AZOO i ich nawozy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

AZOO i ich nawozy

Postautor: ravage » 26 października 14, 22:54

1. Z nawozów jakich firm korzystacie?
2. Czy korzysta z was ktoś może z nawozu AZOO nature-gro plant premium?
3. Czy korzysta z was ktoś może z nawozu AZOO nature-gro red advan?
4. Jakie jest wasze zdanie na temat powyższych dwóch nawozów?
5. Czy znacie ich skład chemiczny?
6. deXter, wiem ze lepiej namieszać sole ;) ale niestety takiej możliwości nie będę mieć w najbliższym czasie. Ale oczywiście odezwe się do ciebie po rade :)

Odnośnie pkt 4 i 5.

Nawóz AZOO nature-gro plant premium stosowałem w poprzednim akwarium, sporadycznie AZOO nature-gro red advan. Rośliny ładnie rosły, co prawda ludwigia straciła kolor ;/ Teraz na nowo założyłem akwarium i zastanawiam sie jakie maja proporcje te nawozy. Czy musze teraz na początku podawać potas? bo średnio mi sie uśmiecha zabawa z nim gdyz wyjezdzam na ponad miesiąc i nie chce za bardzo obciążać tym problemem kogoś innego.

Na pewno przydało by się dodawać węgiel w płynie. Też może być firmy AZOO?

Parametry wody

pH - 7
gh - 3
kh - 2 lub 3

temp. około 24-25stopni

Pojemność 200l
filtr zewnętrzny Tetra Filtr Zewnętrzny EX 1200

dołożę do niego niebawem lawę od Huntera i ZOO ACTIVE FILTER 4in1. Mam dwa kosze wolne jeden od węgla aktywnego a drugi od bio bąbli czy jak sie tam nazywają te plastikowe kuleczki?

Jak by ktoś nie wiedział co zrobić z tymi kulkami to radzę zapytać swojego kota :P


Podłoże

JBL Manado, nad substrat JBL aquaBasis plus, wyspa z piaskiem.

Fauna

6 Skalarów (docelowo 4)
6 Kirysków
4 Zbrojniki (malusieńkie)
20 Neonów Czerwonych
4 helenki wrazie jak by sie jakieś ślimaki ostały.

Flora

Rotala Rotundofolia
Wgłebka
Żabienica
Moczarka
Cryptocoryna nana
Ludwigia
jakaś trawa ponoć z jeziora kortowskiego, ale głowy nie dam
trawnik coś wątpię ze przetrwa (kirysy) gościu nie wiedział co to jest ale rosło mu świetnie.

Rybki sukcesywnie dodawane.

Awatar użytkownika
davidvilla
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 768
Rejestracja: 28 stycznia 14, 22:20
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: AZOO i ich nawozy

Postautor: davidvilla » 31 października 14, 12:23

ADA step 3
ADA Brighty K
ADA Green Brighty step 3
ADA Green Brighty cpecial LIGHT step 3
Carbo (różne)
Visca El Barca! Més que un club!

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: AZOO i ich nawozy

Postautor: ravage » 2 listopada 14, 22:58

Jak by ktoś jeszcze zastanawiał sie na składem nawozów AZOO pod kątem PO4

AZOO nature-gro plant premium - daje 1,2mg/l PO4 1ml nawozu rozpuszczony w 10 l mojej kranówy (test JBL)

AZOO nature-gro red advan - daje między 3,0 a 5,0 mg/l PO4 1ml nawozu rozpuszczony w 10 l mojej kranówy (test zoolek, na tescie JBL poza skalą)

5 ml z jednej próby 10l AZOO nature-gro plant premium oraz 5ml z próby 10l AZOO nature-gro red advan dało mi około 2,0 mg/l PO4 (test zoolek)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości