Moje akwarium z paletami

Bartekomen
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 6 maja 06, 21:44
Lokalizacja: Pagorzyna

Moje akwarium z paletami

Postautor: Bartekomen » 23 kwietnia 07, 21:43

Witam.
Chciałbym pochwalić się z wami moim 250l akwarium z 9 paletkami a miedzy innymi red turkusy,malboro,blue cobalt,red royal, red pigeony. W akwarium pływają jeszcze 12 szt. neon czerwony oraz czerwonogłówki. O czystość dba 4 otoski i 2 kosiarki.
Myślę że wam się podoba, ale jeśli jest coś nie tak to dawajcie śmiało.
Pozdrawiam.
Bartek
http://bartekomen.wrzuta.pl/obraz/6e0nREYRgS/
http://bartekomen.wrzuta.pl/obraz/eYtHiWyOQX/
http://bartekomen.wrzuta.pl/obraz/vzOTrU2YKS/
http://bartekomen.wrzuta.pl/obraz/aJvsHGkNXr/
http://bartekomen.wrzuta.pl/obraz/ro6JUozSH9/
http://bartekomen.wrzuta.pl/obraz/vzOTrU2YKS/
http://bartekomen.wrzuta.pl/obraz/kiH7bqf6tS/
Bartekomen!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: Tomek83 » 23 kwietnia 07, 21:48

Specjalistą od paletek nie jestem więc w kwestiach merytorycznych się nie wypowiadam. Natomiast jeżeli chodzi o doznania estetyczne to bardzo mi się akwarium i jego mieszkańcy podobają :)

Dawca
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 19 października 06, 23:36
Lokalizacja: Neu Salz (Oder)

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: Dawca » 23 kwietnia 07, 21:51

Moim zdaniem masz za dużo paletek? Bo np mój znajomy ma akwarium 250 litrowe z 4 paletkami - więc domyślam się, że na taką wielką wspaniałą rybe przypada minimum 50 litrów przstrzenii?
A tak jakoś...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: Tomek83 » 23 kwietnia 07, 21:54

To rzeczywiście prawda, że przyjmuje się, że na jedną dorosłą paletę powinno przypadać 50 litrów... :wink:

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: artur_89 » 24 kwietnia 07, 21:59

Akwa ładne i rybki też, ale zmień żwir najlepiej na cały czarny wtedy będzie o 100% lepiej, ponieważ biało-czarny bardzo odwraca uwagę od innych rzeczy w akwa. A pozatym to super:) pozdro

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: karlos » 25 kwietnia 07, 09:28

Hmmm....
Powiem tylko tyle że bardzo małe te paletki .Po długości płetw brzusznych widać że są już dość wiekowe..natomiast stosunek średnicy oka do odledłości do lini czoła świadczy o tym że są mocno skarłowaciałe.Za słabo były karmione.
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: artur_89 » 25 kwietnia 07, 14:31

karlos, a woda RO też ma chyba znaczenie co do wzrostu Paletek??

ostry2k
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwietnia 07, 11:50

Tarlo palet

Postautor: ostry2k » 27 kwietnia 07, 12:57

Witajcie. w moim 240l zbiorniku sa 3 dorosle palety, dwie kosiarki,i dwa kirysy pandy.... Para palet po raz kolejny zlozyla ikre, do tej pory ikra byla zjada. Ostatnio wlozylem do filtra wklad torfowy. Dzis wykluly sie mlode (sa przyklejone do rurki od filtra), sa pilnowane przez rodzicow. Zaczynaja sie ruszac, co bedzie dalej?? widzialem nawet jak jedna mala rybka przeszkoczyla na szybe akwarium. Z gory dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
rynio
Ryba
Ryba
Posty: 309
Rejestracja: 11 maja 07, 15:27
Lokalizacja: Nowy Dwor mazowiecki

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: rynio » 1 lipca 07, 06:26

Ja bym trochę więcej roślin. ale to kwestia gustu.
Nieznam się na paletkach więc nie będe się wypowiadał

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: chomiczek » 2 lipca 07, 21:48

No ,no ładny baniaczek :P Strasznie mi się twoje paletki podobają :twisted: Szczególnie te nie niebieskie i nie żółtawe :? .nie umiem okreslic koloru :lol:
Czy te rybki pływające jeszcze w akwarium to neonki :?: Paletki ich nie atakują :?:

Dexa
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 20 czerwca 07, 13:58
Lokalizacja: a co przyjedziesz

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: Dexa » 4 lipca 07, 19:30

bardzo ladny alle jest jeden wszczegol brakuje malych roslin wszystkie w twoim akwa sa wysokie i jak bys dodal jeszcze kilka mniejszych to by bylo superowo. rybki bardzo ladne w ogule paletki to wdzieczne rybki przynajmniej to zauwarzylam. :ok:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: Tomek83 » 4 lipca 07, 20:00

Dexa przy paletach w ogóle nie powinno być roślin, taki biotop a właściwie rodzaj akwarium...także Twój komentarz jest niebyt na miejscu...

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: piteri » 7 lipca 07, 17:51

Chciałeś chyba powiedzieć, że przy biotopie w jakim żyją te piękne ryby nie powinno być roślin. Wiele osób trzyma paletki w roślinnych akwariach i nie ma do tego przeciwwskazań (aczkolwiek trzeba zadbać o wodę, odczyn, kawsy humosowe i jakieś tam :lol: ). Akwarium mi się podoba średnio (nie mogę powiedzieć, żeby mi się nie podobało), ale jest troche puste. Troche piachu, ziela, tło i koniec - popracuj nad tym.

P.S.
Przymierzam (zastanawiam się jakie"ż(rz)", ale za nic nie mogę sobie przypomnieć, chyba zajrzę do słownika, ale wydaje mi się, że "rz", TAK ! "rz").

A więc przymierzam się również do palet, ale powiem szczerze, że się ich boję :lol: Słyszałem dużo różnych opini, jedni - "to nic strasznego", drudzy - "palety to bardzo problemowe ryby". Sam już nie wiem.

P.S.S.
Numer ze słownikiem polecam wielu osobom, które mają problemy z ortografią, wystarczy otworzyć Worda i wpisać słowo - jeden moment, krótka chwila i wiemy jak, co się pisze. Taka odrobina wysiłku jest zdrowa dla intelektu, ale jak ostatnio zauważyłem - głównie dla forum.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: Tomek83 » 7 lipca 07, 17:56

piteri pisze:Chciałeś chyba powiedzieć, że przy biotopie w jakim żyją te piękne ryby nie powinno być roślin

Dokładnie o to mi chodziło :)
piteri pisze:A więc przymierzam się również do palet, ale powiem szczerze, że się ich boję Laughing Słyszałem dużo różnych opini, jedni - "to nic strasznego", drudzy - "palety to bardzo problemowe ryby". Sam już nie wiem.

Nie dziwię Ci się, że masz opory, sam też bałbym się podjąć hodowli tych pięknych rybek przede wszystkim by swoją niewiedzą im nie zaszkodzić ale próbować trzeba w końcu do odważnych świat należy... :wink:
Numer ze słownikiem polecam wielu osobom, które mają problemy z ortografią, wystarczy otworzyć Worda i wpisać słowo - jeden moment, krótka chwila i wiemy jak, co się pisze. Taka odrobina wysiłku jest zdrowa dla intelektu, ale jak ostatnio zauważyłem - głównie dla forum.

Bardzo trafna uwaga, tak niewiele wysiłku i jak by pięknie było na Forum...ach rozmarzyłem się... :wink:

Awatar użytkownika
Belladonna
Ryba
Ryba
Posty: 292
Rejestracja: 9 lipca 07, 11:38
Lokalizacja: Stary Sącz

Re: Moje akwarium z paletami

Postautor: Belladonna » 9 lipca 07, 11:58

Bardzo ladne Paletki. Przepieknie wyglada Twoje akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości