Agresywna kosiarka

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Agresywna kosiarka

Postautor: Asssieńka » 7 września 04, 15:24

Dlaczego moja kosiarka jest agresywna :?: rzuca się na wszystkie rybki które koło niej przepływają :evil: Może dlatego że jest jedyną kosiarką :?: jest juz dość spora ma ok 6-7 cm. Wcześniej tak sie nie zachowywała powiedzcie co się z nią dzieje :?:
Kwasna

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: kuba!!! » 7 września 04, 18:48

Może nie masz kosiarki tylko rybe do niej podobną. Różnica między nimi polega na tym że kosiarka ma pas w zdłuż całego ciała i ogona , a ten drugi gatunek tylko do połowy ogona i rośnie troche mniejszy.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: atusia » 7 września 04, 21:06

Może masz tzw kosiarkę fałszywą.. :? one bywają agresywne.. :?
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Asssieńka » 8 września 04, 10:29

Nie raczej napewno jest to prawdziwa kosiarka ma pasek wzdłuż całego ciała i na ogonie też i kupywana w zaufanym i zaprzyjażnionym sklepie gdzie sprzedaje fachowiec wiec to prawdziwa kosiara.
Kurcze jak tak dalej bedzie to bede musiała się jej pozbyć :(
Kwasna

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: atusia » 8 września 04, 11:38

Asieńko...a może Twoja kosiarka jest samotna,może dokup jej kolegę lub koleżankę :wink:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: ciosek » 8 września 04, 13:09

Asssienka a jaki masz baniak i obsade? Twoja kosiarka raczej potgrzebuje towarzystwa, tylko nie wiem czy pozwola na to watunki w twoim akwa.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Dave » 8 września 04, 16:39

Jeśli to glonojad syjamski to czytałem, że te ryby gdy osiągną dojrzałość półciową stają się agresywne. Szym osobnik starszy tym bardziej agresywny. 20 cm okazy można porównać z pielęgnicą pawiooką. Sam nie miałem tych ryby. Jak czyścicieli używam zbrojników niebiieskich i kirysków.

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Asssieńka » 8 września 04, 18:23

Kurcze ja nie wiem czy to jest glonojad syjamski :niewiem: Ale to co mówisz Dave to dość niepokojące :( .
Kosierke mam w akwa 80 l razem z labo, kiryśnikiem neonami i kiryskami i parką pielegniczek kakadu. Mam też akwa 40 l z neonami i sumikami szklistymi i danio.
Raczej nie bede kupywać wiecej kosiarek nie mam miejsca za bardzo dla nich :(
Podjełam decyzje że sie pozbede kosiarki :(
Kwasna

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Hawk » 8 września 04, 18:37

Asssieńka, Porownaj sobie te rybki ponizej, powiedz , ktora jest najbardziej podobna do Twojej i sie sprawa wyjasnie ;) :

Kosiarka (Crossocheilus siamensis)
Obrazek

Kosiarka fałszywa (Garra taeniata)
Obrazek

Glonojad Syjamski (Gyrinocheilus aymonieri)
Obrazek

Ktora pasuje?
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Asssieńka » 8 września 04, 19:12

Zdecydowanie to pierwsze Hawk :D Tylko myślałam ze ten glonojad syjamski o którym mówił Dave to jakaś rodzina do której należy kosiarka.
Znalazłam jeszcze jedno wyjście mam jeszcze jedno puste akwa 25 l moze4 wsadze ją tam tylko czy akwa nie bedzie dla niej za małe i dokupie jescze kilka kosiarek i bedeą tam tylko samekosiarki tylko ze to takie nudne akwa bedzie :(
Kwasna

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: ciosek » 8 września 04, 19:14

***** **** ****** ***** wrr.......... :zly: :zly: :zly: :zly: :evil: :evil: facet w sklepie wcisnał mi 4 fałszywe kosiarki :zly: czym one roznia sie od tych prawdziwych? moje niby wpylaja glony... ale od poczatku wydawały mi sie podejrzane :evil: :evil: durna pipa ze mnie no! :(

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Hawk » 8 września 04, 19:25

ciosek, To pojdz do niego z wydrukiem zdjec jak mozesz i mu powiedz, a jak nie masz jak skolowac wydruku to wystarczy ze powiesz, i spytasz co on ma zamiar z tym zrobic, to tak jak by ktos mi sprzedal trofy normalne od hodowcy z Polski a powiedzial ze z odlowu ;) ( hehe takie porownanie mi sie nasunelo) Uswiadom goscia co to KOSIARKA i moze bedzie mial juz te original 8)

Pozdro Hawk
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: ciosek » 8 września 04, 20:37

Hawk, a mozesz mi uswiadomic czym różnia sie jedne od drugich, chodzi o zachowanie... A ja jeszcze durna pała miałem do wyboru 2 fajne oryginalne (widzialem na 100% ze to kosiary) to ja pipownik pospolity posluchalem faceta i dalem sie namowic, malo tego... on mowi no to wojtek weź sobie 3, a ja mysle... a kij wezme cztery :/ troche w tym i mojego błedu, wiedziałem poza tym że kosiarki maja pasek na pletwie :(. Ale mysle że facet nie wiedział że to podróbki kosiarki ;P, wydaje mi sie ze raczej by mi nie wcisnal kitu, a koncu wszystko biore w jego sklepie, jestem tam dosc czesto i troche sie znamy ;)

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Hawk » 8 września 04, 20:53

Wiesz co nie mam pojecia , w zyciu nie mialem kosiarek, wiem jak je odrozniac od tzw falszywych, Moze niech ktos , kto ma kosiarki opisze w skrocie ich zachowania ;)
Pozdro,
P.S. a jak sie czegos dowiem to napisze ...
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Locter » 8 września 04, 22:32

Ja nie wiem za dużo o kosiarkach, ale wiem troche na temat glonojadów syjamskich, które są często mylone z kosiarkami. Otóż młody glonojad syjamski wygląda podobnie jak kosiarka, choć średnio zaawansowany akwarysta odróżni je bez problemu, ale laik może miec problem. Młode osobniki mają oliwkowo-brunatne ciało, z wiekiem wybarwiaja sie nawet na cyctrynowożółty kolor, zazwyczaj jednak jezt to taka bladobrązowa barwa. Glonek taki może dorosnąc do 20 cm nawet, i im jest większy tym bardziej agresywny. Gdy ryba ma około 7 cm zaczyna sie robić juz agresywna dla innych gatunków. Miałem glonojada syjamskiego z akwarium z dwoma parami Pielęgnic Zebra i miał sie tam świetnie, nawet w okresie tarła Zeber. Mój glonek miał 13cm długości i w moim akwa był prawdziwym terrorystą. Jego agresywność nie przejawiała się tym, że ganiał inne ryby przez całe akwarium, czy szukał zaczepki. On po prostu sobie żył, pływał jak wszystkie inne ryby, tylko czasem jak mu cos nie podpasowało to potrafił tak mocno uderzyć impetem ciała w inną rybę, że po prostu nadawała się już tylko do spuszczenia w kibelku :? On w moim akwarium rządził, nawet Zebry mu nie podskoczyły. Kiedy Zebry miały tarło glonek cały czas był skazany na pływanie po ich terytoriach, więc atakowały go. Glonek jednak zamiast uciekać, przyssiewał się do ciała Zebry i po prostu z nią walczył ( na szczęście bezkrwawo). Takie walki zdażały się często i zawsze to Zebra musiała odpuścić, bo inaczej pewnie by ją zabił.
Taka jest natura tej ryby...

Sorry, za taki "esej", ale jakoś mnie naszło a informacje na pewno się komuś przydadzą :D

Pozdrawiam
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości