białe plamy na nosach

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

białe plamy na nosach

Postautor: Aquagirl » 13 września 04, 08:45

dobrana para akar blekitnych ma biale plamy na nosach. 10 dni temu byly one puszyste, wiec dalam BACTOPUR Sery (i wyjechalam...). teraz wracam i widze ze plamy juz nie sa puszyste (mama mowi ze kilka dni ich wogole nie bylo), ale sa wieksze, plaskie i do tego ryby siedza po przeciwnych stronach akwa (poza nimi sa tylko 2 kiryski), (narybek plywa sobie gdzie chce) i sie tluka!!!!! :evil: co robic?????????? :( teraz znowu dalam bactopur i juz nie wyjezdzam wiec bede miala kontrole nad tym...mam nadzieje.. :?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: białe plamy na nosach

Postautor: Dave » 13 września 04, 14:58

Jeśli mówisz, że się tłuką to znaczy, że plamy na pyskach to rany. U mojego taty gdy pobiły się skalary to czły pyski miały białe i puszyste, z czasem, jak się goiły uległy spłaszczeniu i zarosły barwną skórą. Może to wcale nie jest dobrana para, ale dwa camce lub dwie samice, kóre teraz walczą o terytorium.

[ Dodano: 2004-09-13, 14:59 ]
Przepraszam, że napisałem, że to nie jest dobrana para. Nie przeczytałem, że mają narybek. Bardzo przebraszam.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: białe plamy na nosach

Postautor: atusia » 13 września 04, 17:05

Aquagirl pisze:dobrana para akar blekitnych ma biale plamy na nosach. 10 dni temu byly one puszyste

Z pewnością była to jakaś infekcja bakteryjna...podejrzewam pleśniawkę. Dobrze, że zastosowałaś leczenie Bactopurem.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: białe plamy na nosach

Postautor: Aquagirl » 14 września 04, 13:32

no tak... powtarzam leczenie... ale co zrobic z tym, ze one sie bija? myslalam zeby wylowic narybek, ale nie wiem czy to pomoze... nie widze zeby czy samica czy samiec zjadaly male, wiec nie wiem czemu jedno atakuje drugie.... :( jakis pomysl moze? help...

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: białe plamy na nosach

Postautor: atusia » 14 września 04, 21:38

Wiesz Aquagirl nie miałam nigdy akary błękitnej, ale troszkę o niej czytałam.
Znalazłam kilka linków o akarach, w tym pierwszym linku jest trochę o ich tarle...
http://www.akwarium.prx.pl/adv/aequidens_pulcher.htm
http://www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ ... lcher.html
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: białe plamy na nosach

Postautor: Aquagirl » 15 września 04, 13:05

dzięki :) czytalam te strony pierwszego dnia po zwodowaniu pary u siebie, ale o nich zapomnialam! rzeczywiscie - widocznie samiec chcial znowu sie rozmnarzac! rybiata wylowione, para znow plywa razem :D

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

azotany i azotyny

Postautor: Bea » 15 września 04, 17:42

Kt.óry związek jest ważniejszy? A raczej bardziej zabójczy dla ryb? Mierzycie u siebie? Z czego powstają te związki?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości