Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
mishaT
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 5 lutego 15, 20:58

Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Postautor: mishaT » 28 lutego 15, 11:58

Witam,
bardzo proszę o pomoc w identyfikacji i zwalczeniu glonów jak ta TYCH ZDJĘCIACH.

Alwarium 112L wystartowane 2 tyg temu
2X18W + 1X24W
Nawożenie potas + easy carbo + CO2 z bimbrowni (ale poziom CO2 niski)
Bez obsady
Glony pojawiły się 2-3 dni temu. Występują tylko w rogu akwarium porośniętym przez Eleocharis Parvula.

Czy jest się czym martwić, czy to norma przy starcie akwarium?
Czy podawać zwiększone dawki Easy Carbo?

Dzisiaj jadę po kilka krewetek (jeszcze nie wiem Amano czy Red Cherry) - może coś oczyszczą?

konarko
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 lutego 15, 23:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Postautor: konarko » 28 lutego 15, 17:55

To norma. Nie ma innego sposobu by się ich pozbyć jak je wyrywać. Glonojady i krewetki nic nie zrobia bo one zjadajął tylko zalążek a nie całe rośliny. Jeśli szybko się ich nie pozbędziesz mogą opanować całe akwarium.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Postautor: slaeer » 28 lutego 15, 18:19

Wyglada na plesn. Komus krewetki pomogly, jest temat na forum.
klik
Porownaj fotki.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

tapirro
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 10 lutego 15, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Postautor: tapirro » 28 lutego 15, 22:33

Cześć.
U mnie zjadły to krewetki red cherry. Na wszystkich kępkach parvuli zbielały (nie zżółkły tylko zrobiły się białe) i zgniły liście. Jednak w środkach pozostały pojedyncze zielone i parvula odbiła. Z parvuli przeniosło się na microzorium i wszystkie liście zgniły w ciągu 24 godzin. Teraz odbijają z kłączy. Mały heniek poległ kompletnie. Potem miałem gwałtowny skok NO2 do poziomu ok. 4. Prawdopodobnie z rozkładającej się parvuli, bo nie byłem w stanie powyjmować zgniłych listków bez powyrywania roślin. Po 2 dniach NO2 zaczęło spadać i po kolejnych 3 było 0. Następnie w rejonie gdzie rośnie parwula pojawiły się glony, też takie watowate ale już nie białe. Teraz z nimi walczę. Pisz jak sytuacja będzie się rozwijała u Ciebie.
Pozdrawiam

mishaT
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 5 lutego 15, 20:58

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Postautor: mishaT » 28 lutego 15, 23:15

A czy po wyjęciu z wody ta Twoja pleśń była biała? To co u mnie rośnie jest brązowe. Nadal nie mam pewności czy mam to samo co Ty. Dzisiaj kupiłem 5 Red Cherry i zaczęły sprzątać, więc może będzie lepiej :)

tapirro
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 10 lutego 15, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Postautor: tapirro » 1 marca 15, 11:05

mishaT pisze:A czy po wyjęciu z wody ta Twoja pleśń była biała? To co u mnie rośnie jest brązowe. Nadal nie mam pewności czy mam to samo co Ty. Dzisiaj kupiłem 5 Red Cherry i zaczęły sprzątać, więc może będzie lepiej :)

U mnie to było śnieżno białe. Szaro-zielone mam teraz - pewnie glony. Poza kolorem wygląda podobnie ale inaczej działa na rośliny. To białe, powodowało błyskawiczne odbarwienie roślin do koloru białego (siwego) bez jakiegokolwiek zabarwienia na żółto. Tzn. na parvuli, bo microzorium, heńek, i jeszcze coś inne liściaste, robiły się przezroczyste i się rozpływały. Może dla tego, że parvula ma liście grubsze, mięsiste jak sitowie. Poza tym to białe zaczęło się od jednej kępki parvuli i zarażało inne bezposrednio się stykające. W ciagu kilku dni, z narożnika akwarium rozprzestrzeniło się na cały trawnik. Ale nie skakało to tu, to tam, tylko posuwało się jakby falą.
Kiedy spojrzysz na moje zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/004 ... d2fc1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13d ... 5d815.html
to zobaczysz, że moje nitki były wyrażnie widoczne, porozdzialane i niezbite. jak cukrowa wata. Nie było to z wyglądu jak galareta. To co mam teraz, też jak wata, tylko szaro-zielone ma nitki cieńsze i wygląda bardziej jak mgiełka. Osnuwa podłoże z parvulą i bąbluje. Tamto nie bąblowało.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vader300
Ryba
Ryba
Posty: 464
Rejestracja: 19 grudnia 14, 16:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji glonów

Postautor: vader300 » 4 marca 15, 23:38

Rada na glony-dbaj o rosliny a nie walcz z glonami-same znikną jesli odpowiednia ilość roślin będzie zdrowo rosła mając odpowiednią dawkę macro i micro elementów a także światło.
Roślinne 450L na modułach LED. http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=40264

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości