Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: Killifish » 10 lutego 12, 15:37

Aublet nie wiesz o tej chorobie nic, wiec nie radz radami z octu czy solanki. Autor tez ma swoje wizje, ja powiedzialem co mysle, bedzie chcial pomocy to dostanie - polak.krk juz troche zdradzil. Domysly sa fajne ale ja nie bede spekulowal.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

smash
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 lutego 12, 09:04

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: smash » 13 lutego 12, 10:13

Tak więc nie pozostało mi nic innego niż odłowić chore osobniki i tak zrobiłem. 8 sztuk zostało uśmierconych. Jedną z nich trzymam na parapecie do ewentualnej sekcji. Niestety nie posiadam mikroskopu aby dokładnie przyjrzeć się pęcherzom. Po zdjęciu takiego pęcherza z rybki nie widać żadnej ropy ani jakichś podłużnych robaków czy coś w tym stylu. Jest biały wierzchołek i nic więcej. Pozostaje czekać i obserwować pozostałe rybki.

GepardPL
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 1 marca 12, 23:24

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: GepardPL » 1 marca 12, 23:41

Witam!
Specjalnie założyłem tu konto aby odpisać.
Nie wiem co to jest... ale wiem jedno... miałem identyczną rzecz i mój kolega też... mieliśmy w akwarium po 25-26 stopni.
Też podwyższyłem temperaturę ale było tylko gorzej... w sumie rybki nie padały ale było widać, że cierpią.
Ja dla testów wyłączyłem ogrzewanie i temperatura spadła do 22stopni... w ciągu tygodnia z rybek wszystko poznikało i do dzisiaj 40 sztuk neona żyje sobie dobrze...
Poleciłem to samo koledze... i dokładnie tak samo się stało...
Oczywiście... tak jak pisałem nie wiem co to było... i nie wiem czy jest to to samo... ale wiem... że u moich neonów takie coś występowało w temperaturze 25+ a teraz utrzymuje 23-24 i brak jakichkolwiek problemów.
Co więcej wygląda identycznie... jak obserwowałem u mnie neony... niektóre pęcherze utrzymywały się tygodniami a rzadko które znikały po kilku dniach.
Co więcej... pomimo, że sytuacja u mnie trwała znacznie powyżej miesiąca ani jeden neon nie padł (można wykluczyć część chorób) co więcej była część neonów która nigdy nie miała plamek (chyba wyklucza kolejną część tych zakaźnych) a na koniec... żadna inna rybka nie miała objawów nawet zwinniki.

Zrobisz co będziesz chciał ale... jeżeli wszystko u ciebie zgadza się z tym co napisałem to obniżyłbym temperatura do 22 stopni i poczekał... zamiast wlewać tam cokolwiek czy uśmiercać rybki... wiem... wiem... część już mnie chce zabić bo jak to "nie leczyć" ale z drugiej strony neony, może neonką po prostu "coś nie pasuje" i u mnie się pozbierały po obniżeniu temperatury.
Zresztą pamięta ktoś pierwsze publikacje na temat neonów jaka była temperatura wody? 20-22 stopnie z nastawieniem na dolna granicę ;P ale przez te liczne mieszanki ta odmiana jest bardziej tolerancyjna teraz... co nie znaczy, że musi być jej dobrze... zresztą... nie wiadomo jak jest z tymi twoimi... może znoszą temperaturę 25 a może akurat tak jak moje nie bardzo się im podobało :) (na necie spotkałem się z nawet 28 o co bym się nigdy nie pokusił).

Wiem jedno.. miałem identyczne objawy jak na zdjęciach... i znikło... a wszystkie rybki żyją...

PS. nie zabijajcie mnie za tak dziwny pomysł... zamiast truć całe akwarium ja bym spróbował :) szczególnie, że to mu nie zabiło żadnej rybki przez taki długi okres czasu

-----------------EDIT----------------

Dopiero teraz przeczytałem drugą stronę :(
widzisz... ja byłbym w stanie dużo postawić na tą temperaturę :(
szkoda tych 8 sztuk jakby było coś takiego jeszcze u ciebie... to sprawdź to co mówię ;)
btw... numer do kontaktu 5242170 albo mail damian.gep@gmail.com (preferuje mail) jak będziesz chciał to poszukam fotek... ale może to trochę potrwać (też wstawiałem na fora)

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: polak.krk » 2 marca 12, 00:07

Wklej tutaj swoje fotki, z opisu to moze byc co innego. Limfo jest nieuleczalne, takze leczenie przez obnizenie temp. to troche za malo zeby uwierzyc, ze wyleczyles ryby z limfocytozy.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

GepardPL
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 1 marca 12, 23:24

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: GepardPL » 2 marca 12, 22:48

Ok... zgadzam się... ale z drugiej strony jakie prawdopodobieństwo jest, że to jest ta straszna limfocytoza... jak mu od miesiąca żadna rybka nie zmarła... a w bąblach nie ma nic nadzwyczajnego...
Postaram się.. znaleźć fotki... ale wyglądały identycznie... niektóre po prostu jakby śluzowe pęcherzyki inne zaś na samej górze miały białe kropki, rzadko który był w 90% biały...

Może to wcale nie jest limfocytoza... przecież... to nie obyłoby się bez ofiar i w dość szybkim czasie (mniej niż miesiąc) nie wspominając o ekspansji na inne gatunki. Choć nie jestem w tej dziedzinie specjalistą

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: Killifish » 2 marca 12, 23:54

Ja poprosze o fotki.
Po za tym z ta temp. 20-22 to mowimy o innych gatunkach. Mam pytanie? W tym swoim akwa miales CO2 i duzo roslin? A kolega? Limfo nie wybija w miesiac, tak w ramach scislosci.
Twoj sposob jest mi znany i nie dotyczy limfo. Poczekamy na dane.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

krzysztof_
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 4 lutego 11, 23:11

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: krzysztof_ » 3 marca 12, 20:29

Nie wiem co to jest, miałem według mnie podobny przypadek

http://aquaforum.pl/viewtopic.php?t=290 ... e240b1803e

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: Killifish » 3 marca 12, 21:30

krzysztof_, nie, nie miales.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: Aublet » 4 marca 12, 14:41

Killifish pisze:krzysztof_, nie, nie miales.


On pewnie nie miał ale czy jego ryby to miały ?!? ;)

krraki
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 17 września 14, 17:25
Lokalizacja: łódź

Re: Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!

Postautor: krraki » 17 września 14, 17:29

Witam,

mam to samo na jednym neonku, bardzo dużo bąbli, neonki kupiłam około 3 miesięcy temu, przez ten czas nic nie wpuszczałam, żadnych zwierząt ani roślin Czy to możliwe żeby to była ta choroba, żeby wyszła dopiero po 3 miesiącach?

Pozdrawiam
r.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości