Akwarium rafowe bez ryb

radiesteta
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 11 listopada 12, 20:50

Akwarium rafowe bez ryb

Postautor: radiesteta » 20 kwietnia 14, 14:12

Po przesiadce na 375l została mi moja 112l. Zastawiam się czy nie zaaranżować jej jako akwarium bez ryb. Tylko ukwiały np quadri + stichodactyla tapetum + jakiś szorstnik. czy coś w tym stylu. Z korali głownie miękkie ale właśnie ucho słonia. Do tego jakiś 2szt jeżowiec jako ekipa czyszcząca. Czy w/w zwierzaki mogą stanowić zagrożenie dla jeżowców ? Ślimaków, krabów i innych nie przewiduję by nie stały się pokarmem. Co o tym myślicie ? Przy żywym piachu,ok 15-20 kg żywej skały może nawet nie trzeba by odpieniaczy. Ewentualnie filtr zewnętrzny. Cyrkulacja albo Loc-Line z miniaturowej pompy obiegowej. Co myślicie o takiej koncepcji ?

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium rafowe bez ryb

Postautor: deXter » 20 kwietnia 14, 16:02

Pomysł nie głupi, ja bym jeszcze pokombinował i podpiął to pod zbiornik główny :P
Ja zazwyczaj nie mam ryb u siebie więc mi się takie coś podoba :D
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

radiesteta
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 11 listopada 12, 20:50

Re: Akwarium rafowe bez ryb

Postautor: radiesteta » 20 kwietnia 14, 16:27

deXter pisze:Pomysł nie głupi, ja bym jeszcze pokombinował i podpiął to pod zbiornik główny :P
Ja zazwyczaj nie mam ryb u siebie więc mi się takie coś podoba :D

To samo dla siebie będzie zbiornikiem głównym chyba ze da się bezprzewodowo to pod to 2 akwarium podpiąć. Ukwiały chyba mocnego światła nie potrzebują wiec moje stare 3x24W powinno im wystarczyć.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwarium rafowe bez ryb

Postautor: Marcinus » 20 kwietnia 14, 20:41

Szybko Ci się znudzi taki baniak bez ryb.

radiesteta
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 11 listopada 12, 20:50

Re: Akwarium rafowe bez ryb

Postautor: radiesteta » 20 kwietnia 14, 23:28

No nie wiem. Obserwacja ukwiałów ich karmienie też może być ciekawe. Ewentualnie ukwiały + 2 błazny innej odmiany niż ta którą mam już .Ale wtedy bez ucha słonia.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwarium rafowe bez ryb

Postautor: Marcinus » 21 kwietnia 14, 08:36

Zrobisz jak będziesz chciał, ale jestem pewny,że szybko Ci się znudzi.

Co do sprzętu, to ukwiały potrzebują jednak dobrych warunków, więc 20kg skały i miniaturowa pompa obiegowa nie załatwią sprawy. Jestem daleki od tego,żeby mówić,żebyś kupił sterowalne Tunze i Bubble Kinga, ale jak zakładasz duży litraż to niestety pewne rzeczy nie przejdą.
Kup sobie jakieś JVP, normalną obiegówkę np. AquaNova, jakiś odpieniacz np. DIY, koszty nie będą jakieś wielkie, a wszystko powinna sprawnie funkcjonować.
Zrób sobie normalny rafowy baniak z koralami i rybami, jest masa fajnych, kolorowych miękasów, które w połączeniu z rybami będzie naprawdę wyglądało dużo lepiej niż to co planujesz.

radiesteta
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 11 listopada 12, 20:50

Re: Akwarium rafowe bez ryb

Postautor: radiesteta » 21 kwietnia 14, 11:01

Marcinus pisze:Zrobisz jak będziesz chciał, ale jestem pewny,że szybko Ci się znudzi.

Co do sprzętu, to ukwiały potrzebują jednak dobrych warunków, więc 20kg skały i miniaturowa pompa obiegowa nie załatwią sprawy. Jestem daleki od tego,żeby mówić,żebyś kupił sterowalne Tunze i Bubble Kinga, ale jak zakładasz duży litraż to niestety pewne rzeczy nie przejdą.
Kup sobie jakieś JVP, normalną obiegówkę np. AquaNova, jakiś odpieniacz np. DIY, koszty nie będą jakieś wielkie, a wszystko powinna sprawnie funkcjonować.
Zrób sobie normalny rafowy baniak z koralami i rybami, jest masa fajnych, kolorowych miękasów, które w połączeniu z rybami będzie naprawdę wyglądało dużo lepiej niż to co planujesz.

To nie ma być moje "normalne" główne akwarium główny baniak w tej chwili liczy sobie 375l itrów i jest z rybami. To jest zbiornik dodatkowy na powiedzmy niebezpieczne dla ryb organizmy takie właśnie jak ukwiały lub ucho słonia. JVP cyrkulator mam tylko czytałem wiele o tym, że ukwiały dzielą się na te które zmierzają do cyrkulatora i te które to niebezpieczne spotkanie maja już za sobą i przeżyły go lub nie. Tak samo jak te które pożarły już ryby/ślimaki/krewetki/kraby etc i te które dopiero polują. Stąd pomysł właśnie takiego izolowanego zbiornika tylko dla ukwiałów i ewentualnie pary błazenków.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości