bojownik

lizka9
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 grudnia 07, 16:26

bojownik

Postautor: lizka9 » 30 grudnia 07, 12:03

na żadnej stronie o tym nie pisze, że baojowniki wyskakują z akwarium!! mój wyskoczył dzisiaj w nocy!! po jego stanie moja mama stwierdziła, że leżał tak ok trzy godziny. natychmiast włożyłysmy go do wody i jak namoknął, zaczął nawet trochę pływać, ale po dwóch godzinah był totalnie martwy.

czy takie przypadki zdażają się często?
co jest tego przyczyną??




<uczcijmy minutą ciszy naszego brata mniejszego Matteo>
Lizka;-)

qba1012

Re: bojownik

Postautor: qba1012 » 30 grudnia 07, 12:09

tak to już jest jak się niema pokrywy :neutral: :!:
możesz położyć cokolwiek
biedna ryba :zly:

lizka9
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 grudnia 07, 16:26

Re: bojownik

Postautor: lizka9 » 30 grudnia 07, 12:20

buu!!
nikt mi o tym nie mówił
Lizka;-)

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: bojownik

Postautor: chomiczek » 30 grudnia 07, 12:27

Moim zdaniem to nie zdarza się często.Ja miałam przez kilka dni bojownika w kuli....i nie wyskakiwał.Później przeniosłam go do 25l razem z 2 samicami.Też nie wyskoczył .Teraz pływa w 45l , prze długi okres nie miałam pokrywy.Bojowniki się ganiały ,"skakały" , ale żaden nie znalzl się na podłodze...
W jakich warunkach żył twój bojowniki???

karcia1701
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 30 grudnia 07, 12:23

Re: bojownik

Postautor: karcia1701 » 30 grudnia 07, 12:27

Niestety takie skutki tego jak się nie ma akwarium z pokrywą... Współczucia... bojownik to piękna rybka... ale następnym razem coś połóż na wierch akwarium...

[ Dodano: 2007-12-30, 12:30 ]
[quote="chomiczek"]Moim zdaniem to nie zdarza się często.Ja miałam przez kilka dni bojownika w kuli....i nie wyskakiwał.

To prawda co napisał: chomiczek. Ja też miałam bojownika przez kilka dni w kuli i nic się nie stało, ale teraz mieszka sobie w 25-litrowym akwarium z pokrywą ;-)
---->KaRoLcIa<----

asiulaaa
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 8 grudnia 07, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: bojownik

Postautor: asiulaaa » 30 grudnia 07, 12:38

Z tego co wiem u bojowników samców nie zdarza się częste wyskakiwanie. Lecz bardziej u samic. One ciągle skacząć i jak nie masz pokrywy to po niej. Niedawno mi jedna wyskoczyla. Gdy przyszlam jeszcze się trochę ruszała więc wpuściłam ją do wody. Leżała na łyżecce i co 5 minut ledwo brała oddech. Po godzinie nabrała sił i zaczeła już sama troszkę pływać i pobierać tlen z powierzchni. Ale na następny dzień patrze a ona nie może ruszć kręgosłupem, ani tylnom płetwą. Nazawałam to paraliżem, ale tak naprawdę to ona w sródku trochę usszła. I pożyła jeszcze 2 godziny.

[ Dodano: 2007-12-30, 12:39 ]
A przyczyną mogło być to że miałaś za wysoką temperature.
"Tu chodzi o jakość życia, a nie jego długość"

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: bojownik

Postautor: Lil Jon » 30 grudnia 07, 12:42

asiulaaa pisze:A przyczyną mogło być to że miałaś za wysoką temperature.
'
Bojowniki lubią wysoką temperaturę. Powodem mogła być źle dobrana obsada lub złe warunki. Albo po prostu mu się w akwa nie spodobało i wyskoczył ;-) Chociaż nie wiem czy tak może
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

asiulaaa
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 8 grudnia 07, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: bojownik

Postautor: asiulaaa » 30 grudnia 07, 12:47

Wiem ale do 30 stopni (podobno) ale jak miała 33??;-)

Pozdrowienia
"Tu chodzi o jakość życia, a nie jego długość"

Awatar użytkownika
Malwaaaaa
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 grudnia 07, 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: bojownik

Postautor: Malwaaaaa » 30 grudnia 07, 16:22

bojowniki mogą mieć do 32*C a 3*C nie nie taka duża różnica żeby miały zaraz wyskakiwać
Przyjdzie czas, że i nam będzie dane przyjmować pokłony...

asiulaaa
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 8 grudnia 07, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: bojownik

Postautor: asiulaaa » 30 grudnia 07, 16:23

może.............
"Tu chodzi o jakość życia, a nie jego długość"

Awatar użytkownika
Malwaaaaa
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 grudnia 07, 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: bojownik

Postautor: Malwaaaaa » 30 grudnia 07, 16:27

nie może tylko na pewno
Przyjdzie czas, że i nam będzie dane przyjmować pokłony...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: bojownik

Postautor: Tomek83 » 30 grudnia 07, 17:17

Wbrew pozorom leniwe i powolne bojowniki dobrze i wysoko skaczą, a jest to związane z tym, że w naturze w ten sposób przemieszczają się z jednych, małych i wysychających zbiorników do innych i nie ma w tym nic dziwnego. Trzeba mieć akwarium z bojownikami nakryte, przyczyn wyskakiwania może być wiele: nieodpowiednie warunki, obsada, stres, albo ryba może się po prostu czegoś przestraszyć, np. w nocy zapalonego nagle światła i instynktownie próbując uciec wyskoczy.
A za pisanie bezsensownych. nabijających licznik postów ostrzeżenie za Spam. Moja cierpliwość dziś się skończyła.

konrad93
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 12 listopada 07, 18:26
Lokalizacja: Oborniki

Re: bojownik

Postautor: konrad93 » 30 grudnia 07, 18:55

Czy akwarium z bojownikiem powinno mieć pokrywę?

Tak. Bojownik to ryba wyposażona w tzw. labirynt i oddychająca powietrzem atmosferycznym. Jeżeli różnica temperatur pomiędzy wodą w akwarium a powietrzem nad lustrem wody przekracza 2 stopnie, ryba może z dużym prawdopodobieństwem przeziębić labirynt, co może doprowadzić do jej śmierci.

To jest FAQ z portalu bojownik.pl, jak byś przeczytała, nic złego by się nie stało. Szkoda rybki :-/

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: bojownik

Postautor: A-kara » 30 grudnia 07, 20:57

asiulaaa pisze:A przyczyną mogło być to że miałaś za wysoką temperature.
qba1012 pisze:możesz położyć cokolwiek
asiulaaa pisze:Wiem ale do 30 stopni (podobno)
asiulaaa pisze:Nazawałam to paraliżem, ale tak naprawdę to ona w sródku trochę usszła
lizka9 pisze:po jego stanie moja mama stwierdziła, że leżał tak ok trzy godziny. natychmiast włożyłysmy go do wody i jak namokną

No to macie ode mnie tytuł Klemensa 2008, bo wiekszych bzdur to ja w zyciu nie słyszałam.
Ad 1. Bojowniki to ryby zdecydowanie ciepłolubne. Nie powinno sie ich trzymac w temp ponizej 25'C, a temp 32-33 'C jest temp taka troche do tarła, optymalna to powiedzmy 30 'C Bojowniknie wyskakuje z powodu wysokiej temp.
Ad2. Tak. Jasne, ze cokolwiek. Biorac pod uwage ze bojownik to ryba labiryntowa i oddycha powietrzem atmosferycznym, to kładac cokolwiek na akwa, np deske ze sklejki odcinamy mu dopływ tlenu.
Ad.3 jak wyzej.
Ad.4 i Ad. 5 rybybez wody nie dostaja paralizu, tylko duszą się Po wyschnieciu skrzeli, ryba umiera. Bojownik jest w stanie przezyc bez wody co najwyzej 2 minuty, ponosząc przy tym duze uszczerbki na zdrowiu. Po 3 godzinach byłby zupełnie suchy. Mysle ze twoja ryba po rpostu jzu nie zyła, a tobie sie wydawało ze jeszcze zyje. Chyba ze lezał np 5 minut bez wody. Ale na pewno nie trzy godziny.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości