naprawde nie wiem co co bo do niczego nie pasuje

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

naprawde nie wiem co co bo do niczego nie pasuje

Postautor: ravage » 10 lutego 16, 00:59

w zoologicznym zakupiłem rybkę jak się okazało chorą, gdyż taką złowił mi sprzedawca kiedy ja zajmowałem się czyms innym ufając ze wszystko jest w porządku zaywazłem w domu ze cos nie tak jest z owym prętnikiem. bo taką rybkę kupiłem.

Wygląd jakby zgrubienie nad pyszczkiem i uszkodzenie górnej wargi (znaczy jej brak), ryba sie chowała raczej nic nie jadła. Jak sie łatwo domyślić niedługo padła.

zezwłok jak zobaczyłem złapałem i wyrzuciłem.

Minął może tydzień kiedy podobne objawy zobaczyłem u kolejnej rybki

rybka jest osamotniona bo jest jako jedyna przypałętała się razem z zwinnikami.

oto foty, mam nadzieje ze widać cos na nich po powiekszeniu. rybka cos ogolnie nawet po skurze wyglada słabo. nie wiem czy cos dolać do wody czy co robić.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: naprawde nie wiem co co bo do niczego nie pasuje

Postautor: mimo12 » 10 lutego 16, 01:17

Nie mam pojęcia, co to, ale miałem podobnie z gurami. Pomógł albo Helthosan albo CMF- nie pamiętam, także spore podmianki wody.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości