ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
golden291
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 22 grudnia 08, 12:24

ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: golden291 » 12 stycznia 09, 20:55

Witam, mam akwarium juz z rok, wszystko z nim jest ok, nic nie zdycha i ryby zyja od samego pocztaku. dzis zdechl mi 1 mieczyk najpierw zauwarzylem jak "siadal" na dnie i nie ruszal sie, puzniej zaczal plywac i zachowywal sie tak jakby nic nie widzial ( uderzal w scianki akwarium i inne przedmioty) na koniec zdechl. jakies 2miesiace temu zdechla mi w podobny sposob molinezja. to jedyne przypadki odkad mam akwarium. pozostale ryby sa ok, rozmanazaja sie jedza i smigaja, karmie je wylacznie pokarmem suchym czasem wrzuce miesna mrozonke. wode podnieniam jak nalezy, temp 26st, ph 7,5, nie wiem co to moze byc?? pasozyt? raczej nie chociaz ostatnio u innych zauwarzylem kupy takie jakby dluugie biale nitki ale normalnie sobie plywaja itp prosze o pomoc doswiadczone osoby
Proszę poprawić tonę rażących błędów w tym poście! Tomek83
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 09, 21:05 przez golden291, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: Tomek83 » 12 stycznia 09, 21:07

Czy ryby mają coś z oczami? Jakieś inne objawy? Chudną? Ubytki w łuskach, lub łuski nastroszone? Poprosimy także informacje o pełnej obsadzie, litrażu, osprzęcie akwarium, przydałyby się testy na NO.

golden291
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 22 grudnia 08, 12:24

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: golden291 » 12 stycznia 09, 21:53

55litrow, obsada to same molinezje i 2 mieczyki + glonopjad i 4 kirysy. ryba wyglada na bardzo zdrowa!!! kiedys cos miala z luskami (plesniawka) dalem akryflawine i w 2 dni zeszlo i czerwoniutka i zdrowa wygladala.... innych parametrow nie znam ale dbam o to akwarium co tydzien 5l podmieniam, nie wale chemii, filtr wewnetrzny 24/h chodzi myje go w wodzie z akwarium wiec wszystko powinno byc ok.... czasem napowietrzam papka pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: Tomek83 » 12 stycznia 09, 21:56

Pisz poprawnie! Dostosuj się do mojej uwagi z pierwszego postu.
Podmieniaj co tydzień 20-25% wody. Masz źle dobraną obsadę. Zarówno mieczyki jak i molinezje oraz "glonojad" czyli zapewne popularny zbrojnik niebieski są za duże na Twój litraż. Przerybienie, za małe podmiany oraz podejrzewam za słaba filtracja to powody podwyższonego poziomu związków azotowych w akwarium, którymi ryby sukcesywnie się trują. Jaki masz filtr? Zmierz poziom NO.

Awatar użytkownika
marcinek27
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 964
Rejestracja: 10 lutego 08, 19:11
Lokalizacja: Kraków

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: marcinek27 » 12 stycznia 09, 21:57

Akwarium za małe dla tych ryb, jeżeli nie znasz żadnych parametrów wody i nie zauważyłeś żadnych innych objawów to ciężko będzie ci pomóc.
Narybek bojowników
Ikra skalarów

golden291
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 22 grudnia 08, 12:24

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: golden291 » 12 stycznia 09, 22:04

ale jak inne ryby zyja ponad rok a te, ktore mam sie rozmnazaja to chyba parametry sa ok, naprawde nie wiem co jej moze byc? tydzien temu bez wyciagania ryb przesadzalem troche rosliny i troche zadyma sie zrobila w akwarium moze ze stresu zdechla? w sumie po 20 min wszystki piasek i kamyczki opadly na dno, rece tez dobrz umylem i wyplukalem woda z akwarium... hmmm szkoda tej ryby

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: Tomek83 » 12 stycznia 09, 22:12

To już wiemy dlaczego zdechła, zrobiłeś młyn w akwarium z podłoża uwolniłeś ogromne ilości związków azotowych, ciesz się, że tylko jedna Ci zdechła.
Za niestosowanie do do Regulaminu otrzymujesz ostrzeżenie.

mocca-87
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 8 grudnia 08, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: mocca-87 » 13 stycznia 09, 15:39

Czyli jak chcemy coś dosadzić do akwarium w którym znajdują się już ryby to należy je na ten czas przenieść do innego zbiorniczka?

Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: Francuz » 13 stycznia 09, 18:17

Nie robimy to delikatnie w taki sposób by nie naruszyć podłoża. A jeżeli chcesz zrobic taki młyn to faktycznie przełóż rybcie do innego pojemnika, aż się wszystko nie ustatkuje. Oczywiście połącz to z odmulaniem i sporą podmianą.
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

golden291
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 22 grudnia 08, 12:24

Re: ryba nagle zdechla.... slepa? przeczytajcie:(

Postautor: golden291 » 13 stycznia 09, 20:42

ojej ale sie z ta pisownia spinacie..... nie mam na klawiaturze PL znakow bo mam en programy a z ortografia zawsze mialem problemy:( dziekuje za uwagi i tez w sumie mysle ze to przez te "uwolnienie zwiazkow azotowych..." postaram sie juz tak nie robic a teraz intensywnie przeiwetrzam wode mysle ze nic wiecej nie zdechnie
Jak to Jaro69 tłumaczył już wielokrotnie, nawet na angielskich czy amerykańskich klawiaturach można ustawić język polski, więc to nie jest problem tylko brak chęci.Tomek83
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 09, 22:15 przez golden291, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości