akwa

jacek2
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 04, 10:00
Lokalizacja: sędziszów

akwa

Postautor: jacek2 » 16 października 04, 18:22

witam
chcę założyć akwarim 70l i potrzebuję rady jaki kupić filtr,jakie oświetlenie itd.
Poprostu w szystko co potrzebne
Woda umnie z wodociągu nie jest najwyższej jakości więc może by ją przez coś przefiltrowywać.
poadrawiam

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: akwa

Postautor: ciosek » 16 października 04, 19:02

a wiec... jeżeli chcesz mieć akwarium roślinne to powinineś mieć przynajmniej 0.5-0.75 W/l, ja ci radze mieć przynajmniej te 0.4-0.5 bo wtedy roślinki beda miały dobrze, i beda ładnie wygladaly, ja mam 0.375 W/litr. Filtr? To zależy, możesz kupić kaskade (co radze, masz mozliwosc zainstalowania kilku wkładów, i w ogole, od razu napowietrza) tylko że jest ten mały minus, musisz wyciąć otwór w pokrywie, lub skonstruować specjalna pokrywe, jeżeli masz troche zdolności i pojecia, to radze ci zrobić samemu pokrywe. Oczywiście grzałeczka, nie wiem ile dokladnie powinna miec mocy, ale mysle żę 50-70 W powinna byc dobra, oczywiscie z termostatem, bo chwila nieuwagi zupka rybna. Wiesz, aby pozbyć się chloru z wody wystarczy żeby postała te 24-26 h w jakimś wiadrze (koniecznie otwartym, bo wtedy chlor bedzie mogl sie ulatniac). napisz jeszcze co chcesz wiedziec. bo tak cieżko troche opisac "wszystko".

jacek2
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 04, 10:00
Lokalizacja: sędziszów

Re: akwa

Postautor: jacek2 » 16 października 04, 19:08

Narazie dzięki.Założę akwa a w razie ....ęde pytał.Ajeśli chodzi o filtr wewnętrzny to co proponujecie.Cytałem też o sumpach ,kubełkach....

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: akwa

Postautor: ciosek » 17 października 04, 09:50

ee tam... Sump do 70 L??? albo kubełek??? daj spokoj... załóż kaskade :).

jacek2
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 04, 10:00
Lokalizacja: sędziszów

Re: akwa

Postautor: jacek2 » 19 października 04, 12:00

A dlaczego raczej nie stosuje się sumpów w małych akwa
Przeciesz można zastosować większą powieszcchnie filtracyjną niż w KASKADZIE
-jakie są wasze opinie na ten tematw

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: akwa

Postautor: Elmo » 19 października 04, 13:14

Wskazań procz tego że trzeba trochę włożyc pracy w budowę sumpa ... do tego zabiera ci on miejsce w zbiorniku ..... ale oczywiście żadnych przeciwskazan nie ma wybór nalerzy dla ciebie .... ale jeżeli zalerzy ci na filtracji biologicznej i kasakada jest dla ciebie za mała to zastanów się nad kubełkiem , licząć koszty (czas+materiały+osprzęt) sump nie wychodzi wcale taniej ... za 160 zł kupisz juz filtr kubęłkowy o powirzchni filtracyjnej ~5L to jest w zupełniści wystarczające jak na 70 l wody w akwarium :)

Takie jest moje skromne zdanie :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: akwa

Postautor: ciosek » 19 października 04, 16:22

no wiec, mysle żę sumpy (jezeli chodzi o kase) to wedlug mnie sprawdzaja sie w akwariach wiekszych, od 350 l w góre, np do 720 kleilbym sumpa, niz kupowal eheima za 1000 zl, niechy mnie ten sump 500 zl kosztowal, to jeszcze 500 oszczedzam i mam np na hmm... filtr RO albo niezły pH-metr.Ja radze ci kupic Aquaela Fzkn-1, czytalem o nim duzo dobrych opinii, jak sie nie myle... to chyba elmo ma fzkn-2 ;P. Podobno bardzo przyjemne filtry w bardzo dobrych cenach. No chyba że bardzo chcesz to możesz sie pobawić z tym sumpem.. ale ja bym poszedl w tym wypadku na łatwizne przysłowiową :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: akwa

Postautor: Dave » 19 października 04, 16:42

Jeśli ktoś ma duze wymagania, to dla 70 l najlepszy jest kubełek o dużej pojemności. Żeby nie zrobić tornada w zbiorniku mozna trochę przykręcić ciąg i już jest połączona pojemnośc filtracyjna z odpowiednią wydajnością.

jacek2
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 04, 10:00
Lokalizacja: sędziszów

Re: akwa

Postautor: jacek2 » 26 października 04, 18:00

witam ponownie
Ajaki dyfuzor CO2 zastosować

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: akwa

Postautor: Elmo » 26 października 04, 18:38

To zalerzy też od tego z jakiego żródła będzie co2 ... dla przykładu z gotowych dyfozorów dostepnych w sklepie ...

Bimbrownia (reaktor chemiczny) / Butla wysokociśnieniowa :

- Dyfuzor Nutrafin Co2 System ...
- Dyfuzor Jbl Vario ...

Butla niskociśnieniowa (sprey) :

- Dyfuzor Tetra Co2 Optimat
- Dyfuzor filtusa

Można tez wykonać dyfuzor samemu . Dobrym rozwiązaniem i skutecznym jest tez podawanie co2 na wlot wewnętrznych filtrów
turbinowych np: Aqual Fan -Mini/1/2/3 ......

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: akwa

Postautor: BigFish » 29 października 04, 20:10

jeżeli nie będzie to holender to ja bym nie dawał co2. duże wydatki. napisz jakie będziesz miał roślinki i rybki
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

jacek2
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 04, 10:00
Lokalizacja: sędziszów

Re: akwa

Postautor: jacek2 » 31 października 04, 10:17

no własnie chciałbym cholendra
Jakie byście radzili roślinki i ryby do tego zbiornika?
Jesli chodzi o butle CO2 to mam taką dużą z gaśnicy

[ Dodano: 2004-11-02, 11:35 ]
?????????????

[ Dodano: 2004-11-07, 11:47 ]
????????

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości