Proporczykowiec

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Proporczykowiec

Postautor: Spaiky » 15 września 04, 10:32

Proporczykowec zeżarł mi 1,5 cm rybkę. Czy to normalne? Takiej wielkości wpuszczałem do ogólnego akwa narybek. Czyli jakiś 1,5-2miesięczny. Mowa o molinezjach i mieczykach. nigdy nic sie nie działo. żadna ryba nie interesowała się narybkiem. Proporczykowce mam od piątku. Dzisiaj wpuściłem jedną z rybeńkę i nie minęło 5 sekund i już jej nie było. Będę chyba musiał pozbyć się tych proporczykowców bo inaczej mogę zapomnieć o jakimkowiek narybku w akwaium ogólnym.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Proporczykowiec

Postautor: ciosek » 15 września 04, 12:04

hmmm... wiesz, widac ze proporczykowce maja spore pyszczki wiec sie nie dziwie. Żywia sie larwami komarów itp. hmm.. proporczykowce to piekne rybki (jak dla mnie). a nie mozesz jeszcze troche odchodować narybku do 2.5 cm?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Proporczykowiec

Postautor: Dave » 15 września 04, 14:22

Proporczykowce to drapieżcy. W jendej książce przeczytałem, że jeden gatunek proporczykowców, gdy ma ok. 9 cm Bezproblemu zjada 5 cm danio pręgowane, więc nie należy liczyć na narybek.

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Proporczykowiec

Postautor: Cichy_24 » 15 września 04, 14:25

W jendej książce przeczytałem, że jeden gatunek proporczykowców, gdy ma ok. 9 cm Bezproblemu zjada 5 cm danio pręgowane


Ten ktoś chyba ma dość bujną wyobraźnię
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Proporczykowiec

Postautor: atusia » 15 września 04, 21:15

Dave pisze: W jendej książce przeczytałem, że jeden gatunek proporczykowców, gdy ma ok. 9 cm Bezproblemu zjada 5 cm danio pręgowane, więc nie należy liczyć na narybek.

:shock: nie wierzę w tą historię...co to za książka?...napisz jakiego autora, oraz tytuł :shock:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Proporczykowiec

Postautor: Locter » 15 września 04, 23:41

Hehe, to jakieś żarty chyba :lol: Proporczykowce i szczupieńczyki rzeczywiście mają duże otwory gębowe, ale żeby pożreć coś, co jest połową długości ciała drapieżnika to chyba lekka przesada :lol: Rozumiem, dorosły szczupieńczyk (9cm) spokojnie może połknąć rybkę 2.5 cm, ale nie 5cio centymetrową :D
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proporczykowiec

Postautor: Elmo » 16 września 04, 06:30

Witam ...

Panowie a ja myślę ze jest to możliwe , dlaczego? dlatego ze sam z doswiadczenia wiem ze dorosły szczupienczyk ok. 9 cm potrafi zjesc dorosłego neonka ok 4 cm , ryby te rzeczywiście są drapieznikami ale .... mam przypadek u siebie ze szczupienczyk od małego (2 cm) wychował się w neonami i nic im nie robi , jak chaiałem mu dokupić "kobietę" to sie wtedy zdziwiłem jak ją wpusciłęm do akwa (przypadek tego neonka)

Ps. Dave żeby wszystko się wyjaśniło to najlepiej jak byś napisał o jaki konkretnie gatunek chodziło autorowi tej książki ...

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Proporczykowiec

Postautor: Spaiky » 16 września 04, 22:23

Dzisiaj oddałem "terrorystów" do zoologicznego. Szkoda bo to piękne rybki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości