Bojownik stracił kolor.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Grarzyn
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 19 lutego 15, 14:13

Bojownik stracił kolor.

Postautor: Grarzyn » 29 marca 15, 11:49

Witam!
Jako że jestem początkującym akwarystą nie mam pojęcia jak zachować się w takiej sytuacji.
Mój bojownik stracił kolor praktycznie na całej powierzchni ciała trochę zostało na płetwach, pływa tak jak zawsze nie pływa na boku czy tylko siedzi w miejscu, zachowuje się normalnie. Dodam że wczoraj robiłem generalny porządek w akwarium czyli między innymi przenosiłem ryby do innego zbiornika.
Jednak boję się że może odejść. Proszę o pomoc.

Mowa o bojowniku syjamskim oczywiście.
Zdjęcia zamieszczam w linkach.
Temperatura to 25'C, reszty czynników nie znam takich jak azotany itp.

http://zapodaj.net/495837ad23dac.jpg.html
http://zapodaj.net/e80eb7f8f29cd.jpg.html

Awatar użytkownika
Tissien
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 17 marca 15, 18:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik stracił kolor.

Postautor: Tissien » 29 marca 15, 13:46

Ile litrów ma zbiornik? W jakim wieku jest bojownik?
Bojowniki potrzebują temperatury 26-27 stopni, Neony Innesa nie nadają się na towarzystwo dla bojownika, bo preferują niższą temperaturę, poza tym są stadne (4 szt. to nie stado), do tego gupiki pawie oczka też nie nadają się na towarzyszy dla bojownika, ze względu na długie weloniaste płetwy i możliwość wzajemnego podgryzania.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Bojownik stracił kolor.

Postautor: Sance » 29 marca 15, 21:29

Jak znam życie wygotowałeś żwirek. Porządnie wyczyściłeś filtr pod bieżącą wodą i rozwaliłeś całą biologię.
Bojek jest zestresowany prawdopodobnie zbyt niską temperaturą, zmianą otoczenia i parametrów wody. Aklimatyzacji ryb pewnie nie było? Wodę mam nadzieję miałeś odstaną.

Grarzyn
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 19 lutego 15, 14:13

Re: Bojownik stracił kolor.

Postautor: Grarzyn » 31 marca 15, 17:15

Żwirku nie wyparzałem, podmieniłem 20% wody, filtr czyszczony w wodzie w akwarium, woda była odstana jednak boję się o parametry wody i temperatur,ę może w czasie tych kilku godzin bez grzałki temperatura mogła spaść do 23-22'C. Jednak to już było i nic nie zrobię, mam pytanie do was czy on wróci do siebie czy teraz będzie powoli umierać? Teraz część jego kolorów wróciła do normalnego stanu ale tułów ma kolor trochę czerwony trochę niebieski a trochę biały.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Bojownik stracił kolor.

Postautor: Sance » 31 marca 15, 17:44

Gdyby to było tylko przez temperaturę wróciłby już do pełnych barw.
Obserwuj go przez przez najbliższe kilka dni w poszukiwaniu dalszych zmian.
To może być jeszcze stres spowodowany zmianą zbiornika i parametrów.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości