Obsada dla zbiornika 112 l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: Dhuz » 30 sierpnia 15, 11:56

ssylwek7 bardziej, niż litraż, patrzymy na filtrację, wybrany gatunek ryb i czy zbiornik to roślinniak. Duża nadfiltracja + gęsto obsadzone akwarium pozwala na trzymanie większej ilości ryb, sporo pomagają częste podmiany. Niektóre ryby, jak np. drobne kąsaczowate, nie produkują dużo odchodów i tym samym można ich mieć więcej. Z drugiej strony rybki pokroju kirysków to fabryki syfu pracujące na wysokich obrotach, więc ich tym samym można dac mniej. Rzuciłbym przykładem, ale za dużo jest ryb w hobby, by był on możliwy do zastosowania jako 'wzór'. :P

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: Alina_33 » 30 sierpnia 15, 11:58

Nie ma żadnych przeliczników, ludzie często sobie idą na łatwiznę. No sam pomyśl, gdyby np. na 1 cm ryby miał przypadać 1 L wody, to czy mógłbyś trzymać w 30 Litrach 30-centymetrową rybę? Fakt jest taki, że ryby o podobnych wymiarach często wymagają podobnych litrażów, ale to też nie reguła, bo bierzemy pod uwagę nie tylko wielkość ryby, ale i fakt czy jest stadna, czy terytorialna, ogólnie jaki ma temperament. Tak więc, sorry, bez czytania o wymaganiach danego gatunku się nie obędzie. :)

A co do tematu, to często jest tak, że początkujący ma jakąś swoją wizję akwarium, a pytanie o obsadę ma to tylko potwierdzić, na zasadzie Dobrze robisz Heniek, tak trzymaj... Każda inna odpowiedź, przez autora takiego tematu jest postrzegana jako atak na jego osobę, lub zwykłe czepianie się nieistotnych detali, on to już wszystko przemyślał... Nie rozumiem ludzkiej mentalności, dlaczego drobne zwierzątka typu rybki, ptaszki, chomiczki, są traktowane byle jak, jak meble? To nie piesek czy kotek, więc jest to co? Mebel, zabawka? Ludzie ogarnijcie się, więcej empatii... W sklepach zoologicznych mamy całe stado tzw. znawców, od których usłyszymy mieszaninę tego co chcemy usłyszeć, z tym co sprzedawcy się opłaca nam wcisnąć. Starają się uprościć opiekę nad każdym zwierzakiem, by sprzedać ich jak najwięcej.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: Draku » 30 sierpnia 15, 12:02

sssylwek7, nie ma żadnego przelicznika. Składa się na to wiele czynników dlatego tak ważne jest podanie wszystkich parametrów wody zbiornika sprzętu i innych
Obrazek

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: KAMYK32 » 30 sierpnia 15, 13:38

sssylwek7 pisze:Się wtrącę. Jaki jest przelicznik dla ryb mniejszych np neonów ile może być ich jak to się oblicza do litrażów akwarium?

Zwierzęta to nie przedmioty stałe! i tu trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem ;-) .Neon ryba stadna .

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: abiba » 2 września 15, 16:57

Alina_33 pisze:Nie rozumiem ludzkiej mentalności, dlaczego drobne zwierzątka typu rybki, ptaszki, chomiczki, są traktowane byle jak, jak meble?


Żebyś sie nie zdziwiła jak sa traktowane duże zwierzęta i jak bardzo masz racje w sprawie ego własciciela z tym że im większe/drozsze zwierze tym wieksze ego

Sorry za OT - nie mogłem sie powstrzymać bo wczoraj musiałem pracować w asyscie policji ...

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: Alina_33 » 2 września 15, 22:41

Ja w innym trochę sensie to pisałam. Jeżeli człowiek znęca się nad dużym zwierzęciem, to jest to widoczne. Psiak (np.) chudnie, ma może jakieś blizny, złamania nieleczone, przykuty na metrowym łańcuchy do budy bez żarcia itp... A jak masz w domu powiedzmy szynszylę, w ciasnej klatce, bez wypuszczania, koszmarna dieta i jeszcze sprzątasz mu raz na pół roku... Sąsiad może to zobaczyć i zareagować? Nie, bo nawet pewnie nie wie, że masz takie zwierzę. Ja sama wielokrotnie wśród znajomych spotykałam się z sytuacją podobną do w/w w odniesieniu do różnych zwierząt, kupowane dziecku pod wpływem chwili, żeby uczyło się odpowiedzialności, a potem zwierzak jest zaniedbywany. Dzieciak dorasta i powiela schemat, po to wyniósł z domu.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: Dhuz » 3 września 15, 05:47

A spróbuj się odezwać w sprawie takiego zwierzaka, to w najlepszym wypadku zostajesz zbyta jakimś komentarzem w stylu "ale przecież żyje" czy dowolna wariacja "ja wiem lepiej". Niewykluczone obrzucenie epitetami i zwyzywanie od zielonych terrorystów. :P

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: Alina_33 » 3 września 15, 11:46

Tak dokładnie. Co innego gdybym była jakąś zwierzęcą policjantką, to bym mogła jakiś aparat przymusu zastosować, ale wtedy by mnie nikt ze znajomych nie zapraszał :P

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Obsada dla zbiornika 112 l

Postautor: abiba » 3 września 15, 15:40

Alina_33 pisze:Psiak (np.) chudnie, ma może jakieś blizny, złamania nieleczone, przykuty na metrowym łańcuchy do budy bez żarcia itp...


No to Ty już piszesz o skrajnej patologii ... A ja o zwykłym dręczeniu zwierzą typu sum rekini w 30litrach , pies nałańcuchu bo przecież nie zdechnie podobnie jak gdzieś powyżej o dobrostanie rybek, koń w małej szopce czy na zawodach w 33stopniowym upale itp itd

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości