Księżniczki z Burundii

Kuba92nh
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 18 grudnia 08, 09:12

Księżniczki z Burundii

Postautor: Kuba92nh » 12 czerwca 09, 07:07

Witam właśnie juz od 2 tygodni moje księżniczki opiekują sie potomstwem moje pytanie to jak długo będą rosły np do 2 cm ciekawi mnie to bo cały czas boje sie ze pewnego dnia wstanę a te małe biedactwa będą pożarte przez inne ryby proszę z akwa a ma je kto pożereć o odpowiedź

Obsada:
3*naskalniak regana
3*szczelinowiec lelupa ( nie wiem czy tak sie to pisze )
4*Calvous tylko że 2 sa ogromne i miały już potomstwo jak ktoś by chciał zdjęcie to wyśle
a dwa są mniejsze bo tylko 2 udało mi sie odchowac z ich tarła
NO i 3*księżniczka z burundi i ich potomstwo
Jak ktoś chce zdjęcie to napiszcie w postach to dodam je np na fotka.pl Bo gdzie indziej nie umiem hehe
Akwarium TO 300 l - robione na wymiar

[ Dodano: 12 Czerwiec 09, 20:30 ]
No łądnie take duże forum a nikt nie umie odpowiedzieć na to pytanie

[ Dodano: 14 Czerwiec 09, 05:55 ]
słabo że nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie nikt nigdy tutaj nie rozmnożył księżniczek ?? nie ma nikt doświadczenia w hodowli tych ryb?? Po co wogule temat Tanganika AAA tak poza tym to na innych postach sie niektórzy przechwalają jacy to oni sa świetni a tutaj nikt nic nie napisał od 2 dni ??

[ Dodano: 16 Czerwiec 09, 04:31 ]
Można usunąć post jak nikt na niego nie odp

Awatar użytkownika
leser87
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 26 lutego 09, 17:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Księżniczki z Burundii

Postautor: leser87 » 16 czerwca 09, 12:19

Witam
Przy takiej obsadzie raczej nie spodziewaj się że odchowasz większą ilość narybku ja u siebie w 200l mam same księżniczki dorosłą parę i mnóstwo narybku z różnych miotów i muszę przyznać że na początku było pusto i ryby były bardzo płochliwe ale z czasem kiedy maluchy dorastały było ich coraz więcej stawały się coraz bardziej śmiałe szczególnie młode. U mnie narybek rósł dość szybko jak na księżniczki ale nie równomiernie najlepiej jędzą solowca i cyklopa ale też suchy przyjmą bardzo chętnie. Jeżeli chcesz odchować narybek przenieś dobraną parę do osobnego zbiornika albo zostaw same księżniczki naprawdę można zaobserwować ciekawe zachowania dorastający narybek chroni swoje młodsze rodzeństwo pomaga przy opiece tego nie da się raczej zaobserwować przy takie obsadzie jak Twoja, wiadomo też że księżniczki słyną z agresji reszta obsady może to odczuć pozdrawiam:)
200l - Kolcobrzuch zielony – Tetraodon nigroviridis

Kuba92nh
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 18 grudnia 08, 09:12

Re: Księżniczki z Burundii

Postautor: Kuba92nh » 17 czerwca 09, 05:20

Wiem wiem nie oczekuje za dużo nowych księżniczek ale to specjalnie bo sie szybko rozmnażają a młode osobniki ciężko wyławiać z akwarium. Więc najlepiej ograniczyć ich przyrost w akwarium naturalnie poprzez wpuszczanie calvusa. Ale wielkie dzięki ze pofatygowałeś sie coś napisać moje rybcie tez rosną dość szybko. Wielkie dzięki. Pozdrawiam

MrMayer
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 23 sierpnia 09, 12:47
Lokalizacja: Płock

Re: Księżniczki z Burundii

Postautor: MrMayer » 23 sierpnia 09, 12:53

Z każdego miotu coś ci powinno zostać w każdym razie ;-)
Proszę nie odkopywać starych tematów. Tomek83
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 09, 13:36 przez MrMayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Klemusia
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 22 września 17, 13:32

Re: Księżniczki z Burundii

Postautor: Klemusia » 30 lipca 19, 10:09

Cześć , Masz jakieś dobre sprawdzone pokarmy suche które chętnie jedzą Księżniczki ?
Jestem początkująca z tym gatunkiem a nie znalazłam tematu o żywieniu.

Awatar użytkownika
bojownik_27
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 lutego 19, 15:34
Lokalizacja: Darłowo

Re: Księżniczki z Burundii

Postautor: bojownik_27 » 16 października 19, 12:46

Klemusia pisze:Cześć , Masz jakieś dobre sprawdzone pokarmy suche które chętnie jedzą Księżniczki ?
Jestem początkująca z tym gatunkiem a nie znalazłam tematu o żywieniu.


Najlepiej żywy pokarm + spirulina + siekany szpinak

szocik
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 28 lipca 20, 12:15

Re: Księżniczki z Burundii

Postautor: szocik » 29 lipca 20, 11:56

spirulina się sprawdza?
__________
http://transport-morski.pl

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości