Problem z glonojadami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Chibi1991
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 15, 14:56

Problem z glonojadami

Postautor: Chibi1991 » 26 listopada 15, 15:21

Cześć,
jestem tu nowa, ale akwarium mam już kilka lat. Od jakiegoś czasu trochę bardziej na poważnie zaczęłam się interesować tematem.
Obecnie mam dwa akwaria jedno "duże" 108l i drugie"małe" 25l, w obu mam filtr i grzałkę, takie same roślinki, oba mają oświetlenie, Jedyną różnicą jest to że "małe" nie jest zakryte ( ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie).
Mój problem polega na tym iż w "małym" akwarium umierają mi wszystkie glonojady!
W "dużym" nie mam takiego problemu i tam glonojady mają się dobrze. Jakiś tydzień temu przełożyłam znowu dwa glonojady z dużego do małego akwarium i dzisiaj wyławiałam je martwe:( W akwarium mam tylko jeden rodzaj rybek - Brzanki i one mają się dobrze.
Dodam jeszcze, że woda robi się żółtawa, i że używam preparatów do uzdatniania wody itp.
Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Problem z glonojadami

Postautor: osama » 26 listopada 15, 15:58

Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z glonojadami

Postautor: slaeer » 26 listopada 15, 16:00

Potocznie zwane glonojady nie powinny byc trzymane w akwarium 25l jest za male, poczytaj troche o tych rybach.

Co do samych zgonow spowodowane sa zapewne duza iloscia zwiazkow trujacych w tym akwarium. Taki zbiorniczek nadaje sie do trzymania krewetek, nie ryb.

Tak nawiasem, ile maszbw nim rybek i jakie to ryby ?
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Chibi1991
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 15, 14:56

Re: Problem z glonojadami

Postautor: Chibi1991 » 26 listopada 15, 17:30

O matko dziękuje! :dzieki: Nie miałam pojęcia, jak pisałam dopiero się zagłębiam w temat.
Małe akwarium mam od niedawna, założyłam je dla bojownika, potem okazało się, że bojownik dobrze się dogaduje z Głupikami i Molinezjami w dużym i tam został. A w małym mam odsadzone Brzanki które atakowały inne rybki.

A tak przy okazji to ile krewetek mogłabym mieć w takim zbiorniku?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Problem z glonojadami

Postautor: KAMYK32 » 26 listopada 15, 19:30

Chibi1991 pisze:

A tak przy okazji to ile krewetek mogłabym mieć w takim zbiorniku?

Najpierw zrób porządek z jedną obsadą :razz: ,a potem zabierz się za nową.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości