Koniki

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Koniki

Postautor: Patryś » 22 stycznia 05, 20:40

Witam! Mam zamiar założyć konikarium. Ile koników mogloby żyć w akwarium 81x50x50 centymetrów? Wie ktoś morze gdzie w Warszawie można je kupić? Jakiego sprzętu im potrzeba i czy może ktoś mi polecić o nich jakąś książkę lub stronę internetową?

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 23 stycznia 05, 11:37

musisz liczyc spokojnie 80 litrow na parke. tak zeby jeszcze reszta sprzetu sie tam zmiescila. wiesz dobrze na co sie (finansowo) porywasz ?

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 23 stycznia 05, 11:51

A facet ma 450 litrów i ma: 10 koników, 20 Igliczni kraby i wężowidla... to jak one tam mieszkają?
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 23 stycznia 05, 12:03

cisna sie pewnie. nie wiem, mi facet ze sklepu z akwarystyka morska dal takie dane. koniki sa terytorialne i jak ich za duzo naladujesz to pewnie beda zgrzyty

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Koniki

Postautor: Dave » 23 stycznia 05, 12:26

Bardzo przerybil to akwarium. kazda z tych ryb rosnie do 25 cm dlugosci, wiec ok. dwukrotnie przesadzil z obsada.

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 23 stycznia 05, 12:32

Dave pisze:Bardzo przerybil to akwarium. kazda z tych ryb rosnie do 25 cm dlugosci, wiec ok. dwukrotnie przesadzil z obsada.


No to jak on jest autorem mojej książki o akwarystyce morskiej...

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Koniki

Postautor: gimof » 23 stycznia 05, 21:07

No wiesz, mówisz teraz jak mój jeden kolega :a jak to .. a jak tamto możliwe.. itd to do niczego nieprowadzi posluchasz jednego gościa czy większosci forum na który ludzie mają jako takie pojęcie o czym piszą więc zrób jak uważasz ale chcesz zeby twoje konie pozagryzały się po paru dniach chyba nie..... Wątpie również (oczywiście moge sie mylić) że niebardzo wiesz na co się porywasz, wychodzisz na bardzo głęboka wode, niewiem czy jesteś przygotowany finansowo (może jesteś) ale doświadczenia nie wyciągniesz z jednej książki gdzie cymbał (nie obrażajjąc nikogo) pisze ze ma taką zajebistą obsade i jest miło :zly: :czacha:
120 l niezłej jazdy, 20 litrów kurdupli :)

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 24 stycznia 05, 02:19

Patryś pisze:
No to jak on jest autorem mojej książki o akwarystyce morskiej...


to ja bym moze sprobowal najpierw ... kupic ksiazke innego autora. mniej strat bedzie z tej zabawy :wink:

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Idzikowski » 24 stycznia 05, 11:33

Co do kupowania w Wawie ... takie to trudne ... najwięcej sklepów akwarystycznych pewnie w Polsce jest w Wawie. Mamy sklepy specjalizujące się w morszczyźnie ... no, ale oczywiście ... ciężko jest je znaleźć :ok: .

Radze poszukać przykładowo sklepu AQUAFARM na Bemowie lub Atoll Zoo na Gocławiu.


Skoro pytasz o sprzęt i książki ... to ja radzę abyś najpierw dużo poczytał książek o morszczyźnie i wtedy będzie wszystko jasne.

A co samej książki, której autorem jest człowiek, który przerybia tak akwa ... to akurat, że wydał książkę nie znaczy, że sam stosuje się do jej zaleceń :ok: . Jaki jest jej tytuł i jak się autor nazywa ????

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 24 stycznia 05, 17:30

Maciej Kostecki Akwarium Morskie
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Idzikowski » 25 stycznia 05, 18:37

Tak - to prawda - nie kupujcie tej książki :ok: .


A tak na serio - ile możesz max wydać na morszczyznę ????

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 25 stycznia 05, 21:28

Nie wiem ale... 10 000 zł?
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 25 stycznia 05, 22:48

to Ci spokojnie starczy. Dziwie sie tylko ze majac taka kase planujesz monotonne konikarium zalozyc zamiast zbiornika z jakas kolorowa mieszanka ryb i ukwialow ... no, ale dla kazdego to co lubi. (chyba ze ten geniusz od ksiazki napisal tam tez ze koniki mozna bez problemu z innymi rybami trzymac :) )

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 26 stycznia 05, 16:10

Och sory ta książka zwie się akwarium morskie krok po kroku
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Idzikowski » 26 stycznia 05, 18:58

Aha .......... różnicy to to nie robi choć i tak trudno pomylić się mają książkę przed oczami i zauważyć to po kilku dniach :twisted: . ... Ale co tam :twisted: .


Proponuję poczytać w necie, a potem zadawać konkretne pytania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości