Rybki pomocy (poczatkujacy)

BanKai
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 14, 21:17
Lokalizacja: Torun

Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: BanKai » 28 lipca 14, 21:27

Witam jestem początkującym akwarystą, mam kilka pytań, zatem:
1. Czy takie rybki mogą być razem : neonki, samica bojownika, para molinezji, para mieczyków, pielegnica Ramirezka, wegorzyk, kiryski lamparcie ?
2. Znikł mi jeden neonek, szukałem go ale nic nie znalazłem, czym to może byc spowodowane, co sie mogło z nim stać?
3. Molinezje gonią każdą rybke oprocz kirysków i wegorzyka, mogą im zrobic krzywde czy to taka ,,zabawa" ?
4. Mam lekko metną wode, dlaczego?
5. Jak zadaszyć połowe akwarium żeby wszędzie nie swieciła lampa?
6. Czy moge do tych rybek dołożyć Mruka ? ( akwarium 60 L)
7. Czy sumiki byłyby agresywne wobec moich rybek?
8. Doradzicie jakies ciekawe rybki które mógłbym zakupić? ( zalezy mi na specyficznych okazach np takich jak mruk, duch amazonski itp)
9.Doradzicie jakąś ciekawą wizję akwarium ? (chodzi mi o połączenie rybek)
ZA POMOC SERDECZNIE DZIEKUJE :)
Ostatnio zmieniony 29 lipca 14, 10:17 przez BanKai, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: pawelk141 » 28 lipca 14, 21:31

A co masz za dekoracje w akwarium? Korzenie? Rosliny? Co do ducha amazonskiego to musisz miec akwa co najmniej 350l. Wez poczytaj sobie o Twoich rybkach, czyli porownaj parametry wody(ph,kh,gh), jak powinno wyglądać akwarium, ogolne ich wymagania co do litrazu i rozmiarów akwarium a sie dowiesz czy one pasuja do siebie.

BanKai
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 14, 21:17
Lokalizacja: Torun

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: BanKai » 28 lipca 14, 21:48

wszystko mają odpowiednie, a co z mrukiem?
zastanawia mnie fakt tych molinezji ze gonią każda rybe nawet wieksza od siebie i same siebie gonią tez. a jjak patrze to nie atakują wgl neonków wiec co sie mogło stac z nim?
Mam roslinki jakies na c... takie duże w miare oraz dno wysypane kamyszkiem połowe i połowe piaskkiem dla wegorzyka.
Mam grote, kamien z dziurami zeby przepływac( drzewo) oraz kamyki poukładane
2 grzałki 1 filtr 1 napowietrzacz oswietlenie

quar
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 10 lipca 14, 17:40

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: quar » 29 lipca 14, 06:49

Ta rybka :) duch amazoński najlepiej się czuję w słabym oświetleniu z tego co o niej wyczytałem, a ze mi się też spodobała mam pytanie jak połączyć jej słabe oświetlenie z roślinnością.

Plus chyba nie jest zbyt przyjazna dla innych "Prędzej czy później inne rybki czy też małe skorupiaki zostaną zjedzone" tak pisało na jakiejś stronie więc znalazłem sposób jak się ślimaków pozbywać z akwa jak wylezą :)

magnez
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 22 maja 14, 09:54

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: magnez » 29 lipca 14, 09:32

1. Co do ryb - duch amazoński się do Twojego zestwu rybek nie nadaje - potrzebuje dużego akwarium!
2. Neonek zdechł lub wyskoczył (wnioskuję, że nie masz pokrywy?)
3. Jaki masz filtr ?
4. Jeśli masz umieśc zdjecia na forum.

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: pawelk141 » 29 lipca 14, 17:26

Moze cos neonka zjadlo bo mam prawie rok i jeszcze mi neon nie wyskoczyl. Duch amazonski jest fajny ale w tak malym akwa to jedny ruch bedzie wykonywal wokol wlasnej osi:)

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: Baster » 29 lipca 14, 18:57

1. Nie nie mogą. Masz ryby preferujące różne parametry wody, a niektóre z nich jak molinezje, mieczyki i węgorzyk są za duże do tego akwarium.
2. Neonek mógł po prostu paść, a któraś z pozostałych ryb go zjadła.
3. Jak już pisałem wyżej to akwarium jest za małe dla molinezji. Być może masz także nieodpowiednie parametry wody dla tych ryb przez co ryby te zachowują się tak, a nie inaczej.
4. A jaki masz filtr? Być może jest za słaby i nie daje rady.
5. Najlepiej zaciemnić część akwarium roślinami pływającymi.
6. Nie, to akwarium jest za małe nawet na jednego mruka, a ryby te powinno się trzymać w ilości co najmniej kilku sztuk.
7. Jakie sumiki ? Do tego litrażu można by wpuścić co najwyżej jakieś malutkie kiryski jak np: kirysek panda lub stadko otosków.
8. Najpierw należałoby zrobić porządek z istniejącą obsadą.
9. Masz nie za duże akwarium, a wiec i możliwości są ograniczone. Ja bym na Twoim miejscu ograniczył się do jednego, góra dwóch gatunków i zrobił akwarium biotopowe np: Azję z Razborami klinowymi lub Amerykę Południową z neonami Innesa.

BanKai
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 14, 21:17
Lokalizacja: Torun

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: BanKai » 29 lipca 14, 19:12

A moglbym zrobic na dole same kiryski ktore mam(tygrysie) oraz doddac np same labeo lub bocje

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: Baster » 29 lipca 14, 19:27

Kiryski tygrysie ? Chyba kiryski lamparcie. Do tego litrażu mogłyby być, ale koniecznie piach jako podłoże. No i oczywiście odpowiednie parametry pod te ryby.
Co do labeo i bocji to te ryby są zdecydowanie za duże na to akwarium.

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Rybki pomocy (poczatkujacy)

Postautor: pawelk141 » 29 lipca 14, 19:30

Poczytaj tez troche o rybach i o ich wymaganiach. Jak masz kiryski do dokup neonow Innesa i bedziesz ameryke pld. Zrob sobie armate torfowa i wode bedziesz mial fajna brazowa i Ci wyjdzie BW. Sam mam BW i neony wygkadaja bosko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości