gurami zlocisty

ziomal
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 31 października 06, 19:06

gurami zlocisty

Postautor: ziomal » 3 lipca 07, 13:33

hejo!

kupilem niedawno guramiego zlocistego choc wiem o nim nie wiele. i tu mam pytanie:

CZY GURAMI MOZE ZYC Z BOJOWNIKIEM a ekze rekinem glonojadem i parka zalobniczek choc chodzi mi bardziej o bojownika :) pomozcie

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: gurami zlocisty

Postautor: chomiczek » 3 lipca 07, 15:08

Po 1 usuń jeden temat :!:
Po 2 nie pisz drukowanymi literami :!:

Nie rozumiem o co CI chodzi w tym pytaniu :? Podaj jaki masz litraż.

I jeszcze jedno.Zanim kupi sie rybke należy się dowiedziec czy możemy spełnic jej wymagania ,sprawić jej odpowiednie warunki do życia.Ty tego nie zrobiłeś ,a to był wielki błąd :evil:

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: gurami zlocisty

Postautor: Bright » 3 lipca 07, 18:08

Musisz podać ile litrów ma twoje akwarium. A w ogule tak jak powiedział chomiczek Nie kupije sie najpierw rybki o ktorej nic nie wiesz, najpierw czyta się o niej bardzo dużo i dowiedziec się jakie spełnia wymagania. Musisz się troche podszkolić, czytaj dużo o rybkach akwariowych i wybierz sobie swoją rybkę do chodowli tylko pamientaj, że musisz o niej dużo wiedziec :)
Nie ma się czym martwic :)

Amen. Sory za kazanie :)

Powodzenia

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: gurami zlocisty

Postautor: Tomek83 » 3 lipca 07, 19:11

Bright zacznij stosować się do tego co masz napisane w podpisie bo jak jeszcze raz napiszesz "pamientaj" albo "chodowli" to dostaniesz ostrzeżenie.
ziomal to czy możesz trzymać bojownika z gurami zależy od litrażu zbiornika natomiast gurami powinno być trzymane po kilka sztuk a nie pojedynczo. Poza tym nie ma takiej ryby "rekin glonojad" :shock: a żałobniczki to ryby stadne i hoduje się je w stadzie złożonym z kilku sztuk minimum.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: gurami zlocisty

Postautor: Monikaaa » 3 lipca 07, 19:21

Bright pisze: w ogule
:x :zly1:

Tomek23 może my nie jesteśmy zorientowani w nowinkach, bo ostatnio coś dużo tych nowych gatunków ryb, zwłaszcza glonojadów - jak nie "glonojad otosek" to "rekin glonojad". :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: gurami zlocisty

Postautor: Tomek83 » 3 lipca 07, 19:23

Taaak, co jeden to lepszy z tymi nazwami...jakby taką wielką trudnością było sprawdzenie jakie ryby posiada się we własnym akwarium... :zly:

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: gurami zlocisty

Postautor: artur_89 » 3 lipca 07, 19:30

Taaa rekin glonojad <lol> <buahaha> dobrze, że nie ludojad :o pozdro

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: gurami zlocisty

Postautor: chomiczek » 3 lipca 07, 20:35

Ja myślę ,że ziomal nie wiem co to przecinek :zly:
ziomal pisze:rekinem glonojadem


Tz. możę chciał napisać rekinem ,glonojadem.........

Ortografia ,przecinki ehhh........... :shock:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: gurami zlocisty

Postautor: Tomek83 » 3 lipca 07, 20:41

Co by nie chciał to rekinów w akwarium na pewno nie ma...

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: gurami zlocisty

Postautor: chomiczek » 3 lipca 07, 20:44

Myślę ,że rekina mógł nazwać suma rekiniego :roll:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: gurami zlocisty

Postautor: Tomek83 » 3 lipca 07, 20:45

Może tak, może nie, niech sam nam to wyjaśni a tymczasem starczy już tego OT...

ziomal
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 31 października 06, 19:06

Re: gurami zlocisty

Postautor: ziomal » 4 lipca 07, 15:09

ja czytalem o gurami i mialem zamiar kupic ale do innego akwa. ale gdy go zobaczylem to wiedzialem ze to jest podgatunek guramiego dwuplamego wiec go kupilem i dalem do mniejszego czyli 45l akwarium.

Chomik ma racje. i mozecie mi wypominac ze nie powinienem trzymac w tak malym akwarium tych ryb ktore teraz wymieniam:

2x zalobniczka
1x samiczka bojownika
1x sum rekini
1x glonojad
+oczywiscie 1xgurami dwuplamy

PS.
bright czytam ksiazki o rybach i staram sie duzo o nich wiedziec ale wiedza nie przyjdzie mi w dwa dni. a hoduje gupiki, molinezje i z przerwami skalary i bojowniki

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: gurami zlocisty

Postautor: Tomek83 » 4 lipca 07, 15:15

ziomal pisze:Chomik ma racje

Może trochę szacunku...widzisz tu jakiegoś chomika? Bo ja nie...
Męczysz te ryby trzymając je w tak malutkim litrażu. Oddaj "glonojada", suma, gurami. Zostaw sobie bojownika i żałobniczki. Dokup jeszcze 2 żałobniczki i samicę bojownikowi.
I pisz bardziej zrozumiale.

ziomal
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 31 października 06, 19:06

Re: gurami zlocisty

Postautor: ziomal » 4 lipca 07, 16:45

no glonojada to oddac oddam bo mialem to w zamiarze ale nie rozumiem... nie blokuj mnie alle daj mi to powiedziec:

Nie kazdego stac na 200-300l akwarium a niektorzy nie maja ich nawet gdzie trzymac. znam gorsze przypadki gdzie welonki parami gniatasie przez kilka lat w 10l akwa. ja w moim 45l akwarium trzymalem skalara z innymi rybami (m. in. z molinezjami mieczykami bojownikami) i wszystkie sie rozmnazaly skalar nawet nie karlowacial i wyrusl na pieknego skalara(moge nawet przeslac fotke) a gdy urusl do dwudziestu kilku centymetrow to go sprzedalem. i naprawde znam goscia co w 50l akwarium trzymal welonek i 7 skalarow a do tego 2 trzydziesto centymetrowe glonopjady. i nie mowie ze w takich akwariach bylo im dobrze ale przezyly i wcale go nie chwale ale w przeciwienstwie do niego to nie jestem taki zly

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: gurami zlocisty

Postautor: Tomek83 » 4 lipca 07, 16:56

ziomal pisze:nie blokuj mnie alle daj mi to powiedziec

ja wcale nie mam zamiaru Cię banować, bo niby za co? Każdy ma prawo do wypowiedzi pod warunkiem, że jest kulturalna.
Co do Twojej wypowiedzi to oczywiście, że są tacy czy inni ludzie ale czy warto się na nich wzorować? Chyba nie, więc i nie warto przywoływać takich przykładów a samemu należy dążyć do posiadania jak najlepszych warunków dla własnych rybek. A sum rekini w ogóle nie nadaje się do akwarium chyba że ktoś ma 1000l bo to ogromna ryba i trzymanie jej w akwarium to dla mnie pomyłka...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości