Małe morskie - gotowy zestawik

Foxi
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 4 stycznia 07, 21:22

Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Foxi » 4 stycznia 07, 22:07

Hejka

Od dawna marzę akwarium morskim. Założenie dużego zbiornika jest dla mnie zbyt kosztowne, dlatego pomyślałam o tzw. mini rafie. Nieduże solniczka to myślę jest coś na co moge sobie pozwolić. Chociaz dużo o czytam w temacie i wydaje mi się że sporo juz na ten temat wiem troche przeraża mnie myśl poskładania takiego akwarium w całość. :niewiem: Jako przedstawicielka płci pięknej warsztaty "zrób to sam" zawsze omijałam szerokim łukiem a teraz miałoby mi przyjść samodzielnie zbudować/modyfikować pokrywę z oświetleniem albo kombinować panel filtracyjny :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
Chciałam kupic jakiś gotowy zestawik jednak wyrzucenie na dzień dobry kilku tysięcy to zdecydowanie ponad moje siły. :( :( :(
Aż tu dzisiaj nagle mam :D :D :D Buszowałam po Allegro i trafiłam na takie cudo:
http://www.allegro.pl/item155092838_nan ... e_12g.html
Zawiera chyba wszystko czego mi trzeba na małą rafkę!!!Co sądzicie o tym zbiorniczku?

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Dolphineq » 4 stycznia 07, 23:07

Witaj,

Sam osobiście miałem przez jakiś czas solniczkę i wierz mi, że jedną z najwspanialszych rzeczy z tego wszystkiego jest jej urządzanie, również z kompletowaniem sprzętu. Jeżeli chodzi o cenę za ten komplet JBL'a to jest wielka przesada...Powiedzmy, że aukcja dojdzie do 1000zł, chociaż twierdzę, że będzie znacznie więcej... 12g = ok. 45L, a powiedzmy 60L da się już postawić bez życia spokojnie za 1000zł i to z całkiem dobrym sprzętem. Zdecydowanie taniej wyjdzie ci postawienie zbiornika od początku...Koszta będą znacznie mniejsze. Powiedzmy ...

Zbiornik 60L + pokrywa : 140 zł
Dodatkowe oświetlenie w postaci t5, czy też PC : 120 zł
Odpieniacz miniflotor : 120 zł
Dwie pompy cyrkulacyjne : 180 zł
Sól : 100 zł
Aerometr : 30 zł
Opcjonalnie jakaś kaskada : 80 zł
---- 770 zł ---

różnica jest wielka, akwarium większe, a i jeszcze sól i aerometr masz...Jeżeli masz okazję, nie przepłacaj i przede wszystkim www.nano-reef.pl /dział Targowisko...Szukaj ofert..Ludzie sprzedają dobry sprzęt za psie pieniądze !. Nie daj się wrobić w jakieś gotowce w stylu JBL'a, a dopiero wtedy poczujesz smak prawdziwej akwarystyki morskiej.

ps. Ja moje 240L Morszczyzny bez skały założyłem za 1800 zł, także gdybym miał kupować gotowce to pewnie zapłaciłbym skromnie 5000zł.

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Rama » 4 stycznia 07, 23:21

Ja w tej materii sie nie znam, ale moge tylko powiedziec ze ja kupilem zbiornik 112l na allegro z odbiorem osobistym w Sosnowcu za 70zl... Do tego filtr kaskadowy za 58zl (odbior osobisty w Zabrzu) oraz wykonalem sam pokrywe z 3 swietlowkiami 18W i to mnie wyszlo z jakies 70zl... (oczywiscie bez swietlowek)

W sumie 70 + 70 + 58 = 198zl

Troche oszczednosci jest :)

Foxi
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 4 stycznia 07, 21:22

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Foxi » 4 stycznia 07, 23:43

Zbiornik 60L + pokrywa : 140 zł
Dodatkowe oświetlenie w postaci t5, czy też PC : 120 zł


Dzieki za radę ale właśnie to mi chodzi. Jak ja sama miałabym dopuścić się jakichkolwiek modyfikacji w zakupionym sprzęcie :zdziwko:
Nie chodzi o to że ten zestaw JBJ ma odpowiednie wyposażenie. Chodzi o to że nie musiałabym się z nim grzebać + wygląda estetycznie i schludnie- o czym jako kobieta nie mogę zapominać :D
Zdaję sobie sprawę z tego że kupując wszystko zoddzielnie wyszłoby może ciut taniej. Nie chciałabym jednak aby moje wymarzone akwarium wyglądało jak plątaniną kabli i rurek. Niestety tak duża ilość sprzętu w tak małym akwarium może się tak skończyć. :(
Nie chcę tu wyjść na jakąś głupią trzpiotkę dla której najważniejsze jest żeby "ładnie wyglądało i samo się robiło". Po prostu chciałabym aby to akwarium ładnie się prezentowało nie tylko wewnątrz ale również na zewnatrz i stanowiło ozdobę pokoju.

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Dolphineq » 4 stycznia 07, 23:58

Foxi : IMHO taki zestaw 60L z pokrywa np koloru wiśniowego w całości tworzy znacznie ciekawszą kompozycję niż te dziwnie wyprofilowane akwarium. Zauważ że najciekawiej wyglądają zwykłe prostokątne akwaria morskie, ostatecznie walce, ale nigdy w życiu profile. Poza tym 60L daje troszkę większe pole do popisu, a składając całość osobiście naprawdę pozostanie jeszcze sporo kasy, którą można zainwestować w życie. Zdaję sobie sprawę, że co do niektórych projektów DIY trzeba mieć złotą rączkę, ale jak już Rama powyżej udowodnił, naprawdę da się sporo zaoszczędzić, a w rzeczywistości przeróbka oświetlenia jest mało skomplikowana. Nie będę już wspominał o kwestiach trudności w utrzymaniu zbiornika. Jeżeli nigdy nie miałaś do czynienia z akwarystyką morską, zbiornik 45L może być dla Ciebie nie lada wyzwaniem...Pamiętaj, że ten komplet jest bez bardzo potrzebnego odpieniacza, a cała filtracja opierać się będzie tylko i wyłącznie na żywej skale i mediach filtracyjnych. Nie twierdzę, że te akwarium nie przetrwa, ale wierz mi, że trzeba się wykazać naprawdę sporą wiedzą, żeby prowadzić takie akwarium. Moje zdanie jest takie, że jeżeli masz kasę,..Kupuj większe...I jeszcze jedno...Jezeli nie chcesz przerabiać oświetlenia, to zakup dwie belki ATMAN DR60 i po sprawie...Wtedy tylko T8 aktyniczne, 10.000k i kłopot z głowy. Więcej problemów nie powinno być. Dobrze się zastanów nad kupnem tego kompletu, bo zamiast przyjemności z akwarystyki morskiej, możesz poczuć jednego wielkiego delikatnie mówiąc nerwa...

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

pablo74
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 3 marca 07, 11:00
Lokalizacja: hoofddorp

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: pablo74 » 3 marca 07, 11:18

Witam wszystkich ,jestem tu nowy i jeszcze niewiele wiem ale mysle ze kompletne akwarium nie musi byc takie zle.
wczoraj kupilem wlasnie takie lecz 130 litrow i z odpieniaczem takiej wielkosci ze spokojnie dal by rade przy 200 L.
Wczoraj tez zalalem zbiornik woda morska , podgrzalem wode do 25 stopni , ulozylem skale i czekam ......

wiecej info o tym akwarium na:
http://www.redseamax.com/redseamax/Red_Sea_MAX_story.html

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Marcinus » 3 marca 07, 11:44

pablo74 pisze:Witam wszystkich ,jestem tu nowy i jeszcze niewiele wiem ale mysle ze kompletne akwarium nie musi byc takie zle.
wczoraj kupilem wlasnie takie lecz 130 litrow i z odpieniaczem takiej wielkosci ze spokojnie dal by rade przy 200 L.
Wczoraj tez zalalem zbiornik woda morska , podgrzalem wode do 25 stopni , ulozylem skale i czekam ......

wiecej info o tym akwarium na:
http://www.redseamax.com/redseamax/Red_Sea_MAX_story.html

pozdrawiam


A ile zapłaciłeś za całość??

pablo74
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 3 marca 07, 11:00
Lokalizacja: hoofddorp

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: pablo74 » 3 marca 07, 12:13

bez wody i skaly jakies 3500 zl

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Marcinus » 3 marca 07, 12:25

pablo74 pisze:bez wody i skaly jakies 3500 zl


Moim zdaniem drogo.

Awatar użytkownika
Kevlar
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 07, 08:13

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Kevlar » 3 marca 07, 12:25

Na początek to całkiem niezłe wyzwanie te 45 ltr. Sama nano to nie wszystko. Dolicz do tego jeszcze testy, skała, życie itd....
Solniczka 100 litrów + sump 57 litrów. Parka błazenków + kraby + koralowce miękkie.
http://www.karawana.fora.pl http://wdrodzedo.blog.onet.pl/

anonim
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 11 stycznia 08, 16:14

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: anonim » 11 stycznia 08, 17:15

hej jestem nowy i chcialbym kupic akwarium morskie ale male (mam malo miejsca) i prosze o podanie kosztow -JAK NAJMNIEJSZE MOZLIWE KOSZTY ALE ZEBY TO NIE BYLO TAKIE ZE ZA ROK SIE ROZLECI- i nazw produktow. W akwarium mialo by byc kilka blazenkow i moze.........rozgwiazda (jesli mozna to polaczyc). Prosze o odpowiedz.
z gory dziekuje i pozdrawiam
krzysztof
Na Forum nie pisze się wielkimi literami. Proszę to poprawić tak samo jak liczne błędy. Tomek23
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 08, 23:42 przez anonim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Małe morskie - gotowy zestawik

Postautor: Marcinus » 11 stycznia 08, 17:31

anonim pisze:hej jestem nowy i chcialbym kupic akwarium morskie ale male (mam malo miejsca) i prosze o podanie kosztow -JAK NAJMNIEJSZE MOZLIWE KOSZTY ALE ZEBY TO NIE BYLO TAKIE ZE ZA ROK SIE ROZLECI- i nazw produktow. W akwarium mialo by byc kilka blazenkow i moze.........rozgwiazda (jesli mozna to polaczyc). Prosze o odpowiedz.
z gory dziekuje i pozdrawiam
krzysztof


Moim zdaniem zacznij od akwarium nie mniejszego niż 60l, to jest bardzo rozsądne minimum, utrzymasz w nim dwa błazny, kraba i ślimaka, oczywiście kilka korali, koszty założenia też nie są zaporowe, robiąc z głową można się zmieścić w 1000pln.

Nie zaczynaj od mniejszego litrażu, nie ma sensu, nie poradzisz sobie, im mniej litrów tym trudniej nad tym zapanować no i wrzucisz mniej życia a to chyba podstawa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości