Torf Granulowany

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Torf Granulowany

Postautor: Serpico23 » 6 grudnia 14, 23:20

Obecnie mam w kuble zwyczajny torf włóknisty, ale nie pasuje mi to że jego efektywność w czasie nie jest stała... Na początku mocno zbija PH, by po tygodniu czy dwóch wytracić się i podnieść odczyn. Trafiłem na allegro na aukcję torfu granulowanego JBLa, który twierdzi że żywotność tego wkładu to 3-6 miesięcy. Używa ktoś takiego rodzaju torfu i mógłby się podzielić opiniami? Włóknisty nie jest zły, ale nie po to kupiłem kubeł żeby go 1-2 razy w miesiącu otwierać

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Torf Granulowany

Postautor: deXter » 7 grudnia 14, 12:50

Włóknisty za to ma bardzo słabe działanie.
Nie działa jak włóknisty, że zbija natychmiast, tylko robi to bardzo delikatnie. co niestety nie zawsze przyniesie pozytywny skutek.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Re: Torf Granulowany

Postautor: Serpico23 » 7 grudnia 14, 13:47

Od czego zależy, czy przyniesie pożądany skutek? Od kh ? Czy są jeszcze jakieś czynniki?

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Re: Torf Granulowany

Postautor: Serpico23 » 17 grudnia 14, 17:03

Gdyby ktoś to czytał i zastanawiał się czy kupić Torf Granulowany JBLa to mogę go polecić. Tyle, że w moim przy przypadku PH spadło dość szybko z ~6.5 do 5.5, więc nie radzę pakować całego opakowania na raz :P

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Torf Granulowany

Postautor: Hunter » 17 grudnia 14, 19:24

Ilość zastosowanego wkładu i objętość wody, na którą oddziałuje ma olbrzymie znaczenie. 0,5L tych granulek inaczej wpłynie na akwarium 30l a inaczej na 450l. Ty tych danych nie podałeś, więc opinia de facto jest bezzasadna ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Re: Torf Granulowany

Postautor: Serpico23 » 17 grudnia 14, 20:33

Racja, wybacz :grin: Dałem jakoś 1/3 opakowania na 100l wody.

Arkadiusz_16
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 2 maja 14, 10:49

Re: Torf Granulowany

Postautor: Arkadiusz_16 » 28 grudnia 14, 13:04

A woda bardzo się zażółciła? Przymierzam się do torfu, mam już nawet kupioną "SERA", ale ten żółty kolor wody mnie odpycha...

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Re: Torf Granulowany

Postautor: Serpico23 » 29 grudnia 14, 13:44

W porównaniu do torfu włóknistego, który miałem wcześniej dość mocno nabrała koloru. Nie są to typowe czarne wody, wieczorem woda wydaje się normalna, różnicę widać jak patrzy się z góry, albo nabierze wody to zrobienia testu. W dzień jak mam mocne światło z zewnątrz to w akwarium jest właściwie ciemno

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości