plecostomus, zbrojniaki ?

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

plecostomus, zbrojniaki ?

Postautor: kamlot » 28 kwietnia 07, 19:06

Witam,
Kupując glonojada ok rok temu poszedłem do sklepu i kupiłem porostu (nie znając się na tym). Nieopatrznie kupiłem plecostomusa. Żył u mnie prawie rok dopóki nie zacząłem czytać forum i dowiedziałem się, że rośnie bardzo duży. Mój urósł do ok 19cm w akwarium 54l (60x30x30). Moim zdaniem urósł duży. Oddałem go znajomemu razem ze skalarami do akwarium 330l :) w zamian dostałem jednego zbrojniaka. Mówił, że spoko może siedzieć w moim akwa.

Pytanie moje dotyczy zbrojniaków, kiedy mam go oddać? Jaki duży będzie? Podobno rosną do ok 12cm, a u mnie plecostomus urósł do 19cm.

Dodam jeszcze, że bardzo cenię sobie zdanie znajomego, bo zna się chłopak na akwarystyce. Zajmuje się akwarystyką ok 5 lat i ma znajomych wśród akwarystów z Torunia.
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: plecostomus, zbrojniaki ?

Postautor: artur_89 » 28 kwietnia 07, 19:13

kamlot pisze:Pytanie moje dotyczy zbrojniaków, kiedy mam go oddać? Jaki duży będzie? Podobno rosną do ok 12cm, a u mnie plecostomus urósł do 19cm.


Hmmm, jak dla mnie bez sensu jest trzymanie ryby, jeśli po pewnym czasie i tak chcemy ją oddać. Więc lepiej go oddaj odrazu, zbrojnik niebieski potrzebuje akwarium min. 100l. rośnie do 15 cm, to dużo zależy od jego wyżywienia. pozdro

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: plecostomus, zbrojniaki ?

Postautor: kamlot » 28 kwietnia 07, 20:18

No może i bez sensu, ale jeśli mam go trzymać np pół roku to dla mnie jest sens :)
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: plecostomus, zbrojniaki ?

Postautor: Monikaaa » 28 kwietnia 07, 20:55

kamlot pisze:zbrojniaków
Może się czepiam, ale już w którymś z rzędu poście tak piszesz. Zbrojnik niebieski! :wink: A w tym wypadku - zbrojników.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: plecostomus, zbrojniaki ?

Postautor: Tomek83 » 28 kwietnia 07, 21:10

Tak w ogóle to plecostomus też należy do rodziny zbrojników. Jeżeli masz w planach rychłe założenie akwarium 112l a chyba masz to na razie możesz trzymać zbrojnika u siebie a potem przeniesiesz go do większego akwarium.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: plecostomus, zbrojniaki ?

Postautor: artur_89 » 28 kwietnia 07, 21:15

kamlot pisze:No może i bez sensu, ale jeśli mam go trzymać np pół roku to dla mnie jest sens


Może dla Ciebie jest w tym sens, którego ja nie widze, ponieważ ja osobiście przywiązuję się do moich podopiecznych i żal mi jest ich oddawać gdzie kolwiek, po tym ja je wychowałem i wykarmiłem od małego, zwłaszcza większe pielęgnice. Nieraz jest tak, że ktoś kupi rybę nieświadomy do jakich ona rozmiarów rośnie i dajmy wyrośnie z 2cm do 20cm i jest w małym zbiorniku (jak dlamnie głupota) to wtedy trzeba je oddać dla jej dobra. Ale TY wiedziałeś od początku do jakich rozmiarów dorasta Zbrojnik Niebieski, ale i tak go przyjąłeś od znajomego. Więc widzisz sam w czym jest różnica. pozdro

I tak jak powiedziała Monikaaa, to jest Zbrojnik Niebieski, a nie tak jak Ty piszesz Zbrojniak.

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: plecostomus, zbrojniaki ?

Postautor: kamlot » 29 kwietnia 07, 11:28

Przepraszam, mój błąd jeśli chodzi o nazwę.
AKWARIUM 54 litry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości