Filt zewnętrzny do zbiornika 180

Darek 1986
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 14, 20:42

Filt zewnętrzny do zbiornika 180

Postautor: Darek 1986 » 30 października 14, 21:01

Witam

Mam zamiar na nowo założyć baniaczek po wielu latach przerwy i zdecydowałem się na akwarium ok 180l. Postanowiłem zakupić filtr zewnętrzny i po długim czasie spędzonym na pogłębiani wiedzy w tej tematyce zastanawiam się nad dwoma filtrami. Ikola 450 lub Aquael Midikani 800. I tutaj jest pytanie...

Aquel wg producenta jest dla akwarium o pojemności do 250l. Ikola 450 do pojemności 450l. Filtry te można tłumić... z tego co słyszałem to taką Ikolę można spokojnie zastosować do akwa o poj 180. Tylko że spotkałem się z poglądem że tłumienie filtra powoduje że łatwiej się zapycha. Wyczytałem też że zapas mocy jest przydatny gdyż po zastosowaniu niektórych wkładów ta wydajność spada. Z racji tego że w niezbyt długim okresie czasu istnieje szansa że będę mógł sobie pozwolić na większe akwarium chciałem kupić ikole.

Co sądzicie na taki wybór do baniaka o tej pojemności? czy może macie jakieś inne propozycje co do filtrów z tej półki cenowej? a może warto trochę dołożyć do lepszego filtra?

Dodam że nie planuje mieć w akwarium żadnych roślin... tylko jakieś otoczaki przy dnie i grupę Saulosi

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Filt zewnętrzny do zbiornika 180

Postautor: KAMYK32 » 31 października 14, 07:21

Witaj :) Osobiście polecam ikole-masz linka z testem robionym przez chłopaków z innego forum:
http://akwarystyczne.info/showthread.ph ... =ikola+450

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości