costapur na ospę

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

costapur na ospę

Postautor: Bea » 8 września 04, 20:26

Czy ktoś to potrafi stosować? Na opakowaniu pisze;"Od pierwszego do piątego dnia 1ml na 20 litrów".
Jak to interpretować? To znaczy że zalecaną dawkę mam podawać codziennie przez pięć dni? Inne lekarstwa na ospę trzeba podawać w odstę pie 3 dni. :roll: . Pomóżcie, bo podałam dziś 1 dawkę i nie wiem czy podawać jutro drugą.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: costapur na ospę

Postautor: ciosek » 8 września 04, 20:31

No wychodzi na to że tak, pamietaj że po zakonczeniu leczenia trzeba zrobic duzą podmiane wody 40-50 % i pofiltrowac ze 2-3 dni węgielkiem.

Ja na szczescie nie mialem zadnej choroby (odpukać)

pozdro i powodzenia w walce z ospa.

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: costapur na ospę

Postautor: Bea » 8 września 04, 20:34

ciosek pisze:No wychodzi na to że tak, pamietaj że po zakonczeniu leczenia trzeba zrobic duzą podmiane wody 40-50 % i pofiltrowac ze 2-3 dni węgielkiem.

Ja na szczescie nie mialem zadnej choroby (odpukać)

pozdro i powodzenia w walce z ospa.

Ale ja nie mam filtra węglowego w tym akwa, mam tylko fan 3... :?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: costapur na ospę

Postautor: ciosek » 8 września 04, 20:40

hmm... a nie mozna tam zastosowac paru wkładów??? Jeżeli sie nie myle to Hawk ma ten filtr, niech sie wypowie, moze on cos wymysli ;). hmm... wiec jak nie bedziesz mogla zastosowac wegla, to zrób pare częstszych wiekszych podmian... hmm... ale poczekaj jeszcze na wypowiedzi innych :)

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: costapur na ospę

Postautor: Hawk » 8 września 04, 20:51

Najpierw Bea tu masz dobre dawki:
1szy dzien:10 kropli lub 1ml na 20 litrów
2gi dzien: jak wyzej
3ci dzien: jak wyzej
Potem 3 dni przerwy i znowu przez 2,3 dni polowa dawki.
Potem podmiana wody do 50 % , i po prau dniach kolejne okolo 40 %.
W Fan 3 nie da sie umiescic wkaldu weglowego, tzn nie ma na to specjalnej komory, ale gdyby kupic maly woreczek wegla aktywowanego to mozna by bylo go tam ucisnac tak sadze 8)
Pozdro Hawk
P.S. Moja jedyna choroba w akwa byla ospa jakies 20 miechow temu jak mialem roslinne :mrgreen:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: costapur na ospę

Postautor: ciosek » 8 września 04, 21:02

oo hawk miales roslinne ;) nie widziałem. tak apropos, to równie dobrze można zakupic worek z weglem, rozerwać przesypac do pończochy, zawiazac, i włożyc (zrobic woreczek z ponczochy odpowiedni do rozmiarów filtra) .

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: costapur na ospę

Postautor: Bea » 8 września 04, 21:05

ciosek pisze:oo hawk miales roslinne ;) nie widziałem. tak apropos, to równie dobrze można zakupic worek z weglem, rozerwać przesypac do pończochy, zawiazac, i włożyc (zrobic woreczek z ponczochy odpowiedni do rozmiarów filtra) .

W akwarystycznym można go kupić? I w którym miejscu w akwa go powiesić?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: costapur na ospę

Postautor: ciosek » 8 września 04, 21:21

hmm... jakby tu ci to powiedziec... moge sie mylic bo nie znam budowy fan 3, ale zrób sobie tak zwany kit (zestaw) na choróbska... kup troche waty albo specjalna gąbkew akwarystycznym i przytnij ją tak zeby wypelnila pół pojemnika, i kup węgiel aktywowany, przesyp węgla do pończoszki :), potem opłucz pod kranem, woda letnia. Włóż na dół wate lub gąbke a na góre ponczoche z weglem.

Taka jest moja propozycja, nie stosuj jej na hura tylko poczekaj az wypowiedzą sie bardziej doswiadczeni akwarysci :), ja tylko podsunałem pomysl.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: costapur na ospę

Postautor: Elmo » 9 września 04, 08:15

Co do "Costapura" to nie wiem skad sie wzieła taka ulotka w twoim opakowaniu .... ja mam inaczej to rozpisane a zresztą znam juz to na pamiec ... zastostuj się do zaleceń hawka ... costapur to dobry lek, przy szybkim zauważeniu ospy 3 dni i po chorobie ... teraz parę słów w sprawie węgla i filtra ciosek dał bardzo dobry i sprawdzony sposób przy czym zamiast waty możesz zastosować połowę gąbki .. a jeżeli nie chcesz sie bawić w pończochy kup węgiel przystosowany np do filtów kaskadowych np : taki dla AquaClear 150 jest on juz odrazu w woreczku z dzukami ....

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: costapur na ospę

Postautor: Hawk » 9 września 04, 15:58

Wlasnie pisalem o takim weglu jak napisal Elmo, tylko nie pamietalem do jakiego filtra to ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: costapur na ospę

Postautor: Bea » 9 września 04, 18:46

Elmo pisze:Co do "Costapura" to nie wiem skad sie wzieła taka ulotka w twoim opakowaniu .... ja mam inaczej to rozpisane a zresztą znam juz to na pamiec ...

A jak pisze u ciebie?

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: costapur na ospę

Postautor: Elmo » 11 września 04, 07:27

Jako że wrocilem do domu podaję cytat z ulotki "Sera - Costapur"

" .. w pierwszym i trzecim dniu dodaj 22 kropli lub 1 ml na każde 40 litrów wody w akwarium , w niektórych przypadkach zastosój ponownie piątego i siódmego dnia .... "

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: costapur na ospę

Postautor: Bea » 11 września 04, 17:23

Elmo pisze:Jako że wrocilem do domu podaję cytat z ulotki "Sera - Costapur"

" .. w pierwszym i trzecim dniu dodaj 22 kropli lub 1 ml na każde 40 litrów wody w akwarium , w niektórych przypadkach zastosój ponownie piątego i siódmego dnia .... "

Kurcze, a u mnie piszą zupełnie co innego! :roll: :evil:

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: costapur na ospę

Postautor: kuba!!! » 13 września 04, 07:25

Ja używan preparatów firmy zoolek które są tańsze a działają tak samo dobrze.
Na ospe jest ZIELEÑ którą sie podaje 20ml/200l wody. Następnego dnia dodajemy połowe dawki i ospy nie ma.
PS. Cena 20ml leku to ok 3-4zl.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: costapur na ospę

Postautor: Elmo » 13 września 04, 09:01

Co do skuteczności to się zgodzę bo costapur to tak naprawdę zieleń malachitowa + roztwór formaidenhylu .. a co do ceny to mogłbym polemizować :PPP costapur 50ml ~ 12 zł więc cena niewiele się rózni a jakoś jestem bardziej przekonany co do produktów sery .. co nie oznacza że nie używam produktów rodzimych producentów ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości