Molinezje w 112 L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
matiasek007
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 16, 20:18

Molinezje w 112 L

Postautor: matiasek007 » 29 stycznia 16, 20:36

Witam.

W planach mam założenie akwarium 112L w którym chciałbym trzymać Molinezje Black Molly. Na razie mam sam zbiornik. Wiem że molinezje lubią średnio twardą wodę co jestem w stanie zapewnić. Roślinność również dostosuję do ich wymagań. Czy obsada 1 samiec i 2 samice jest w sam raz dla takiego zbiornika czy można jeszcze coś do niego dorzucić? Coś do sprzątania na dno- kiryski? Ile? Jeszcze kwesta rozmnażania molinezji. Wiem że rozmnażają się w dużym tempie więc chciałbym jakąś rybę która ograniczy trochę populację molinezji gdyż nie będę miał co robić z narybkiem. Każda uwaga będzie dla mnie przydatna.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: Dhuz » 29 stycznia 16, 20:44

Do wyboru:
1. Układ 1+2+młode i regularnie oddawać/sprzedawać przychówek do zoologa.
2. Układ samcowy 6szt

Akwarium lepiej gatunkowe, możesz zrobić z wodą twardą lub lekko słonawą - wiele roślin, np. nurzaniec rośnie bez problemu w takich warunkach.

Od sprzątania jesteś Ty. Kiryski lubią wodę miękką, lekko kwaśną. Molinezje poradzą sobie z nadmiarem pokarmu tudzież ewentualnie glonami.

Na wszelki wypadek przypominam o konieczności dojrzenia akwarium.

matiasek007
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 16, 20:18

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: matiasek007 » 29 stycznia 16, 20:50

Oczywiście akwarium będzie sprzątane przeze mnie regularnie. Rozumiem, że pierwszy lub drugi układ w zupełności wystarczy na całe akwarium?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: Dhuz » 29 stycznia 16, 20:55

Nie ma zbyt wiele ryb, które w takim akwarium mogłyby żyć z molinezjami - a raczej, którym razem z molinezjami można by zapewnić właściwe warunki nie pomniejszając zbytnio stada - więc to wystarczy. Żyworódki są wszędobylskie i aktywne, powinny wystarczyć do zapełnienia akwarium.

neon.pimpong5
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 30 grudnia 15, 11:07

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: neon.pimpong5 » 8 lutego 16, 13:54

A może jeszcze jakiegoś glonojada? Też sprząta i nie jest agresywny wobec molinezji.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: Dhuz » 8 lutego 16, 14:02

Glonojady to duże, agresywne ryby. Nie.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: abiba » 8 lutego 16, 16:17

neon.pimpong5 pisze:A może jeszcze jakiegoś glonojada? Też sprząta i nie jest agresywny wobec molinezji.


ami sie wydawało że brudzi - raczej na pewno brudzi i to solidnie
Dhuz pisze:Glonojady to duże, agresywne ryby. Nie.


Z tą agresywnością to chyba trochę przesadziłes ale oczywiście że nie z innego powodu - zupełnie inne wymagania ad. parametrów wody

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: Dhuz » 8 lutego 16, 16:32

abiba, ja mówię o faktycznych glonojadach, nie o zbrojnikach po marketingu :P

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Molinezje w 112 L

Postautor: abiba » 8 lutego 16, 18:40

No , już widze jak nasz kolega kupuje zbrojniki prosto z Peru (na przykład ) żeby mu sprzatały akwarium . Ja już to kupi "glonojada" a w porywach "zbrojnika niebieskiego " który faktycznie bedzie wielopokoleniowym kundlem i co najważniejsze będzie kosztował 5zł .

Taki jakiś dziwny sen mnie nawiedził :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości