Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: piteri » 30 maja 07, 16:56

Jak w temacie. Czy ktoś już tegoś próbował ? Jak z odczynem takiej wody ? Czy nie zaszkodzi rybom ? Niech mi tyklo nikt nie napisze po co mi butelkowana, czemu sobie nie zostawie na odstanie. Mam 2,5 letniego brata który dorwie wszystko.
Pozdro

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: artur_89 » 30 maja 07, 17:00

Hmmm, ja kiedyś nad tym myślałem, żeby taką lać do swojego akwarium. Napewno jest lepsza od odstanej kranówki, jeśli chcesz spróbować to kup ją i sprawdz jej parametry, napewno nie może być zła, jeśli my ludzie ją pijemy. Ale kiedyś koleżanka mojego brata taką lała to akwarium (kuli :? ) i ryby miały się OK. pozdro

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: piteri » 30 maja 07, 17:05

Wiesz, taka woda z biedronki to 5l jest tańsze od 1l dobrej wody, a mam komfort, że woda czyściutka i zawsze na czas.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: artur_89 » 30 maja 07, 18:16

Wymiana wody w akwarium na taką ze sklepu, jest dobra ale tylko do akwarium do 100l, może trochę więcej. I tylko wtedy jeśli wymieniamy z jakieś 20 litrów. W sklepie taka woda 5l. kosztuje chyba 3 złote, nie pamiętam bo już dawno mamie po nią nie latałem :P ale tyle chyba kosztowała. Ja np. wymieniam, w swoim akwarium około 20l. więc wyszło by 12 zeta. Jeśli tak chcesz i co najważniejsze masz na to kase :roll: (bo mi by się nie chciało wydawać tyle kasy na cotygodniową podmiane, już dość włożyłem w akwa 8) ) ALe najlepiej by było jakbyś zmierzył parametry takiej wody, jak nie masz to idz do Zoologicznego i weż troche tej wody i CI powinni zmierzyć za darmoche. pozdro

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: Tomek83 » 30 maja 07, 18:28

Mnie też by się nie chciało płacić za wodę, chociaż w Biedronce jest taka woda "Oaza" się nazywa jeśli dobrze pamiętam, 0,99 gr za 1,5l kosztowała w zeszłym roku. Dla wyjaśnienia tłumaczę, że to była woda "koloniana" ja jej nie kupowałem... :wink:
artur_89 pisze:weż troche tej wody i CI powinni zmierzyć za darmoche

U nas w Łodzi nic nie ma za darmo... :wink:

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: artur_89 » 30 maja 07, 18:39

Że nic nie macie za darmo w Łodzi to się dziwię :wink: bo u nas w Jaworznie to przynajmniej po "pysku" za darmoche można dostać :wink: :mrgreen: hehe to sobie pożartowałem, a teraz do tematu u mnie Oaza po 69gr, w Biedronie jest. pozdro

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: Tomek83 » 30 maja 07, 18:43

artur_89 pisze:Że nic nie macie za darmo w Łodzi to się dziwię Wink bo u nas w Jaworznie to przynajmniej po "pysku" za darmoche można dostać Wink Mr. Green

Tego to u nas akurat jest w nadmiarze... :wink: :wink:

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: artur_89 » 30 maja 07, 18:54

Nie wątpie, nie tylko u was to jest a w całej Polsce :? pozdro

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: piteri » 30 maja 07, 20:30

Takie 5l z biedronki to nie 3zł tylko nieco ponad 1zł:P Rodzice mają działalność gospodarczą to w hurtownii po niższych cenach może jeszcze coś wylookam, ale nie wiem czy tam mają taką tandete.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: artur_89 » 31 maja 07, 14:54

Biedronka to biedronka, mi akurat chodziło o jakąś lepszą wodę, jakiś Żywiec itp. no jak masz takie wtyki to działaj. pozdro

Dawca
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 19 października 06, 23:36
Lokalizacja: Neu Salz (Oder)

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: Dawca » 31 maja 07, 18:46

Jeżeli twoja woda jest mega twarda to nie lepiej kupic filtr odwróconej osmozy? Jeżeli twardość z kranówy jest żądana, to lepiej kupic prefiltry i będziesz miał upodobnioną wode do tych z buteleczek :-)
A tak jakoś...

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: piteri » 31 maja 07, 19:37

Lejąc wodę butelkowaną nie mam na celu zmniejszenie twardości, a pozbycie się problemu z odstawaniem wody. Dotychczas wode zostawiałem na odstanie w 5l butelkach. Musze zainwestowac w wiadro budowlane 20l+ to może będzie wygodniej.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Rodos
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 14 grudnia 06, 11:52
Lokalizacja: Słupsk

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: Rodos » 1 czerwca 07, 00:29

W takim razie powiedzcie cos na temat wody deszczowki.
Jestem zrzeszony w klubie carawingowym, tzn mam przyczepe turystyczna i nad jeziorem zdarzaja sie deszcze. Majac duza plachte i zbiornik 100 litrowy, moge siedzac w trakcie ulewy czy burzy nalapac deszczowki ile chce. Czy to bedzie dobra woda do aqua? Bo ja mysle ze ona bedzie najlepsza, tak jakby destylowana, wchodzi tylko do rachuby zanieczyszczenia cywilizacyjne. Czy warto ja lapac?
Pzdr.
AQUA 375l profil

34xNEON INNESA
21xNEON CZERWONY
2xPIELÊGNICZKA RAMIREZA
2xBARWNIAK CZERWONOBRZUCHY
2xBARWNIAK SZMARAGDOWY
4xKIRYSEK PADNA
4xKIRYSEK PSTRY
2xBOCJA WSPANIAŁA
ZBROJNIKI:
1xNIEBIESKI
2xLAMPARCI
2xDROBNOŁUSKI

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: Allex » 1 czerwca 07, 08:12

Deszczówka ma mniej wspólnego z wodą destylowaną niż woda marki TescoBiedronka. Wszystkie pyły, aerozole, tlenki siarki, metale ciężkie, bakterie, wirusy i inne smakołyki są przez nią wypłukiwane z powietrza. Zdrowa deszczówka najbliżej naszego kraju występuje gdzieś na środku Atlantyku... Jesteś pewien, że chcesz wlać do akwarium wodę, której normalny człowiek by nie śmiał wypić?

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podmiany wody tanią mineralną/źródlaną z Biedronki lub

Postautor: artur_89 » 1 czerwca 07, 09:24

Dokłądnie tak jak powiedział Allex, deszczówka to jeden wielki syf, zwłaszcza w okolicach wielkich metropolii. Znalazłem taki temat na Apisto: http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=1270&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=b03c27f379a29b118d7a1b476e3431cc

pozdro

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości