rozmnozyly mi sie danio

Awatar użytkownika
olaseczka
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 18 lipca 04, 15:22
Lokalizacja: Zyrardow

rozmnozyly mi sie danio

Postautor: olaseczka » 14 września 04, 08:26

mam 30 litrowe akwa,a w nim miedzy innymi danio pregowany:2 samce i 4 samice.niestety mam tam tez welonke,ktorej nie mam serca sie pozbyc.wczoraj przy karmieniu zobaczylam na przedniej szybie i roslince przyczepione male zyjatka.bylo ich az albo juz tylko 3.mialy 3 mm i wygladaly jak malutkie kijanki z pregami na cialku.obawiam sie,ze reszte zjadla welonka.dzis nie wiedzialam zadnego z tych trzech,ale pewnie dlatego,ze sa tak male i widac je tylko przy zapalonym swietle w akwa.jedna z samic ma wyjatkowo wypukly brzuszek i pomyslalam,ze beda jeszcze nastepne danio.
ale co mam zrobic,zeby przezyly?troche trudno bedzie je zlapac,bo sa takie malutki,ze przez siatke w tym wybieraku mi przeleca.a jak je zostawie to welonka wszamie.i czym mam je karmic.a moze oddac na jakis czas na przechowanie ta welonke az danio podrosna?
poradzcie cos mi,bo az szkoda tych malenstw :(

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: rozmnozyly mi sie danio

Postautor: ciosek » 14 września 04, 13:15

może ja mam jakieś czarne myśli ale wydaje mi się że już ich nie ma :(, wydaje mi sie że welonka się zajęła małymi Danio, hmm... jeżeli to danio pregowane to przeczytaj sobie ten opis... http://www.republika.pl/rybki66/ryby4danio.html wprawdzie pisownia razi no ale... cóż. Nie wiem na ile to sie sprawdza bo nigdy nie hodowalem danio.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 93 gości