Przepis na ładne akwarium...

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Przepis na ładne akwarium...

Postautor: Rama » 26 października 05, 12:42

Wszedzie gdzie spojrze pisze tylko o obsadzie ryb...
A moze macie jakies ciekawe pomysly na cala aranzacje akwarium. Chodzi mi nie tylko o ryby, ale takze o rosliny jakie tam wlozyc... W ktorym miejscu posadzic... ale nie tylko. Ilosc zwiru, kolor jego, a nawet ziarnistosc. Jakie oswietlenie, jaka filtracja, korzen, kamienie, moze jeszcze kamienie napowietrzajace....
A na samym koncu podac wszystkie parametry wody, aby wszystko sie dobrze czulo. Mozna takze dodac dodatki w postaci nawozow... Jakie itd...

Chodzi mi o to, aby dac przyklady calego zagospodarowania akwarium od podstaw. Licze ze moze jesli ktos poda jakis przyklad (moze nawet beda zdjecia) ktos dopowie co by mozna zmienic, aby bylo jeszcze lepiej.
Licze takze na to ze nie beda to tylko akwaria o pojemnosci 100, 200 czy wiecej litrow. Niech tez to beda zbiorniki 50 - 60 litrowe.

Po takich przykladach Ci ktorzy beda chcieli upiekszyc swoj "baniak" beda mogli sie rozeznac w kwotach jakie by musieli ewentulanie zainwestowac. Trzeba tylko sie przejsc po sklepach i zobaczyc ceny....
Zapraszam do dyskusji. "Starzy" akwarysci beda mieli pole do popisu :)

PS. Jesli sie "wykluja" jakies fajne pomysly mozna je wykorzystac na glownej stronie portalu akwarystycznego. Pomoge w tym Aigelowi :)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: kuba!!! » 27 października 05, 09:48

witam.
Ze sprzetem to ja bym sie i zgodzil, ale z roslinami i wystrojen to raczej nie poniewaz karzdemu podoba sie cos innego.
Co do parametrow to powiem tak ze karzda ryba bedzie miala inny zakres tolerancji na np. ph. Co prawda mozna napisac ze wiekszosc ryb ''lubi'' PH 6.8 two 10 itd
kamienie, korzenie itd mozna napisac czy sie nadaja czy nie.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: Rama » 27 października 05, 12:51

Kuba. Milo ze sie odezwales, ale chyba mnie zle zrozumiales...
Napisalem to, aby podac jakis fajny pomysl na zagospodarowanie akwa... Tak wiec trzeba sie dobrze zastanowic, aby wszystko ze soba dobrze wspolgralo np. wlasnie ta woda -parametry i temperatura...
Ale zaczynam sie zastanawiac czy nie zrobilem topicu w ktorym nikt nie podejmie sie proby napisania jakiekolwiek przykladu, a szkoda. Mozna by z tego skorzystac przynajmniej jako przyklad.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: kuba!!! » 27 października 05, 13:45

Rama skontaktujmy sie przez gg i pogadamy o tym, moze cos z tego wyjdzie.
Jam moge sie zajac roslinami i sprzetem albo wystrojem akwa.

pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: Saiqpat » 28 października 05, 23:20

Ja sie chetnie przylacze do tego projektu, postaram sie wrzucic zdjecia moich aranzacji i opisac co i jak, bo bez zdjec to ciezko tak komus proponowac:) Tak sie sklada ze bede niedlugo odpalal krewetkarium wiec zrobie zdjecia krok po kroku jak sie robi:)
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: Dave » 29 października 05, 07:47

Pomysl bardzo ciekawy, ale dosc trudny do realizacji.
Powstalo by cos, takiego, jak "Nasze Zbiorniki", tylko czesto w strefach marzen. Uwazam, ze akwarysci, ktorzy juz maja swietne i zdrowe akwariach, niech tu dla rozruchu, dadza przyklady ze swoich doswiadczen. Mam duzo wolnego czasu, ale jednak moje akwraium nie zasluguje, by sie tu znalezc.

Z tym krok po kroku, to dobry pomysl. Ja ruszam z swoja 80 l, wiec za kilka miesiecy bede mial artykul.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: kuba!!! » 29 października 05, 07:57

ok ja mam niedziele prawie wolna :lol: to cos ciekawego napisze.

pozdrawiam
Obrazek

Deszcz
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 18 lipca 05, 12:01
Lokalizacja: Dębica/Tarnów

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: Deszcz » 29 października 05, 11:40

ja bym chcial miec stare miasto greckie kolumny akropol zatopiony widzialem to na wystawie jednej wyglada jak zatopione miasto naprawde robi wrazenie

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: Ewelinka22 » 3 grudnia 05, 14:18

Rama pisze:Wszedzie gdzie spojrze pisze tylko o obsadzie ryb...
A moze macie jakies ciekawe pomysly na cala aranzacje akwarium. Chodzi mi nie tylko o ryby, ale takze o rosliny jakie tam wlozyc... W ktorym miejscu posadzic... ale nie tylko. Ilosc zwiru, kolor jego, a nawet ziarnistosc. Jakie oswietlenie, jaka filtracja, korzen, kamienie, moze jeszcze kamienie napowietrzajace....
A na samym koncu podac wszystkie parametry wody, aby wszystko sie dobrze czulo. Mozna takze dodac dodatki w postaci nawozow... Jakie itd...

Chodzi mi o to, aby dac przyklady calego zagospodarowania akwarium od podstaw. Licze ze moze jesli ktos poda jakis przyklad (moze nawet beda zdjecia) ktos dopowie co by mozna zmienic, aby bylo jeszcze lepiej.
Licze takze na to ze nie beda to tylko akwaria o pojemnosci 100, 200 czy wiecej litrow. Niech tez to beda zbiorniki 50 - 60 litrowe.

Po takich przykladach Ci ktorzy beda chcieli upiekszyc swoj "baniak" beda mogli sie rozeznac w kwotach jakie by musieli ewentulanie zainwestowac. Trzeba tylko sie przejsc po sklepach i zobaczyc ceny....
Zapraszam do dyskusji. "Starzy" akwarysci beda mieli pole do popisu :)

PS. Jesli sie "wykluja" jakies fajne pomysly mozna je wykorzystac na glownej stronie portalu akwarystycznego. Pomoge w tym Aigelowi :)




Nie martw sie!! Nie bawem panowie moderatorzy otworza Nam nowy dzial :wink: GALERIE naszych akw to zobaczysz dopiero wtedy jak mozna ladnie urzadzic akwarium....Napewno cos podpatrzysz co wpadnie Ci w oko!!

PS Musimy troszke poczekac, ale wierze ze cos dla siebie znajdziesz :!: :wink:

Pozdrawiam
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Przepis na ładne akwarium...

Postautor: Rama » 3 grudnia 05, 14:20

Mozna... I ja dobrze o tym wiem...
Nie chodzilo mi o fotki jak to ladnie wyglada, ale o PRZEPIS. Tak samo jak np. przepis na ciasto czy cos innego. Co, czego, ile itd.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości