Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

ania889
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwietnia 07, 10:48
Lokalizacja: Chorzów

Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: ania889 » 10 kwietnia 07, 11:01

Mam akwarium już prawie od trzech lat i nagle zaczęła mi się robić mętna woda !! Jak wymieniam wodę to przez jakiś czas (ok.1-2 tygodnie) jest krystalicznie czysta ale za jakiś czas znowu jest mleko. Pomocy !!!!!!!!! Pytałam się w sklepie zoologicznym co to może być a gościu w sklepie dziwnie na mnie spojrzał i nie wiedział co to jest :niewiem: POMOCY :!:

skalar
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 10 kwietnia 07, 07:32

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: skalar » 10 kwietnia 07, 11:11

też miałem taki problem, niewiem od czego takie coś się robi ale najlepiej kup sobie preparat "cristal" z firmy tropical lub kup taką niebieską sól do akwarium , ja kupiłem sól i naprawde pomogło . Naj lepiej zapytaj sprzedawcy w zologicznym ile tego masz stosować :)

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: Monikaaa » 10 kwietnia 07, 12:48

skalar pisze:najlepiej kup sobie preparat "cristal" z firmy tropical
Aleś udzielił fachowej porady. Mmmm :twisted: Niepotrzebnej CHEMII mówimy zdecydowane NIEE!!! :zly1: ania889, to naturalne że woda po jakimś czasie robi się brudna. Przecież gówienka, resztki pokarmów nie ulatniają się. Może masz za dużo rybek i filtr nie radzi sobie już z filtrowaniem wody? Pousuwaj stare liście z roślin, ogranicz ilość pokarmu i może sytuacja się poprawi. Ponadto pamiętaj o regularnych podmianach wody! :wink:

Awatar użytkownika
Alex
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 21 stycznia 07, 19:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: Alex » 10 kwietnia 07, 13:15

No wiesz, to jest normalka.... woda po jakims czasie się brudzi przez odchody rybek, roślinki, które tracą liście itp. ŻADNEJ CHEMII! Nie słuchaj skalara bo to jest kolejny "akwarysta", według którego im więcej chemii tym lepiej, a przeciez w akwarium ceni sie naturalność, pozatym chemia szkodzi rybką... Podmieniaj wodę co tydzień 20% lub co 2 tygodnie 30%(rego nie polecam) i będzie ok.
Pozdro
PS: Monikaaa pomyśl o towarzystwie dla neonka, bo pewnie mu smutno ;)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: Tomek83 » 10 kwietnia 07, 14:56

ania889 pisze:Mam akwarium już prawie od trzech lat i nagle zaczęła mi się robić mętna woda !! Jak wymieniam wodę to przez jakiś czas (ok.1-2 tygodnie) jest krystalicznie czysta ale za jakiś czas znowu jest mleko. Pomocy !!!!!!!!! Pytałam się w sklepie zoologicznym co to może być a gościu w sklepie dziwnie na mnie spojrzał i nie wiedział co to jest

Zapewne masz przerybienie, do tego przekarmiasz rybki filtr jest za słaby, może nie pilnujesz regularnych cotygodniowych podmian wody, popracuj nad tymi rzeczami, a na pewno klarowność wody się poprawi.

Awatar użytkownika
kocyk
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 4 listopada 06, 10:13
Lokalizacja: Białystok :)

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: kocyk » 11 kwietnia 07, 13:13

To normalne. Ja nie zmieniałem wody już jakieś 3 tygodnie. Woda też była bardzo mętna ale po kilku dniach była krystaliczna i się ciągle utrzymuje.
112l - roślinne aktualizacja 08.09.2013r.

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: kamlot » 11 kwietnia 07, 13:17

Lepiej zrób podmiankę wody, bo to nie jest za dobre jak nie podmieniasz wody.
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: Tomek83 » 11 kwietnia 07, 13:41

kocyk pisze:To normalne. Ja nie zmieniałem wody już jakieś 3 tygodnie. Woda też była bardzo mętna ale po kilku dniach była krystaliczna i się ciągle utrzymuje.

To co robisz bynajmniej nie jest normalne. Normalne jest cotygodniowe podmienianie ok. 20% wody.

Awatar użytkownika
kocyk
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 4 listopada 06, 10:13
Lokalizacja: Białystok :)

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: kocyk » 13 kwietnia 07, 20:09

W każdej książce lub poradniku piszą inaczej. Moge podać kilka przykładów takich, że wode trzeba podmieniać co tydzień, dwa, trzy 2/3, 3/4 i tak dalej......
To co robisz bynajmniej nie jest normalne. Normalne jest cotygodniowe podmienianie ok. 20% wody.

Wiele osób mówi o tym, żę rzadsze podmienianie wody lepiej wpływa na roślinki.
Zależy też to od tego ile akwa ma litrów, ile jest jakich rybek, ile się je karmi.
W takim razie nie rozumiem o co chodzi. A i tak jutro robie podmianę. :ok:
112l - roślinne aktualizacja 08.09.2013r.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: Tomek83 » 13 kwietnia 07, 20:16

Chodzi o to, że jak się wody nie podmienia to zwiększa się w akwarium ilość szkodliwych substancji, zaburzona jest równowaga biologiczna akwarium i ryby se trują...o to chodzi...Więc nie należy czytać bzdur, że wodę można sobie podmieniać "co jakiś czas" i "ile się chce". Wodę należy podmieniać regularnie w niezbyt dużych ilościach, optymalna podmiana to 20% raz na tydzień. I nie piszę tego, bo takie jest moje widzimisię, tylko dlatego, że jeżeli chce się mieć zdrowe rybki i ładne akwarium to w taki sposób należy dbać o jakość wody...

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: kamlot » 13 kwietnia 07, 21:11

kocyk pisze dobrze, że gdzie nie spojrzysz to inaczej piszą.

Podmieniam wodę co tydzień ok 20% wody i jest OK. Stosuje się do tego co czytałem kilka razy i stwierdziłem, że musi to być prawda.
AKWARIUM 54 litry

KapeleK
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 4 marca 07, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: KapeleK » 13 kwietnia 07, 22:54

hmm... apropo podmieniania.

Z racji tego ze mam chory uklad oddechowy ( w skrocie) i 'sucho' w mieszkaniu, potrzebowalem jakiegos urzadzenia do sztucznej wilgoci. Zamiast tego poprostu zdjalem pokrywe z akwarium. teraz paruje mi okolo 2-3litrow dziennie z tego akwarium i poprostu dolewam nowej wody, czy to dobrze? czy powinienem tak czy siak odlewac 20% wody i dolewac?

Awatar użytkownika
Kevlar
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 07, 08:13

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: Kevlar » 14 kwietnia 07, 05:22

Pomimo tego że robisz duże dolewki dzienne powinieneś także podmieniać część wody.
Solniczka 100 litrów + sump 57 litrów. Parka błazenków + kraby + koralowce miękkie.
http://www.karawana.fora.pl http://wdrodzedo.blog.onet.pl/

KapeleK
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 4 marca 07, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: KapeleK » 14 kwietnia 07, 18:42

Dodam ze mam 250l
250 L

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Mętna Woda w akwarium - co mam robić ??

Postautor: Tomek83 » 14 kwietnia 07, 20:23

Przy takim litrażu, to co dolewasz i tak nie wystarczy. Musisz robić podmiany z tym, że możesz je robić rzadziej albo podmieniać mniejszą ilość wody.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości