Odkurowanie mieczyków... jak?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Odkurowanie mieczyków... jak?

Postautor: ciosek » 6 września 04, 18:32

Witam!
dzisiaj dostalem stadko zagłodzonych mieczyków :/, tzn znajoma likwidowala akwarium, z mieczykami... cos podobnego do alvarezów, ale to chyba nie one. No piękne są tylko strasznie zaniedbane... Maja zapadniete brzuszki i troszke poobgryzane płetwy, ogólnie wybidzone. Podobno przez jakies 3-4 tygodnie nie byly karmione. Ich akwarium wygladalo że pożal się Boże. Całę zarośnięte mchem jawajskim udalo mi sie wylowic troszke maluchów. Wpuscilem je do mojego akwa, i mam pytanko czym je wykurowac zeby byly ładne piekne i w ogole.

Może fishtaminy albo cos??? Ryby normalnie jedzą i jest git. tylko widac ze maja zapadniete brzuchy... ale chce je uratowac ;) no bo w koncu jak maja zakonczyc zywot w kanalizacji to sorry, wole je wziac.

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Odkurowanie mieczyków... jak?

Postautor: suncho » 6 września 04, 19:13

No mozesz im dac troszeczke witamin do pokarmu ,ale pamietaj zeby ich nie przekarmic bo padna wszystkie. dawaj im przez pierwsze 2 dni polowe tego co normalnie i stopniowo zwiekszaj ilosc pokarmu powinno byc :ok:

Awatar użytkownika
Molly
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 04, 08:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Odkurowanie mieczyków... jak?

Postautor: Molly » 7 września 04, 09:37

Tak, zgadzam się z Suncho. Dawaj im pokarm małymi porcjami. Najlepiej mieszaj pokarmy. Kup różne, żeby zaspokoić potrzeby rybek, które nie jadły przez tyle czasu.

A tak swoją drogą, aż dziwie się, że ludzie potrafią tak męczyć zwierzęta :( Powiedzcie mi, jak można tak zostawić rybki na pastwę losu, nie dając im jedzienia i tak zaniedbując :( Przecież to żywe istotki, które czują i chcą być kochane :(
Gdyby nie Ty Ciosek, to one pewnie nie pożyłyby jeszcze długo. Brawo :ok:
Ludzie są po to, żeby żyć i tańczyć, ludzie są po to, żeby mogli walczyć. ludzie są i nie będą nigdy lepsi...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Odkurowanie mieczyków... jak?

Postautor: ciosek » 7 września 04, 10:34

no... wiem ;), ja daje im okolo 5 razy dziennie niewielkimi porcjami... troche ubolewam nad moim "przedszkolem" niestety jest to pojemnik o wielkosci okolo 2 litrów, do przechowywania jedzenia, niestety nie dysponuje akwarium tarliskowo-kwarantannowym, ale chyba kupie jakas 25-tke, lub chociaz 15-tke, ale w moim przedszkolu wymieniam okolo 10 % wody dziennie i usuwam "widoczne skutki przemiany materii strzykawką ;). Maluchy karmię suszoną dafnią roztartą na pyłek, chyba kupie im cos zywego, albo dam im żółtka troszeczke, chociaż nie bardzo chce to robic bo mi zmuli wode a tam przeciez nie mam filtra... wiec chyba żółtko odpada. narazie mam 7 maluchów (okolo 5-7mm) i 7 dorosłych do odkurowania.
Ostatnio zmieniony 7 września 04, 14:46 przez ciosek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odkurowanie mieczyków... jak?

Postautor: kuba!!! » 7 września 04, 14:43

Wychudzone mieczyki miala też moja koleżanka,więc postanowiłem podarować jej żywy pokarm którym sam karmie ryby w lato. Ryby wyglądają teraz dużo lepiej mają nawet zaokrąglone brzuchy :wink: więc i ty możesz próbować z żywym, ryby się ucieszą.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Odkurowanie mieczyków... jak?

Postautor: Hawk » 7 września 04, 15:19

Kurde moze sie uciesza ale nie pozyja za dlugo jezeli sie najedza wychudzone, mozna to porownac do ludzi z obozu pracy podczas wojny, kiedy alianci ich wyzwolili i zaczeli rozdawac zarcie ale lekarze im zabronili, bo Ci ludzie by jedli i jedli i umarli by z przejedzenia tak samo jest z wychudzonymi rybkami, tym bardziej ze zywy pokam jest glownie ciezkostrawny ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości