe żeby skalar zaprzyjażnił się z krewetkami:P (lub z neonkami), jeśli będzie miał okazje coś skubną to to zrobi:) pozdro

Bazyliusz
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 4 października 06, 10:29
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: Bazyliusz » 10 marca 07, 17:30

Skalarki chowane od malego z neonami dadza im spokoj - wyskubia tylko slabsze.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: Tomek83 » 10 marca 07, 19:36

Ja miałem bardzo długo baaardzo dużego i agresywnego skalara, który mi zabił wiele rybek ale ze stadem neonów żył w zgodzie i nigdy żadnego nie ruszył(wychował się z nimi od małego).

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: artur_89 » 10 marca 07, 19:53

Ciekawe, ja miałem kiedyś 5 skakarówi małe satdko neonek, też były od małego, ale skakary jeszcze takie duże nie były ale i tak próbowały coś sobie upolować, czasami widziąłem ja się czają na neonka, ale zawsze neonki były górą:P Pozdro

marektomek
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 15 kwietnia 06, 06:12
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: marektomek » 10 marca 07, 19:53

neonki tez mam ale są bardzo wyrośnięte i chyba im nic nie grozi, mam nadzieje tylko ze tych krewetek mi ubędzie bo mi całe podłoże sie rusza na czerwono :wink: dzięki za odpowiedzi

ss20
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 11 lutego 07, 12:17
Lokalizacja: Bielsko-B

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: ss20 » 11 marca 07, 07:11

Jeśli neonki są duże to nic im nie grozi, skalar co najwyżej może je od czasu do czasu troche pogonić, jego ofiara jesst uwarunkowana wielkością.

Greesive
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 7 lutego 07, 16:12

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: Greesive » 12 marca 07, 20:04

W srodowisku skalarów , male neonki sa pokarmem skalarów. :?

lukaszg1
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 stycznia 07, 20:03
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: lukaszg1 » 22 marca 07, 10:20

Witam a czy przy wąsach też tak jest że mogą odrosnąć?? Moje 2 skalarki maja po 1 wąsie i mam nadzieje ze drugi im odrośnie dla mnie te wąsy dodaja im uroku!! I jak myslicie odrosna a jesli nie to czy bedzie im to przeszkadzało??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Skalar - nie ma płetwy....

Postautor: Tomek83 » 22 marca 07, 15:55

To nie wąsy, bo wąsy to ma mężczyzna(jak je sobie zapuści :wink: ), tylko płetwy brzuszne...Powinny odrosnąć, jeśli są nie uszkodzone nerwy i mięśnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości