Wypławki...

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Wypławki...

Postautor: Draku » 28 lipca 15, 20:43

pytanie co do helenki, bo właśnie zakupiłem 3 na alle drogo, ale to i tak taniej mnie wyjdzie niż od kolegi luki z naszego forum :) moge podesłać link jeśli chcesz,

to przejdźmy do rzeczy, te mity o helenkach które łapią ryby, szczególnie neony to ma jakiś sens czy kompletna bujda?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wypławki...

Postautor: Hunter » 29 lipca 15, 09:33

Alina_33 pisze:Dobrze, wobec tego w ten czwartek robię gruntowne sprzątanie i wpuszczam bojownika i Helenkę.

Żadnego sprzątania. Po prostu spuść góra 2l wody wraz z tymi spleśniałymi tabletkami.
Draku pisze:te mity o helenkach które łapią ryby, szczególnie neony to ma jakiś sens czy kompletna bujda?

Bajki. Zeżre rybę jak każdy inny ślimak, ale zdechłą.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Wypławki...

Postautor: Alina_33 » 29 lipca 15, 15:38

A to, że nawożę nie ma tutaj znaczenia? Bo ponoć mam zmieniać raz w tygodniu 50% wody, więc mam już tyle na jutro uszykowane. Mam minimalne glony na korzeniach i na podłożu w okolicach tabletki.

Druga sprawa, to te moje plagi (jak mi się powiedziało, parę sztuk, to jeszcze nie plaga). Łazi mi coś w skorupce po szybie, a ja nie wiem co to. Wydaje mi się, że to ślimak, ale jest tak maleńkie, że ręki za to nie dam sobie uciąć. Pasowałoby mi to bardziej do małżoraczka niż ślimaczka, bo ślimaka o tak dziwnym kształcie skorupki jeszcze nie miałam. Może to mały świderek, a ja zawsze miałam ten drugi gatunek. Wiem, że zdjęcia słabe, ale może ktoś mi to określi?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WTF?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Wypławki...

Postautor: Sance » 29 lipca 15, 15:46

To nie żadne WTF tylko rozdętka. Taki mały slimaczek który baaardzo szybko się rozmnaża.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Wypławki...

Postautor: Alina_33 » 29 lipca 15, 16:14

A czy występuje w jadłospisie Helenek? :twisted:

EDIT:

Skoro to jakiś mi dotąd nieznany gatunek ślimaka, to znaczy, że być może nie mam małżoraczków. Jeśli tak, to tylko się cieszyć ;) Od paru dni nie widziałam ani jednego wypławka, ale muszę przyznać, że słabo się staram je zobaczyć, bo oglądam akwa za dnia, przed włączeniem światła (włącza się o 14-stej).

Ciekawe skąd mam te rozdętki, bo nie miałam ich w starym akwa (miałam zatoczki, całe mnóstwo). Przyszły pewnie z nowymi roślinami. Wypławki być może też, chociaż tutaj raczej obstawiam mech od bracholka. Jeśli jednak dostałam dziadostwo od brata, to powinnam też dostać te małżoraczki, a ich na razie nie ma. Może pojawią się później.

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: Wypławki...

Postautor: skrzatekMK » 29 lipca 15, 17:00

Sance pisze:który baaardzo szybko się rozmnaża


Potwierdzam to. Tempo jest ekspresowe. Wiem bo miałem.

Alina_33 pisze:A czy występuje w jadłospisie Helenek?


Oczywiście. W temacie mojego akwa są zdjęcia pustych skorupek.

Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Wypławki...

Postautor: Alina_33 » 29 lipca 15, 21:01

Helenki są spoko, pamiętam jak się bałam, że Helenka mi bojka zeżre.. :P Gdybym znała je wcześniej, może nie miałabym plagi zatoczków w moim starym akwarium. Miałam ich mnóstwo, a nie dawały się łapać na marchewkę.

gdc
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 24 lipca 15, 15:04

Re: Wypławki...

Postautor: gdc » 29 lipca 15, 21:54

Te ślimaki są podatne na działanie no planarii.
Jaja małżoraczkow nawet pare lat mogą "czekać". Zaczynam podziwiać te zwierzęta :)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Wypławki...

Postautor: Alina_33 » 29 lipca 15, 21:58

Te małżoraczki jedzą tylko mięcho, czy roślinne pokarmy też?

gdc
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 24 lipca 15, 15:04

Re: Wypławki...

Postautor: gdc » 29 lipca 15, 22:11

Destruenci- wszystko. Gdyby nie robiły "zamieci śnieżnej " to bardzo pożyteczne stwory. Akwarium czyste jak trzeba. Ale w krewetkarium automatycznie plaga. Ryby będą to trzebić, krewetki są zbyt peaceful.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Wypławki...

Postautor: Alina_33 » 29 lipca 15, 23:06

Takie fajtłapy te krewecie ;P

Helenki są bardzo przydatne w walce z plagami różnego paskudztwa, chociażby z tego powodu, ze żerują w nocy, podobnie jak owe żyjątka. Ale to nie jedyny powód. Helenki zakopują się w podłożu, więc są dosyć skuteczne, pod warunkiem, że w akwa nie ma za dużo jedzenia. Każde zwierzę pójdzie na łatwiznę, po co polować, jak żarcie leży i nie ucieka.

Bojownik i Helenka jutro trafiają do akwarium. Już się nie mogę doczekać. Bojkowi chyba też się nudzi w tym pudełku, zwłaszcza, że ma tam tylko dwie zdychające roślinki i kokos... Może uda mi się uratować jedną gałązkę rogatka z małego akwa, ale Ludwigia idzie w całości do kosza.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Wypławki...

Postautor: Alina_33 » 30 lipca 15, 14:13

Bojownik przeniesiony, ale ciężko stwierdzić, czy mu się podoba, bo cały czas siedzi przy tylnej szybie i walczy ze sobą. Prezentowałby się lepiej, gdyby trochę jednak popływał normalnie. Może tak odreagowuje stres... :P

Helenka tej noc padła. Powodu nie znam, może z głodu, a może z innego powodu. Nie mam 100% pewności, że nie żyje, więc zostawiam ją w starym akwa do jutra, jak się nie ruszy to trudno, ale na 99% nie żyje. Jest otwarta a nie wychodzi ze skorupy, nawet po wyjęciu z wody.

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Wypławki...

Postautor: luki174 » 30 lipca 15, 16:45

Alina_33, masz możliwość wrzucenia fotki? ;)
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Wypławki...

Postautor: Alina_33 » 30 lipca 15, 18:15

Fotki Helenki nie mam, bo już ją wyrzuciłam, naprawdę nie żyła. Nie reagowała na lekkie ukłucia.

Co do fotki bojka w nowym akwa, to wstawię wieczorem do mojego tematu (link w moim podpisie). Niestety siedzi tylko przy tylnej szybie. Ale prezentuje się nieziemsko, zdjęcia tego nie oddają... :P Miał dotąd wiecznie postrzępione płetwy, bo się o coś kaleczył, ale na razie mu ładnie odrosły. Raz przepłynął się przez całą długość akwarium, piękna ryba, naprawdę piękna... ;)

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Wypławki...

Postautor: misiek1784 » 30 lipca 15, 20:25


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości