PH, twardość wody

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

PH, twardość wody

Postautor: Bright » 6 listopada 09, 21:45

Siema. juz chyba z rok nie byłem na tym forum ponieważ miałem małą przerwę w hodowli rybek słodkowodnych. Mam małe pytanie... jak sprawdzić twardośc i ph wody? Chcę aby moja ampularia miała idealne warunki w akwarium ponieważ mam zamiar kupic jeszcze jedną aby zrobiły sobie mlode. Chciałbym aby moje akwarium wynosiło odpowiednią twardość i ph wody by sprzyjało to rozrodowi ślimaków. Ile to bedzie kosztować? Dziekuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: PH, twardość wody

Postautor: marrkus85 » 7 listopada 09, 07:58

Na allegro jest cała masa testów którymi możesz określić rózne parametry wody. Kup sobie testy kropelkowe gdyż paskowe są niezbyt dokładne.

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: PH, twardość wody

Postautor: Bright » 7 listopada 09, 10:14

allegro odpada... jak sie robi taki test kropelkowy? ile to bedzie kosztować

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: PH, twardość wody

Postautor: osama » 7 listopada 09, 14:50

Bright, ampularia będzie się pięknie rozmnażała niemalże w każdej wodzie. Nie ma sensu się bawić w testy, wodę masz w kranie zapewne zasadową i dość twardą, czyli idealną dla tych ślimoli.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: PH, twardość wody

Postautor: Bright » 7 listopada 09, 16:23

dzieki za radę osama, lecz mam jeszcze jedno pytanie. Jak zachowuje się ślimak wtedy kiedy ma juz składać jaja?

[ Dodano: 7 Listopad 09, 18:11 ]
Mam następne pytanie. Czy moja ampularia bedzie składała jaja ponieważ od jakiegoś czasu w tym miejscu siedzi: Slimak Kilka godzin wcześniej miała małe starcie z drugim ślimakiem tzn sie chyba dymała z nim. Lecz dziwi mnie dlaczego nie składa jaj... Ile jest czasu od dymania do tworzenia jaj przez samicę?

[ Dodano: 7 Listopad 09, 18:12 ]
Edit: Pokrywa na akwa jest chwilowa... za 4 dni bede miał plastikową :D

[ Dodano: 8 Listopad 09, 09:40 ]
ten ślimak dalej siedzi w tym miejscu i nic nie robi...

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości