[105L] Co do razbor klinowych?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
krawat
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 8 listopada 14, 18:55

[105L] Co do razbor klinowych?

Postautor: krawat » 29 marca 15, 13:46

Cześć.
Pytanie dotyczące mojego akwarium z tematu:
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=40053&start=30

pH ok. 7, woda miękka- średnio twarda.

Kupiłem 3 miesiące temu 11 razbor, zostało 8- nie wiem dlaczego.
Było 5 piskorków Kuhla, wyłowiłem jednego martwego jakieś 2 miesiące temu, i ogólnie ryby te przeszły chyba na nocny tryb życia, bo bardzo rzadko widuję je w zbiorniku- ale wiem, że są.

1. Jak uzupełnić obsadę? Dokupić razbor do 15, może dodać jakiegoś bojownika? Miałem prętniki, niestety padły szybko, a reszcie ryb nic się nie stało. Zaopatrzyć się w testy na związki azotu?

2. Zastanawiam się nad zmianą filtra, bo ten który mam, jest stary i chyba zużyty. Jest to aquael unifilter 500uv.
Na szerokich liściach żabienicy gromadzą się zanieczyszczenia, to samo tyczy się mchu. Czy to może się zdarzać, czy oznacza że filtr jest do wymiany? Oczywiście sprzątam akwarium co tydzień, ale wydaje mi się to podejrzane. Jaki filtr polecalibyście do tego litrażu?

Liczę na pomoc.

zizi2004
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 marca 15, 17:08

Re: [105L] Co do razbor klinowych?

Postautor: zizi2004 » 30 marca 15, 17:47

Piskorki Kuhla to nocne ryby.Jakie masz podłożę.Czy razbory rzucają się na pokarm i jakie rybki lubisz.Co do filtra ci nie pomogę bo się na nich nie znam

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: [105L] Co do razbor klinowych?

Postautor: Doody » 31 marca 15, 08:16

Ja razbory mam razem z kiryskami bo fajnie się uzupełniają, ale do 100l to jakąś małą odmianę np. Panda.
440l - Roślinne

krawat
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 8 listopada 14, 18:55

Re: [105L] Co do razbor klinowych?

Postautor: krawat » 31 marca 15, 17:46

Kiryski odpadają z tego względu że nie mam piasku na dnie, tylko żwirek. Drobny, to fakt, ale jednak to nie piasek.

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: [105L] Co do razbor klinowych?

Postautor: Doody » 1 kwietnia 15, 05:32

Moim zdaniem dla kirysków niebezpieczny jest bazalt ponieważ posiada ostre krawędzie. Żwirek drobny płukany, którego większość stanowią okrągłe kamyczki nie stanowi zagrożenia dla kirysków. Mam około 20 kirysków (spiżowych i pstrych) w swoim baniaku i miejsca ze żwirkiem ale nigdy nie zauważyłem żadnego problemu.
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: [105L] Co do razbor klinowych?

Postautor: Sance » 1 kwietnia 15, 05:55

A czy na tym żwirku mają się dobrze?
https://www.youtube.com/watch?v=QgcE1s9rYZg&app=desktop

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości