neon Innesa

umir
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 września 04, 15:55

neon Innesa

Postautor: umir » 18 września 04, 15:58

zaopatrzyłem się w 50-litrowe akwarium i zastanawiam się nad hodowlą rybek :) bardzo podobają mi się neony Innesa, co można by hodować razem z nimi :?: dzięki za szybką odpowiedź

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: neon Innesa

Postautor: Locter » 18 września 04, 16:06

Do 50ątki wpuść ze 20 neonów, na dno kiryski i zbrojnik. Dodatkowo możesz ze 2 kosiary.
Akwarium obsadź roślinami i umieść korzenie. Będzie ładnie :mrgreen:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: neon Innesa

Postautor: Sieniu » 18 września 04, 17:36

Powiem ci cos nie dolewaj do neonek płynu tropicala AQUA PLANT B bo padną ci na nastepny dzien przez ten płyn straciłem ponad 30 neonek :evil: :czacha: :evil: :evil: :evil:
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

umir
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 września 04, 15:55

Re: neon Innesa

Postautor: umir » 18 września 04, 20:33

dzięki wielkie :D ale ile mam tam jeszcze wpuścić tych kirysków i zbrojników cobym go nie przerybił :?: bo wyczytałem gdzieś że na jeden cm ryby powinien przypadać 1 l wody :D

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: neon Innesa

Postautor: Locter » 18 września 04, 20:46

Zbrojnik jeden, kirysków ze 4.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: neon Innesa

Postautor: kamila » 18 września 04, 21:30

Moim zdaniem mozesz wpuscic z 15 neonek, kilka razbor klinowych (fajnie wygladaja z neonkami), 4 kiryski i zamiast zbrojnika proponowalabym ze 2 otoski (duzo mniej brudza niz glonojady , sa sliczniutkie, glonojad jak dorosnie to na pewno bardziej zasmakuje w tabletkach roslinnych dla ryb dennych, gotowanej marchewce lub innych przysmakach niz w glonach).Otoski moim zdaniem sa bardziej pracowite :). Polecalabym tez zeby kiryski byly takie same a nie kazy z "innej parafii", bo na pewno fajniej wygladaja buszujace po dnie takie same rybcie (ze wzgledow estetycznych oczywiscie)- ale to tylko moje skromne zdanie.

Moja 2 propozycja to 20 neonow inessa, 2 otoski i 5 krewetek (polecam kazdemu!! ).Fajnie czyszczą zbiornik, ale tylko pod warunkiem że jest ich duzo.Nie ma sensu kupowac 1 szt. bo naprawde nie bedzie jej widac w akwarium, bedzie po prostu bardziej plochliwa i zmarnieje tam bidulka sama. Przy krewetkach KONIECZNIE trzeba zapewnic im kryjowki,czyli roslinki, kokosek itp....

W odu przypadkach polecam zasadzenie bogatej roslinnosci, dekoracje w postaci korzeni i lupin koksowych. W ladnym, zadbanym akwarium, z duza iloscia kryjówek dobrany zestaw rybek bedzie czul sie naprawde super!

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: neon Innesa

Postautor: Tokio » 18 września 04, 22:38

Hej najlepiej jakbys poczytał o biotopie z którego pochodza neonki http://www.akwa.aip.pl/ ( dzial biotopy ) :D i starał sie otworzyc im naturalne warunki , ciemne podłoze i duzo roslin równierz pływajacych wygaladaja w tedy naprawde pieknie :mrgreen:


pozdrowiam
30 L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości