Żaby w akwarium z rybami????

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: Tomek83 » 29 stycznia 08, 22:59

Nie ma przeciwwskazań, chyba, że żabki duże a krewecie małe, no to wtedy wiadomo czym to może grozić...

Awatar użytkownika
Domingo
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 25 listopada 07, 19:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: Domingo » 30 stycznia 08, 10:23

Mam pytanie - co ile karmić żaby ? Wiadomo że codzienne dawanie im ochotki jest uciążliwe .. A ryby nie mogą jeść codziennie takich wysokokalorycznych pokarmów - bo zawsze coś ''ukradną'' żabom . W sklepie powiedzieli abym karmił je raz na tydzień :czacha:

asiulaaa
Ryba
Ryba
Posty: 173
Rejestracja: 8 grudnia 07, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: asiulaaa » 9 lutego 08, 20:48

Nom chyba tak

[ Dodano: 2008-02-09, 20:50 ]
A i mam pytanko czy mozna załozyc coś takiego jak zabkarium?? wiem głupie pytanie.
Myślałam o np. 15l., piach akwarystyczny, kokos, kora, gałęzatka moczarka argentyńska i 3 żabki. I pytanko czy potrzebuja filtra i grzałki???
"Tu chodzi o jakość życia, a nie jego długość"

Awatar użytkownika
Domingo
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 25 listopada 07, 19:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: Domingo » 17 lutego 08, 10:45

Czy żaby , gupiki i molinezje mogą zjeść 2 tygodniowy narybek molinezji?
112L

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: artur_89 » 17 lutego 08, 11:16

Domingo pisze:Czy żaby , gupiki i molinezje mogą zjeść 2 tygodniowy narybek molinezji?


Zależy to od wielkości narybku (karmienie, temp.), nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, bo nie hoduję żyworódek, ale wydaje mi się, że 2 tyg. to mało, żeby ryba znacznie urosła. Czyli narybek może zostać zjedzony, zwłaszcza przez większe okazy. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: Tomek83 » 17 lutego 08, 13:27

Dwutygodniowy narybek molinezji jest jeszcze mały i świetnie nadaje się na "przekąskę"... ;-)

Awatar użytkownika
Domingo
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 25 listopada 07, 19:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: Domingo » 17 lutego 08, 18:01

Choć wczoraj żaba wskoczyła mi do kotnika , i wcale nie zjadła narybku...
112L

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: Broker » 17 lutego 08, 18:15

Choć wczoraj żaba wskoczyła mi do kotnika , i wcale nie zjadła narybku...

Przedmówcom, bardziej chodziło o zagrożenie od strony ryb, a nie żab. Karliki szponiaste mogły by stanowić zagrożenie, gdyby narybek bytował przy dnie i nie był tak zwinny. Jednak narybek tych piękniczkowatych przebywa głownie w górnych strefach, chowając się w roślinnosci i potrafi być bardzo szybki i ostrożny, więc zagrożenie ze strony żab jest raczej znikome.
Kiedyś trzymałem te płazy i pamiętam, że miały problemy z wodzeniem, no chyba, że znalazł się w pobliżu ich pyszczków. Bardziej odpowiednim pokarmem dla nich była ochotka czy rureczniki ;)

mati_mat
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 08, 16:02

Chora żabka - POMOCY!!!

Postautor: mati_mat » 16 maja 08, 16:10

Ja mam pytanie!

Moja żabka zachorowałą. Jak jej pomóc?

Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłem, że żabka często pływa na wierzchu akwarium i ma spuchnięty brzuszek. Obecnie musiałem ją odizolować bo już prawie w ogóle się nie rusza i jest cała nadęta jak balon.

Czy można ją z tego wyleczyć?

_neonek_
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwietnia 08, 18:33
Lokalizacja: z kątowni

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: _neonek_ » 16 maja 08, 17:21

co to za żabki o których wspominał domingo na pierwszej stronie czy nie są agresywne z twojego opisu sa bardzo łaadne
45l_puste

konradx93
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwietnia 08, 13:44
Lokalizacja: Oborniki

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: konradx93 » 17 maja 08, 09:45

mati_mat, niestety, raczej jej nie uleczysz!
Bawię się w hodowle karlików już parę at, i od razu zniechęcę do podawania suchego pokarmu, a z doświadczenia polecę ochotkę, żywą!
Duża żaba to żaba szponiasta - dla niej ryby to pokarm!
asiulaaa, takie akwa będzie dobre, musi być mocno zarośnięte!
ja swoją parkę karmie raz na 2/3 dni!
pozdrawiam!

Brzaneczka
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 25 sierpnia 07, 14:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: Brzaneczka » 23 maja 08, 19:37

Ale czy na pewno nic się nie stanie, gdy w akwarium z samymi żabkami nie będzie filtra? Było tak napisane w opisie zamieszczonym przez Konrada93, ale nikt tego bliżej nie skomentował...
54l i 30l w czasie duuużych zmian

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: artur_89 » 23 maja 08, 19:40

Brzaneczka pisze:Ale czy na pewno nic się nie stanie, gdy w akwarium z samymi żabkami nie będzie filtra? Było tak napisane w opisie zamieszczonym przez Konrada93, ale nikt tego bliżej nie skomentował...


W akwarium z żabami też potrzebny jest filtr :!:

mati_mat
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 08, 16:02

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: mati_mat » 27 maja 08, 20:06

Długo nie odpowiadałem ale to z tego powodu, że już nie maiałem sensu szukac ratunku dla mojej żabki. Niestety na drugi dzień po napisaniu postu zdechła :(

Dłuższy czas miała spuchnięty tylko brzuszek więc może wtedy był jeszcze ratunek. Niestety gdy już była cała spuchnięta to wystarczyło jej 2 dni i niestety ... :(

Ale może ktoś wie czym to mogło byc spowodowane? Jedzeniem (jadła to co inne ryby - i suchy i żywy pokarm co dzień), czy też może parametry wody ? A może znalazła coś na dnie nieświerzego i się zatruła?

Zabka była extra na pewno kupię sobie jeszcze inna lecz nie chcę jej załatwic tak jak tej!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ajk26
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 28 czerwca 08, 14:35
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Żaby w akwarium z rybami????

Postautor: ajk26 » 28 czerwca 08, 14:47

Karliki szponiaste mogą zjadać narybek i to bardzo szybko, sam się o tym przekonałem. W akwarium ogólnym samica gupika urodzila młode udalo mi sie uratować 25 szt., które przełożyłem do akwarium z trzema karlikami. Zakładałem tak jak to napisał ktoś wcześniej, że żaby są za wolne i nie złapią zwinnego narybku, po za tym przesiadywały przy dnie a narybek pod powierzchnia w roślinach. Po pierwszym dniu były wszystkie 25 szt. narybku, po drugim już tylko trzy, po trzecim został jeden gupik, którego udało sie uratować tylko dzięki eksmisji żabek do ogólnego akwarium. Od tamtej pory narybek trzymam zdała od żabek. okazało się, że żabki są "inteligentne" i jak tylko zorientowały się o obecności narybku zaczęły w nocy podpływać do powierzchni i opierając sie na roślinach zjadały śpiący narybek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości