Pokarm dla skalarów

Patrykolo14
Ryba
Ryba
Posty: 303
Rejestracja: 22 lipca 08, 07:08

Pokarm dla skalarów

Postautor: Patrykolo14 » 15 listopada 08, 12:35

Czy skalarom można podawać np. mrożony kryl i spiruline?

Roxi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 27 października 08, 17:22

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Roxi » 15 listopada 08, 12:46

Skalary w zasadzie zjedzą wszystko nawet lubią żywy pokarm jeden warunek musiałbyś odpowiedniej wielkości w zależności od tego stosuje się dafnie
(wioślarki oczliki rozwielitki) ochotka nie za bardzo ponieważ może gromadzić w swoim ciele związki trujące dla ryb.Wyrośnięte skalary można karmić dżdzownicami i małymi rybkami (podchowanym narybkiem najlepiej gupika jest najłatwiejszy do pozyskania),surowym mięsem(cielęcina wołowina kurczak) odpowiednio posiekany można podawać mniejszym sztuką także pamiętaj że z mięsem należy uważać lepiej podać mniej niż za dużo,mięso szybko się psuje i zanieczyszcza wodę a zjedzone prowadzi do śnięcia ryby.
Niemożna też zapomnieć o udziale pokarmu roślinnego ten problem najlepiej rozwiązuje wgłębka którą skalary uwielbiają w zastępstwie może być parzona sałata lub parzony szpinak(najlepszy jest cały a nie siekany).

Crox
Ryba
Ryba
Posty: 373
Rejestracja: 1 czerwca 08, 20:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Crox » 15 listopada 08, 12:56

Czy skalarom można podawać np. mrożony kryl i spiruline?

Można. Spirulina powinna być dodatkiem, a nie podstawą diety.

Roxi jestem pewny, że już czytałem ten tekst na jakiejś stronie. Jeżeli coś kopiujesz to podaj chociaż adres strony. To jest plagiat... Nie wolno tego robić, jest to nawet karalne.
"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo wszyscy jesteście tacy sami."

Roxi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 27 października 08, 17:22

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Roxi » 15 listopada 08, 13:04

Przepraszam to jest z tej strony http://forum.e-akwarystyka.pl/topics20/219.htm

Patrykolo14
Ryba
Ryba
Posty: 303
Rejestracja: 22 lipca 08, 07:08

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Patrykolo14 » 15 listopada 08, 13:07

Jako podstawowy pokarm co proponujecie?

Awatar użytkownika
bluueboy
Ryba
Ryba
Posty: 334
Rejestracja: 31 sierpnia 08, 20:59
Lokalizacja: Bytom

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: bluueboy » 15 listopada 08, 13:09

Tetra Discus czy JBL Grano Mix. Albo żywy pokarm, czyli np. gupiki
You listen up here's a story
About a little guy that lives in a blue world !!:D:D

Roxi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 27 października 08, 17:22

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Roxi » 15 listopada 08, 13:10

Jakieś płatki ale najlepiej jak pokarmy będą urozmaicone

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Tomekł » 15 listopada 08, 13:11

Mięsny, skalary to pielegnice i muszą się odżywiać pokarmami pochodzenia mięsnego. Z resztą, Roxi skopiowała dla ciebie tekst jak powinny być odżywiane skalary. Proponuję wodzień, rozwielitka, cyklop, artremia mrożone lub żywe. Jako dodatek jakiś suchy pokarm dla pielęgnic.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Roxi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 27 października 08, 17:22

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Roxi » 15 listopada 08, 13:13

Tomekł, ma racje jest tam link który wysłałam zajrzyj tam.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pokarm dla skalarów

Postautor: Jaro69 » 15 listopada 08, 13:19

Roxi pisze:Skalary w zasadzie zjedzą wszystko nawet lubią żywy pokarm jeden warunek musiałbyś odpowiedniej wielkości w zależności od tego stosuje się dafnie
(wioślarki oczliki rozwielitki) ochotka nie za bardzo ponieważ może gromadzić w swoim ciele związki trujące dla ryb.
...
Niemożna też zapomnieć o udziale pokarmu roślinnego ten problem najlepiej rozwiązuje wgłębka którą skalary uwielbiają w zastępstwie może być parzona sałata lub parzony szpinak(najlepszy jest cały a nie siekany).


Dziękujemy bardzo za przytoczenie cytatu z innego forum http://forum.e-akwarystyka.pl/topics20/219.htm. Za to od dziś możesz tylko się przyglądać na naszym Forum, ale już nic nie napiszesz. Mogłaś się chociaż wysilić i przerobić tekst bądź podać źródło cytatu. Takich pseudo fachowców na Forum nie potrzebujemy. :twisted:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości