Skala i piasek - ale juz niezywe

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Skala i piasek - ale juz niezywe

Postautor: poldzakson » 20 września 09, 23:08

Witam Wszystkich!
To moj pierwszy temat na forum. Dopiero zaczynam moja przygodem z morskim akwarium wiec prosze o wyrozumialosc. Na razie jestem na etapie kompletowania sprzetu, planowania i poglebiania wiedzy na ten temat. Udalo mi sie kupic uzywany zbiornik. Czlowiek ktory mi to sprzedal dorzucil mi skale, ktora kiedys moze i byla zywa, ale teraz juz nie jest. To samo z piaskiem. Nie wiem czy to sie jeszcze do czegos nadaje. Myslalem ze moze przynajmniej moge zrobic z tego jakas podkladke pod prawdziwa zywa skale, bo w sumie to chcial bym miec jej duzo w zbiorniku. A co z piaskiem? Czy jezeli lezy bez wody to cos sie z nim dzieje tzn. czy traci swoje wlasciwosci?
Pozdrawiam!!!
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 21 września 09, 18:52 przez poldzakson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pac
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 9 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skala i piasek - ale juz niezywe

Postautor: Pac » 20 września 09, 23:32

Czysta skała jak najbardziej się nada. Organizmy z żywej po jakimś czasie zaczną się rozprzestrzeniać na gołych skałach. Co do piasku nie mam pewności, ale jeśli przebywał w funkcjonującym przez dłuższy czas zbiorniku to jakieś bakterie- endospory musiały zostać.
25l krewetkarium: RC
112l LT

216l: Channa gachua

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Skala i piasek - ale juz niezywe

Postautor: Marcinus » 21 września 09, 08:09

Jak dołożysz do akwarium normalnej żywej skały to po kilku miesiącach ta Twoja obecna ożyje i będzie pełnowartościową skałą, także spokojnie możesz jej użyć.Pamiętaj tylko,żeby nie odpalać baniaka tylko na tej martwej skale.

Z piaskiem jest podobnie, jak leży bez wody, to jest to teraz zwykły piach. Niektórzy stawiają akwaria na zwykłym piachu i jakoś to funkcjonuje, także piach też możesz wykorzystać.

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: Skala i piasek - ale juz niezywe

Postautor: poldzakson » 24 września 09, 11:05

Dzięki za pomoc! Mam jeszcze jedno pytanie w związku z tą skałą. Moje akwarium będę zalewał za jakiś miesiąc. Czy muszę więc zrobić coś z tą skałą, np. wsadzić do osolonej wody, czy lepiej żeby to wszystko leżało jeszcze suche przez jakiś czas?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Skala i piasek - ale juz niezywe

Postautor: Marcinus » 24 września 09, 21:13

Nie musisz jej wkładać teraz, włóż ją razem z normalną żywą skałą od razu do baniaka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości