Gdzie sump ?

Awatar użytkownika
benek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:18

Re: Gdzie sump ?

Postautor: benek » 11 stycznia 08, 13:26

Hello,
troche sie pozminialo .. moje akwarium nowe nie zalane , bede wystawiac na allegro 405 litrow z panoramiczna szyba moze ktos chce kupic ? :) 400 zeta.
zamowilem akwarium 540 litrow z szyba opti white z 3 otworami z kominem ze srubunkiem jednym slowem wszystko jest co ma byc - 1600 zeta.

co do reszty to :

Pompa OR 3500 - 344zł
> Odpieniacz Beast 1200p - 696zł
> 6 x Aragalive sand - 139zł/szt - 834zł
> 1x ATI BLUE Actinic -39W - 56zł
> 1x ATI Blue Plus - 39W - 54zł
> 2x żarnik BLV 14.000K 269zł - 538zł
> 1x sól Tropic Marin Pro Reef 25kg - 296zł
> 1x pompa Marea 4400 230zł
> 1x zawór magnetyczny AM Magnetic Ventil - 187zł
> 1x Elektroda ph 13.5 - 201zł
> 1x Reactor Deltec PF 509 z wkładem Rowa - 1260zł
> 1x Miernik TDS - 126zł
butla co2 30zeta
no i komputer skalar:
http://allegro.pl/item289281692_skalar_ ... iatlo.html

100kg skaly 3600zl

Prawie samochod ...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie sump ?

Postautor: Marcinus » 11 stycznia 08, 13:41

Tylko pozazdrościć ;-)

Nie potrzebnie kupowałeś piach, wrzuca się go dopiero jak akwarium choć trochę dojrzeje, a skała wypuści większość detrytusu, możesz mieć na początku problemy z glonami.

Co do cyrkulacji, co jeszcze planujesz oprócz Mareii?? 4400l/h to jak na razie malutko.

Awatar użytkownika
benek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:18

Re: Gdzie sump ?

Postautor: benek » 11 stycznia 08, 15:07

hello,
słuszna uwaga ... bo rozmawiałem ze sprzedawcą o dwóch pomach.
Co do piasku to bedzie leżał jak na razie w szafce. Skałe mam dostac pod koniec stycznia, jak tylko zbiornik dojrzeje to wrzuce piach.

pozdrawiam , dzieki.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie sump ?

Postautor: Marcinus » 11 stycznia 08, 15:28

Ja myśle,że nawet 3 pompy w takim akwa nie byłoby za mało, ale powyżej 4400l/h.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Gdzie sump ?

Postautor: Wildtom » 11 stycznia 08, 15:36

jesli mozna cos zasugerowac, to zrezygnowalbym z reaktora, pieniadze zainwestowal w pompy tunze a kh i ca trzymalbym w ryzach ballingiem.

elektroda - ciekawa alternatywa jest elektroda Sonda PH ERH-AQ1 hydrometu z gliwic. kosztuje 156 zlociszy, na juz fabrycznie dziure do wymiany elektrolitu zelowego, mozesz za grosze dokupic sobie u nich butle zelu + strzykawka dzieki czemu elektrode bedziesz mial na lata

a, wez lepiej dwie Blue Plus, te blue actinic sa ...takie sobie.

Skalar ... tylko jak jestes uzdolniony elektronicznie. ja mialem i po 3 miesiacach odsylania do przerobek zrezygnowalem. za mala moc maskymalna na wyjsciach na grzalke i swietlo, zly zakres ph (4 do 7) ktore po zmianie softu na 7 do 9 i tak nie dzialalo bo elektroda nie dawala sie skalibrowac do tak wysokich zakresow (trzeba wymienic jakis rezystor na plycie), do tego po zwiekszeniu mocy na swiatlo okazalo sie ze mam na odwrot wyjscia hqi i swietlowki co skutkowalo tym ze po wylaczeniu hqi wlaczalo sie oswietlenie zmierzchowo - nocne i swiecilo jeszcze przez poltorej godziny razem z swietlowkami. (nocne jest tak ustawione ze wlacza sie i wylacza automatycznie z wlaczeniem i wylaczeniem jednego z kanalow swiatla, tylko powinno sie wlaczac wg kanalu na ktorym wisza swietlowki a nie hqi - nikt nie zostwia hqi swiecic dluzej niz t5)

skalar jest swietny do slodkiego, do morskiego ... taki sobie

Awatar użytkownika
benek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:18

Re: Gdzie sump ?

Postautor: benek » 12 stycznia 08, 17:21

hello,
Balling ? czytałem, słyszałem rozmawiałem ze sprzedawcą powidział że na dłuższa mete odczynniki wychodza drozej od reaktora. Mysle ze reaktor jest dobrym rozwiazaniem bo jest bezobslugowy a dodawanie codzinnie odczynnikow jest bardzo pracochłonne i trzeba miec na to czas. Co do sklaara mysle ze jest on 4 razy tanszy od innego komputera do akwariow wiec myse ze moge sie z nim rohe pobawic - co do spraw elektroniki to nie ma problemow. Co do swietlowek juz zminilem zamowienie :)

Dzieki. Pozdrawiam.
Proszę po raz drugi i ostatni o poprawną pisownię z użyciem polskich znaków. Tomek23
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 08, 18:33 przez benek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Gdzie sump ?

Postautor: Wildtom » 12 stycznia 08, 20:43

dobrze ze zrezygnowales z tego profilowanego, morskie w profilowanym wyglada tragicznie imo, slona woda strasznie znieksztalca

odczynniki moze wychodza troche drozej od reaktora ale jak Ci ten "bezobslugowy" reaktor pare razy rozjedzie rownowage KH-Ca albo wpusci do akwa wode sodowa ktora Ci Ph zmniejszy do granicy w ktorej ci wszystkie ryby wyzdychaja to szybko przerobisz system na Ballinga :D. odczynniki do Ballinga dodajesz raz dziennie, karmisz tez raz dziennie wiec nie ma problemu. a w przyszlosci zawsze mozna pomyslec o pompach dozujacych. zainwestuj lepiej w porzadne pompy o szerokim, miekkim strumieniu i malym poborze pradu (2xtunze 6080 (taniej) albo 2xtunze 6100 + multikontroler (drozej ale lepiej) )

Skalar JEST 4 razy tanszy od czegokolwiek innego, racja. Skoro chcesz go kupic to od razu melduj producentowi ze ma miec wyzsza moc max na grzalce i swietle, zakres ph od 7 do 9 i rezystor w tym ukladzie ktory bedzie przy kalibracji sondy w dziewiatce dawal wartosc RAW mniejsza od 1000 (przy 1023 i wyzszej procesor skalara glupieje i nie skalibrujesz elektrody).

przerobi Ci go facet prawdopodobnie tak jak mojego, ze podniesie max natezenie pradu na grzalce i JEDNYM z kanalow sterujacych swiatlem z 200 do 400 wat. popros go, zeby zrobil to tak, zeby ten przerobiony kanal swiatla NIE byl tym, wg ktorego sie wlacza oswietlenie nocne - nocne ma sie wlaczac po wylaczeniu tego oryginalnego, 200 watowego, do ktorego bedziesz mial podlaczone swietlowki pewnie
qfa, sam juz nic nie kumam z tego co napisalem :D jakby cos bylo niezrozumiale to uderz na GG 167596
pozdr.

@Tomek, na Odyna, podaruj mi te polskie znaki :D
Ehh do Was to trzeba mieć wyrozumiałość... ;-) Maluchom nie przepuszczam, a Wam mam...o nie nie ;-) . Dziś odpust zupełny ale następnym razem proszę się już postarać, to chyba nie jest takie trudne...Pozdrawiam. Tomek23
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 08, 22:42 przez Wildtom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
benek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:18

Re: Gdzie sump ?

Postautor: benek » 13 stycznia 08, 11:55

A jaką miałeś wersje softu ? bo tutaj jest napisane "najnowszy soft 7.0" może coś pozmieniali na lepsze. Juz im nic nie powiem bo wysłali mi sprzęt w czwartek. Zobacze może nie bedzie potrzeba modyfikować tam nic. A te 400 W to zrobi mi znajowy w 5 minut.

Najnowszy soft v7.0
Urządzenie jest nowe udzielamy 12miesięcy gwarancji.

Dane techniczne:
- Zasilanie 230V/50Hz
- Pobór mocy 12W (612W)
- Wyświetlacz 2x16 znaków
- Klawiatura 4 przyciski
- 6 wyjść 230V: 200W/kanał nie więcej niż 600W sumarycznie (Na zamówinie wieksza moc)
Grzałka
Zawór CO2
Oświetlenie1
Oświetlenie 2
Timer1
Timer2
- 2 wyjścia 2-12V 400mA/kanał
Diody LED - oświetlenie nocne funkcja świtu
Wentylator - regulacja prędkości

Funkcje sterownika:
- 24 godzinny zegar z podtrzymaniem bateryjnym
- kontrola i utrzymanie temperatury wody z dokładnością do 0.1°C, ustawiana osobno dla dnia i nocy.
- możliwość ręcznej korekty wskazań czujnika temperatury.
- kontrola nad czasem działania głównego oświetlenia zbiornika - domyślnie 2 grupy lamp (świetlówki lub HQI) - możliwość ustawienia 4 grup z wykorzystaniem wyjść timerów.
- możliwość wymuszonego, ręcznego załączenia dowolnej grupy świetlnej o dowolnej porze dnia i nocy.
- kontrola oświetlenia nocnego (zmierzchowego) z funkcją świtu (płynnego rozjaśniania i wygaszania)
- 2 dodatkowe programowalne wyjścia dowolnego przeznaczenia dla urządzeń które mają pracować przez zdefiniowany czas w cyklu dobowym np. napowietrzacz
- pomiar pH z rozdzielczością 0.01 dpH w przedziale 4:7 lub 7:9 dpH (do wyboru przy zakupie)
- kontrola zaworu wysokociśnieniowej butli CO2 na podstawie pomiaru pH
- automatyczny proces kalibracji sondy pomiarowej pH w buforach 4/7 lub 7/9
- funkcja ochrony lamp HQI przed uruchamianiem na gorąco
- pomiar ilości CO2 na podstawie TWW wody.
- kontrola wentylatorów pokrywy w funkcji temperatury wody (zapobieganie skraplaniu się wody na pokrywie)


Kupilem bardzo drogi bardzo dobry reaktor. Sprzedawca, z resztą bardzo dobry fachowiec imo odradzał mi Ballinga. Także zobacze na własnej skórze.

Pozdrawiam.

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Re: Gdzie sump ?

Postautor: Ben_sage » 23 marca 08, 17:37

Troszke kiepski osprzęt zwlaszcza odpieniacz i marea 4400 :ok:
Wyobraz sobie że ja planuje kupic conajmniej 2 pompy 6000l/h w 300l.
Marea sobie zostaw do mieszania soli.
150x70x50 solniczka :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości