akary pomarańczowopłetwe

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

akary pomarańczowopłetwe

Postautor: lukas » 17 października 04, 19:59

Siemka. Mam takie pytanko do tych hodowców którzy już mieli okazję hodować aequidens rivulatus : czy mógłbym je hodować w 100l akwa? Kupiłbym ze cztery sztuki młodych i jak by się dobrała parka to by reszte mógł oddać i dla nich byłoby to akwa ( no może jeszcze dla sporego samca ancistrusa i dwóch bocji wspaniałych). Zafascynowały mnie te ryby. Na jednej stronie czytałem że jeden facet trzymał z powodzeniem dorosłą parę w 100l a na innych poprzeczka stoi dużo wyżej akwa co najmniej 120 cm długości. Narazie hodowałem Pielęgnice Sajica z dobrym skutkiem wielokrotnie się tarły i miały młode.Niestety niedawno samica z niewyjaśnionych przyczyn zdechła :( mam teraz problem czy kupić akary czy kupić nową samicę do samca :?

Jednak narazie proszę o sugestie na temat hodowli Akar pomarańczowopłetwych w 100l.

Pozdro.

Łukasz

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: akary pomarańczowopłetwe

Postautor: Aigel » 17 października 04, 20:04

Ja odradzam, mialem sama parke w podobnym akwa (80 cm dlugosci) i moim zdaniem ryby meczyly sie, samiec jest tak duzy, ze ledwo zakrecal :)
Tu jest filmik moich ryb
http://www.akwarium.netfriend.org/multimedia/filmy/akary.wmv
Obrazek

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: akary pomarańczowopłetwe

Postautor: lukas » 17 października 04, 20:09

Widziałem już ten filmik :) Napisz jaką długość miał twój samiec. Całkiem ładna z niego rybcia :D
Pozdro
Łukasz

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: akary pomarańczowopłetwe

Postautor: Aigel » 17 października 04, 21:53

mial kolo 30 cm, piekna ryba ale dosc duza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: akary pomarańczowopłetwe

Postautor: Dave » 18 października 04, 15:39

lukas, to może spróbuj akar błękitnych. Możesz też zrobić prawdziwy raj dla parki akary z Maroni. Ineteligencją te rybą są podobne do siebie.

ZiOm
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 26 października 04, 23:03
Lokalizacja: Łuków- Lubelskie

Re: akary pomarańczowopłetwe

Postautor: ZiOm » 31 października 04, 14:51

Na poczotku postu powiem ze ja sam hoduje akary pomarańczowopłetwe i mozna powiedziec ze w sumie to i ja trzymam pare w 112l zbiorniki i jak ty masz zamiar trzymac akary w 100 l nie powinno byc problemow nawet z rozmnozeniem, bo mojemu kumplowi gdy nie mial jeszce 240l akwa to one skladaly jaja w akwa 50 l i calkiem dobrze sie czuly :ok: nalezy pamietac jednak ze akary sa to ryby dorastajace do ponad 30 cm (samiec) i samica okolo 15 cm ja na twoim miejscu sprobowal bym hodowli akar w 100l zbiorniku :P bo sa to naprawde piekne ryby a potem w miare uplywu czasu jak bedziesz mial troszkie wiecej hajsu do kupisz sobie wieksze akwa :mrgreen:
POZDRAWIAM i zycze powodzenia w hodowli :ok:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: akary pomarańczowopłetwe

Postautor: Dave » 1 listopada 04, 08:45

lukas, ja myślę, że jeśli nie odpowiadają Ci akary błękitne to kup lepiej klka samic do tego samczyka. Tylko koniecznie kilka, bo samiec-wdowiec staje się bardzo wymagający pod wzgledem swoich przyszłych partnerek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości