Krewetkarium [30]

empu
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lipca 14, 09:17

Krewetkarium [30]

Postautor: empu » 21 sierpnia 14, 21:00

Witam mam w planach założenie krewetkarium, najprawdopodobniej będzie do shrimp set marki aquael 30 l
Dane: wymiar 29x29x35
oświetlenie LED 6W
filtr Pat Mini (chciałbym usłyszeć wasze przemyślenia na jego temat ,ponieważ na niektórych forach jest on odradzany z racji tego ,iż jego filtracja biologiczna jest słaba)
grzałka HEATZONE (niestety producent nie podaje mocy grzałki :sad: )
Planowana obsada:
krewetki crystal red(jaka maksymalna ilosc proponujecie?), dla amano zbiornik wydaje mi się zbyt mały
raczek Cambarellus patzcuarensis (tutaj znowu prośba o skomentowanie mojego wyboru, informacje z rożnych źródeł są sprzeczne ze sobą niektórzy piszą ze można je trzymać z krewetkami inni twierdza ze nie zaznaczam ,że raczek będzie 1)
co do rybek nie jestem przekonany czy akwarium się nadaje czytałem ze microrasbory galaxy teoretycznie mogły by być oraz neony z tym ze jest niby jakaś wersja micro niestety nie udało mi się doszukać co to dokładnie za gatunek.
Rośliny:
na 1 planie planuje trawnik z glosostigmy pomieszanej z eleocharis, lub małego heńka z eleocharis. Z tyłu(lewy tylni róg) korzeń otoczony gałęzatka ,mchem lub wgłebka wodną. W prawym rogu planuje grotkę dla raczka(o ile będzie mógł być z krewetkami) i parę anubiasow. Na ostatni plan cabomba, bacopa lub jakies strzałki wodne.
Prosiłbym o komentarze i propozycje, mile widziana konstruktywna krytyka. Jest początkującym akwarysta dlatego wole się zapytać Was bardziej obytych w tej dziedzinie zanim zabiorę się do realizacji planów

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: Brajanero » 21 sierpnia 14, 21:45

:arrow: Tak na tym filtrze bakterie nitryfikacyjne nie bardzo mają gdzie zakładać swoje kolonie ,z tego co wyczytałem na forum bakterie osiedlają się około 1cm wgłąb gąbki.
:arrow: AquaEl FzN-2 w zupełności wystarczy a do niego ceramika lawa wulkaniczna czy coś w tym stylu.
:arrow: Ryby bym sobie na twoim miejscu odpuścił bo same rc się wystrczająco namnożą ,a w tak małym zbiorniku z rybami możesz mieć problem z no3.
:arrow: Glosia może da rade ,ale heniek przy takim oświetleniu może wegetować ,już nie mówiąc o nawozach i co2.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: osama » 22 sierpnia 14, 08:09

Brajanero pisze:AquaEl FzN-2 w zupełności wystarczy a do niego ceramika lawa wulkaniczna czy coś w tym stylu.
FZN-1 także wystarczy. Niestety szybki się nie zamkne w przypadku wyboru kaskady. Jednak nie rezygnowałbym z kaskady, szybka może być troszkę pod ukosem i opierać się na krawędzi akwarium i kaskadzie.

Ryby raczej odpadają w takim zbiorniku, powierzchnia dna jest malutka.
Grzałka jest bez termoregulatora, dla samych krewetek praktycznie niepotrzebna.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

empu
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lipca 14, 09:17

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: empu » 22 sierpnia 14, 11:05

Brajanero pisze:Glosia może da rade ,ale heniek przy takim oświetleniu może wegetować ,już nie mówiąc o nawozach i co2.

W takim razie heniek odpada, co do nawozów zobaczę jak roślinki beda się miały co2 planuje w aerozolu. Czy moglibyście skomentować obecność tego raczka, tzn czy nie będzie polował na krewetki.

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: Brajanero » 22 sierpnia 14, 12:11


ToryBcia
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 30 marca 14, 10:57

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: ToryBcia » 22 sierpnia 14, 19:35

E a jakie podłoże? (najważniejsza rzecz)
Ja proponuje tego shrim coś tam sobie podarować. Zwykłą 30l sobie kup wklej hamburga i masz niezniszczalną filtrację. Jeśłi masz w pokoju temp nie spadającą niżej niż 19 stopni to grzałkę sobie daruj.
Do tego podłoże markowe co trzyma parametry. Do crystal polecana woda o twardościach GH 5-8 KH 0-3 PH koło 5,5-6,5 (najlepiej RO+mineralizator)
Jak chcesz krewetki daruj sobie i ryby i nawożenie. Dasz rośliny mało wymagające i będzie ładnie a i heniek i glośka będą dostarczały problemów.
Zrób to jak należy to nie będzie problemów, jeśli zrobisz tak jak myślisz że będzie dobrze to się sparzysz i zrezygnujesz z krewet.
Masz więcej pytań pisz PW podpowiem co i jak

empu
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lipca 14, 09:17

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: empu » 23 sierpnia 14, 20:10

Witam ponownie, zastanawiam się nad oświetleniem ledowym z diversy. Producent w opisie produktu umieszcza informacje : "Oświetlenie LED charakteryzuje się bardzo długą żywotnością, a z 1W mocy możemy uzyskać nawet 4-krotnie więcej światła", mam to rozumiec ze z 10 W uzyskuje tyle światła co z 40W nie ledowej żarówki?
Link do produktu http://www.diversa.info.pl/prod_419_osw ... 10_1w.html

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: osama » 24 sierpnia 14, 20:31

empu pisze:mam to rozumiec ze z 10 W uzyskuje tyle światła co z 40W nie ledowej żarówki?
Nie. Ledy nie dorównują świetlówkom jeśli chodzi o widmo - brak czerwonego. Poza tym dają nieco więcej lumenów niż świetlówki. Lumenami jednak rośliny nie żyją. Mają jednak przewagę, że świecą kierunkowo a nie na wszystkie strony. Żywotność także mają niezłą, ale np w 72l świetlówki mam od... nie pamiętam nawet jak długo, może i z 5 lat.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

empu
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lipca 14, 09:17

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: empu » 25 sierpnia 14, 23:12

Czy moglibyście w takim razie zaproponować konkretne oświetlenie dla tej kostki żeby rosły tam średnio wymagające rosliny?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: osama » 26 sierpnia 14, 13:00

Możesz spróbować z naświetlaczem led 10W lub lampkami w stylu Aquaela.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

empu
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lipca 14, 09:17

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: empu » 27 sierpnia 14, 19:48

Nie będę zakładał nowego tematu tylko zapytam się tutaj. Wczoraj dosadzałem roślinki w mojej kostce i podmieniałem wodę ok. 30% na odstana kranówę, dzisiaj zauważyłem 2 martwe krewetki. Moje pytanie: gdzie popełniłem błąd?

empu
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lipca 14, 09:17

Re: Krewetkarium [30]

Postautor: empu » 12 września 14, 10:21

odświeżam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości