CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

agusia:-)
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 04, 13:28

CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: agusia:-) » 18 września 04, 08:56

Czy trzeba hodować rybki parami lub większymi grupkami? Czy można trzymać kilka gatunków po jednym osobniku? (nie chcę żeby się rozmnażały) Jeżeli tak to jakie gatunki? :) :) :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Dave » 18 września 04, 09:21

Większośc ryb czuję się lepiej w parach, albo stadami. Ewidentnym samotnikiem jest grubowrg dwubarwny. Jak na twoje akwarium, lepiej byś zdecydowała się na kilka gatunków hodowanych w małych stadkach. Ładniej i ryby będą się lepiej czyły.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Locter » 18 września 04, 09:24

Agusia, wszystkio zależy od gatunku ryby. Jedne są samotnikami, inne żyja w stadach.
Ciężko myśle o akwarium...

agusia:-)
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 04, 13:28

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: agusia:-) » 18 września 04, 10:01

A które są samotnikami :?: :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Sieniu » 18 września 04, 11:12

AGUSIA to jest tak trudne pytanie bo tych ryb jest od cholery dużo!!!!
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

agusia:-)
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 04, 13:28

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: agusia:-) » 18 września 04, 11:15

Ale wymień chociaż 6 gatunków które byś polecił i które żyłyby ze sobą w zgodzie :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Locter » 18 września 04, 11:20

Agusia, bez urazy ale ty sobie chyba jaja robisz :lol: Od czego masz internet, poczytaj troche, zobacz galerie ryb i wtedy ewentualnie możesz się nas poradzić.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Sieniu » 18 września 04, 11:26

Ehehehe Locter nie tak ostro nie tak ostro
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Bea » 18 września 04, 14:46

To ja też mam pytanie o pary. Wśród moich czterech ramirezek utworzyła się parka i odgania dwie pozostałe. Co powinnam zrobić, pozbyć się tych dwóch i zostawić samą parkę czy moje ramirezki mogą zostać we czwórkę. Mam akwarium 112 litrowe.(No i oczywiście jeszcze inne ryby w nim)

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Locter » 18 września 04, 14:53

To zależy Bea, jeśli pozostałe 2 Ramirezki są odmiennej płci to poczekaj jeszcze troche - może one też się dobiorą. Natomiast jeśli są takiej samej płci to pozbądź się ich jak najszybciej, bo będą tylko przeszkadzać dobranej parce w odbyciu tarła, a poza tym istnieje niebezpieczeństwo groźnych walk o terytorium i o względy któregoś z członków pary. Słowem - będą tylko przeszkadzać.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Bea » 18 września 04, 14:55

Locter pisze:To zależy Bea, jeśli pozostałe 2 Ramirezki są odmiennej płci to poczekaj jeszcze troche - może one też się dobiorą. Natomiast jeśli są takiej samej płci to pozbądź się ich jak najszybciej, bo będą tylko przeszkadzać dobranej parce w odbyciu tarła, a poza tym istnieje niebezpieczeństwo groźnych walk o terytorium i o względy któregoś z członków pary. Słowem - będą tylko przeszkadzać.

Wydaje mi się, że to samiec i samica. Nie jestem pewna, bo w porównaniu z parką są zupełnie nie wybarwione (nie wiem czemu?). Ale nie mają się ku sobie. A jeśli się dobiorą, to czy 112litr to nie za mało na dwie pary?

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: atusia » 18 września 04, 15:02

Bea jeśli dobiorą się w pary to 112l nie jest za mało dla nich.
Z tego co piszesz jedną parkę już masz :P ...pozostałe ramcie są nie wybarwione, bo nie mają się jeszcze ku sobie...jeśli się w końcu zdecydują być razem to się pięknie wybarwią :wink: Jeśli masz dużo roślinek, korzenie, kokosy...to spokojnie dwie parki mogą pływać :wink:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Kamcia
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 04, 09:05
Lokalizacja: Kielce

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Kamcia » 19 września 04, 09:10

Z mojego doświadczenia wynika, że im więcej ryb tego samego gatunku żyje sobie w akwarium to czują się o wiele lepiej. Oczywiście ich ilość należy dostosować do wielkości zbiornika. Ale jak jest on mały to lepiej trzymać w nim 2 małe stadka niż robić śmietnik, czyli po parce z kazdego gatunku.Po prostu ładniej to wyglada.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: CZY MUSZĄ BYÆ PARY?

Postautor: Hawk » 19 września 04, 09:26

Z mojego doświadczenia wynika, że im więcej ryb tego samego gatunku żyje sobie w akwarium to czują się o wiele lepiej
- nie kazdy gatunek. Powiedz mi co by sie stalo gdybym do 100 litrow wpuscil 6 ksiezniczek z Burundii albo pare sztuk Frontoz :lol:
Ale jak jest on mały to lepiej trzymać w nim 2 małe stadka niż robić śmietnik, czyli po parce z kazdego gatunku.Po prostu ładniej to wyglada
- i tu sie nie zgodze, lepiej trzymac jeden gatunek ryb w malym akwa a nie bawic sie 2 malutkie robiac wlasnie smietnik , wtedy mamy podziwiac zachowania ryb, ich tarla itd...
To tak jakbym dal 2 neonki i 2 bocje :lol:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości