bialy nalot na garbiku.

tpat
Ryba
Ryba
Posty: 140
Rejestracja: 9 kwietnia 10, 20:34
Lokalizacja: Kraków

bialy nalot na garbiku.

Postautor: tpat » 5 marca 12, 10:08

Wokół oka mojego garbika - Chrysiptera parasema - pojawił się biały nalot. Oko też ma jakieś takie mętne. Co to może być i czy zagraża to pozostałym mieszkańcom?
Nie udało mi się zrobić fotki, postaram się wrzucić jutro.

Pet shop boy
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 23 listopada 08, 16:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: bialy nalot na garbiku.

Postautor: Pet shop boy » 5 marca 12, 13:19

A jakie masz parametry wody? I co z nim pływa?
Proponuje go odłowić o ile jest taka możliwość do osobnego zbiornika...i poleczyć go środkiem z Microbe-Lift o nazwie ARTEMIS...lub ewentualnie zrobić mu tylko kąpiele.
Pracownik sklepu Zoologicznego...

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: bialy nalot na garbiku.

Postautor: osama » 5 marca 12, 15:33

Pet shop boy, dawno tu nie zaglądałeś, postawiłeś w końcu to akwa ode mnie?

tpat, podstawowe informacje musimy znać, od litrażu, poprzez parametryy wody, po obsadę itd. Bez tego trudno pomóc.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

tpat
Ryba
Ryba
Posty: 140
Rejestracja: 9 kwietnia 10, 20:34
Lokalizacja: Kraków

Re: bialy nalot na garbiku.

Postautor: tpat » 16 marca 12, 21:07

mieliście racje. Padł mi sarcopyton jakieś 2 tygodnie wcześniej i chyba za późno go wyjąłem. PO4 skoczyło na 0,5 a azotany były na prawie 100!!!! Cud ze wszystko jeszcze żyje. Lece podmianę za podmiana od tygodnia. Wrzuciłem tez rowa phos ale nie daje rady. Pewnie skala przesiąkniętą PO4 :( Ale rybka już w lepszej formie. Plamki znikły. Przepraszam że zadałem pytanie a potem cicho siedziałem, ale delegacja była.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: bialy nalot na garbiku.

Postautor: Marcinus » 17 marca 12, 09:48

Tomku, czym mierzyłeś te parametry ??

Długo ten sarco leżał padnięty w akwarium ??

tpat
Ryba
Ryba
Posty: 140
Rejestracja: 9 kwietnia 10, 20:34
Lokalizacja: Kraków

Re: bialy nalot na garbiku.

Postautor: tpat » 17 marca 12, 10:09

Sarco był nowy wiec myślałem że ma trudno "załapać" nowe środowisko. Ale jak zaczął wypuszczać białe strzępki to go wyciąłem. Jego bliźniak (bo były 2 tak naprawdę) po wyjęciu pierwszego wreszcie się otworzył. Testy Salifertem swoim i drugim w sklepie u Oliviera w Krakowie. Okazało się dodatkowo że moje testy już przekłamują bo są za stare. Pokazywały 25 NO3 i ledwo ledwo PO4

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: bialy nalot na garbiku.

Postautor: Marcinus » 17 marca 12, 10:14

Salifert na PO4 jest niewiarygodny, także za bardzo się nim nie sugeruj.

Robiłeś w baniaku coś ostatnio ?? trochę to dziwne,że jeden sarco aż tak zabrudził wodę.

tpat
Ryba
Ryba
Posty: 140
Rejestracja: 9 kwietnia 10, 20:34
Lokalizacja: Kraków

Re: bialy nalot na garbiku.

Postautor: tpat » 17 marca 12, 11:02

zacząłem lać zestaw kenta start coś tam...
poza tym nic szczególnego. czyszczenie panelu jak zawsze. Powinno byc nawet lepiej bo odpieniacz wreszcie działa bo mam inna pompę

Może i ten test jest mało wiarygodny, ale coś musi być na rzeczy skoro nie wskazywał nic a teraz nagle kolor niebieski

[ Dodano: 17 Marzec 12, 13:45 ]
Zauważyłem jeszcze ze temperatura skoczyła mi do góry min 26 max 27. Jeden wiatraczek się zepsuł ale to nie powinno aż takiej różnicy robić.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości