wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

siakus
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 września 04, 20:32

wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: siakus » 3 września 04, 20:42

jestem poczatkujacy ale licze na Wasza pomoc. Glownie chodzi o to mam akwarium 25 l jak na razie.Byl w nim 1 skalar 2 mieczyki 2 neonki czerwone 2 glonojady male, brzanka i ostronos wshystko bylo ok do czasu.Akcesoria moje to grzalka, filtr napowietrzajacy oba firmy Szut oraz uzdatniacz wody firmy tropical i odkazacz zwalcza pasozyty ichtio czy jakos tak.Glony prawdziwe moczarka kanadyjska i pare innych. Po tygodniu od zakupu zaczely rybki po kolei zdychac co noc zdychala inna, az zdechly wszystkie . Zauwazylem ze na ich pletwach skrzelach itp. pojawil sie jakis dziwny sluz tak samo na glonach i sciankach szyb.umylem odkazilem ale to niepomoglo.dalej zdychaly.(wydaje mi sie ze sie dusza, ryba jak zdechnie powinna wyblynac brzuchem na gore a one wszystkie lezaly na dnie) pokarm ktorym je karmie to zywe robaki czerwone firmy Karpio oraz suchy pokarm w platkach firmy Tropical. bardzo bym prosil o panstwa pomoc z gory DZIEKUJE!!

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: Hawk » 3 września 04, 22:52

1. NIGDY nie lacz skalarow z neonkami i tego typu malymi rybami piekniczkowatymi . Bo bedzie rzez a potem skalary je zjedza.
2. Ryby leza na dnie jak zdechna :P
3. Kiedy wpusicles ryby od wlania wody?
4. Filtr chodzi cala dobe czy tylko w ciagu dnia? (Pytanie retoryczne ... :roll: )
5. Odstaw robaki czerwona popularnie zwane ochotka, ktore zawieraja najwiecej syfu i chemikalii z miejsc hodowli. Karm 2-3 razy w tyglu zywym wodzieniem. W kazdym razie czyms czystszym.
6. Jezeli ryby zyly jakis czas to czy podmieniales wode?
7.Jaka utrzymujesz temperature?
czy ten sluz/nalot przypominal kepki waty?
jak nam to powiesz to na bank Ci pomozemy i juz wszystko bedzie ok! :ok:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: suncho » 4 września 04, 12:47

Skalar w 25 litrach :czacha: zgroza!!!.Skalry to duze ryby i potrzebuja duuuzo miejsca w akwa. Trzebabylo najpierw sie nas zapytac a potem kupowac rybki, no ale na bledach sie czlowiek uczy.Pamietaj tylko ze powodow z jakich zdechly ci rybki moze byc 100000.
Poczawszy od:
- Przekarmiania(przez co stan wody w akwa sie drastycznie pogorszyl)
- Naszpicowania je przez ciebie bez potrzeby chemia
- ogolnego zaniedbania(nie czyszczenie akwa ,brak podmian wody itp.)
- bardzo nieodpowiedniego zestawienia gatunkow :mrgreen:
- i wiele innych

Napisz wszystkie czynnosci jakie wykonujesz przy akwa czyli:czy i co ile czyscisz,co ile podmieniasz wode ,ile pokarmu dajesz i ile razy dziennie itp.
Wtedy bedziemy wiedziec dokladnie co sie stalo

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: Farod » 4 września 04, 12:58

zgadzam sie skalar w 25 litrach to istna masakra :zly: :zly: :zly: :zly:

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: atusia » 4 września 04, 14:45

Skalary i mieczyki w akwa 25l to paranoja...po pierwsze za dużo ryb, po drugie za duże ryby... :?
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: Tokio » 4 września 04, 17:37

5. Odstaw robaki czerwona popularnie zwane ochotka, ktore zawieraja najwiecej syfu i chemikalii z miejsc hodowli. Karm 2-3 razy w tyglu zywym wodzieniem. W kazdym razie czyms czystszym.
Czesc sorki ze nie na temat ale mam pytanko do tekstu Hawka , Powarznie ochotka to takie badziewie ?? mrożona tez ?? własnie miałem zaczac zywic nimi neonki i teraz troche mnie to zbiło z tropu
30 L

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: Hawk » 4 września 04, 18:05

Tokio, Ochotka zywa i mrozona ma to do siebie ze dlugo przetrzymuje w sobie wszelkie toksyny,chemikalia i zarazki z miejsc gdzie byla hodowana. NIe wiem no, moze trzeba by bylo wygotowac ochotke lol zeby sie tego pozbyc ale tego sie nie stosuje. Serio nie kupujcie tego , szkoda ryb. Bardzo dobry jest wodzien, polecam :) Zywy jeszcze "ucieka" rybom ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: atusia » 4 września 04, 18:08

Różne są opinie na temat ochotki...jedni piszą, że jest ciężkostrawna...inni często karmią ochotką. Moim rybciom ochotki nie podaję...miałam już kilka razy ospę w akwarium po podaniu ochotki :?
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: ciosek » 4 września 04, 18:10

Ochotka kumuluje w sobie różne zanieczyszczenia i inne takie rzeczy, praktycznie z nią można przywlec jakieś choróbsko. Ja karmie swoje ryby mrozona dafnią, myśle że w ochotce zawsze "cos" jest, czy jest mrozona czy zywa, ja nie polecam.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: wszystkie rybki pozdychaly??co robic??

Postautor: Hawk » 4 września 04, 18:10

atusia, podala kolejna wade, ciezkostrawnosc... rzeczywiscie tak jest, poza tym jak zaczynalemn z akwarystyka to sam nabawilem moje ramirezy ospy dzieki ochotce :evil:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości