Duże, efektowne akwarium w domu

surya
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 16, 10:35

Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: surya » 25 czerwca 16, 10:41

Witajcie,

Chciałbym podzielić się z Wami swoim pomysłem i zadać kilka pytań.

Wymarzyłem sobie w domu akwarium które można wpisać w wymiar wys. 205 cm i głębokość (wraz z grubością szyby) tylko 30 cm.

Poszukuję firmy która mogłaby się podjąć montażu i aranżacji takiego akwarium na postumencie betonowym w domu w Warszawie.

W moim zamyśle miałoby to być akwarium "egzotyczne", z ukwiałami i koralowcami oraz egzotyczną fauną.

Czy wymiar wysokości nie jest przesadzony? Możliwe jest także zmniejszenie tego wymiaru do 139 cm.

Chciałbym aby było to akwarium relatywnie bezobsługowe (proszę nie łapać za słówka :P )

Czy w akwarium o tak niewielkiej szerokości jest sens hodować np. ryby papuzie ich średniej wielkości? Czy nie będzie za małe?

Proszę o kilka słów porad i polecenie ewentualnej firmy z Warszawy lub innego miasta, która mogła by się podjąć prac od A do Z

(z wyjątkiem gotowego już postumentu) oraz poźniejszego serwisu.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Surya

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: Dhuz » 25 czerwca 16, 10:57

Przenoszę temat do działu akwarystyki morskiej. Staraj się, proszę, umieszczać tematy w poprawnych działach. To ułatwi uzyskanie pożądanej odpowiedzi.

surya
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 16, 10:35

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: surya » 25 czerwca 16, 11:01

Ok, dziękuję.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: barttsw » 25 czerwca 16, 11:05

surya, kolego 30 cm zapomnij o wiele za malo nie ulozysz skaly na takiej szerokosci
przy dlugosci 200cm minim to 60 cm

tylko cos nie rozumie morskie i pielegnice papuzie

jak jestes z warszawy uderz do Tomka z erybki

surya
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 16, 10:35

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: surya » 25 czerwca 16, 11:24

Dzięki za konkret.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: Marcinus » 25 czerwca 16, 12:21

Surya, w Wawie masz sporo firm: acropora, korale.pl , erybka.
Każda Ci coś takiego zrobi , ale 30cm szerokości na baniak morski to katastrofa ; będzie to brzydko wyglądało, będzie bardzo ciężko zrobić jakąś fajną aranżację wnętrza, ryby będą się źle w czymś takim czuły.

Przemyśl sprawę, bo za jakiś czas będziesz żałował wyboru. Sensowna minimalna szerokość dla akwarium morskiego to 50cm, a przy Twojej długości nie robiłbym węższego niż 60cm, wtedy to będzie fajnie wyglądało.

surya
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 16, 10:35

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: surya » 25 czerwca 16, 13:48

Marcinus,

Dziękuję za superkonkrety. Najprawdopodobniej zrobię akwarium o wysokości 139 cm, długości 184 cm i głębokości zatem 60 cm.

To będzie wymagało przebudowy gabinetu, ale budowa domu jest na takim etapie że jeszcze wszystko można bezproblemowo zrobić.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: Marcinus » 25 czerwca 16, 13:51

139cm wysokości ??? hehehe, nikt Ci tego nie obsłuży :) i żaden koral Ci nie urośnie, bo nie będzie tego jak doświetlić :)

Wymiary optymalne: 184x60x60cm [ długość, szerokość, wysokość ] :)

To ma być w ogóle baniak morski ?? bo teraz zauważyłem, że oprócz korali i ukwiałów pisałeś o jakiś rybach papuzich :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: barttsw » 25 czerwca 16, 14:08

surya pisze: wysokości 139 cm
to sobie odpusc max 60-70 cm

surya
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 16, 10:35

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: surya » 25 czerwca 16, 18:19

I wszystko zamyka się w ciekawą całość, dziękuję za porady.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: Marcinus » 25 czerwca 16, 20:49

Przemyśl dokładnie sprawę, bo masz niektóre nieciekawe pomysły :) jak będziesz potrzebował pomocy, opinii to pisz, pomożemy.

Daro73
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 2 marca 15, 19:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: Daro73 » 17 lipca 16, 23:16

Mam taki zestaw odkupiony od kogoś gdzie przy zaledwie 80 cm długości jest 35 cm szerokości.
Zmieniam ten zestaw bo przy tych 35 cm szerokości ciężko jest zaaranżować wnętrze
Osobiście mi się taki układ nie podoba, w ogóle tego nie widzę wizualnie aby przy 2 metrach długości było 30 cm szerokości.
\To będzie przypominać wąską kiszkę, wysokość prawie 140 cm to śmierć dla zwierzaków bo akwarium będzie totalnie niedoświetlone
Ja przerabiałem już problem niedopasowanego zbiornika, tyle że ja za cenę odpieniacza Hydora kupiłem kompletny zestaw z mnóstwem żywej skały, całym życiem, cyrkulatorami

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duże, efektowne akwarium w domu

Postautor: EyeQueue » 17 lipca 16, 23:29

Nawet w takiej wysokości da się zrobić działające akwarium słodkowodne, w którym będą tylko rośliny pływające, a ryby będą miały komfortowo.

Ale...

Kto będzie wchodzić do akwarium o wysokości 139 cm i nurkować w celach porządkowych? Nawet zakładając szerokość 60 cm, o 30 cm nie wspominając?

Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości