112l akwarium ogólne

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Xinum » 1 października 16, 19:40

Ja mam Kicia Unimaxa 250. Wpuscilem po kolei krewetki, ryby i NO2 nawet nie drgnęło. Więc tutaj problem niestety leży po Twojej stronie.. mnie ospa również póki co omija (odpukać). Pamiętaj, cierpliwość to najważniejsza rzecz.

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Kicia36 » 1 października 16, 19:40

Wody z zoologa nie lałam,ryby to 8 otosków/6 kirysków pstrych/7 fantomów czarnych leku jeszcze nie podałam jak podam to przy takim no2 wszystko padnie.Panowie to jak komuś doradzacie to piszcie że po 6 tygodniach od zalania można trzymać max 4 rybki a po roku pełną obsadę a nie człowiek się cieszy że akwarium dojrzało wpuszcza ryby a tu lipa może się okazać że restart trzeba będzie zrobić.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: barttsw » 1 października 16, 19:41

Marcin i wcale jej nie zaluje sa skutki jak sie chce miec juz wszystko naraz
Kicia myslenie nie boli
i przestan z tym restartem jak masz wg ciebie za maly filtr dokup 2 ehemim 4+2275

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Xinum » 1 października 16, 19:43

Kicia36 pisze:Wody z zoologa nie lałam,ryby to 8 otosków/6 kirysków pstrych/7 fantomów czarnych leku jeszcze nie podałam jak podam to przy takim no2 wszystko padnie.Panowie to jak komuś doradzacie to piszcie że po 6 tygodniach od zalania można trzymać max 4 rybki a po roku pełną obsadę a nie człowiek się cieszy że akwarium dojrzało wpuszcza ryby a tu lipa może się okazać że restart trzeba będzie zrobić.


Kicia, mnie nikt nie powiedział, a wiedziałem to bo przeczytałem temat na forum o cyklu azotowym... :(

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Marcinus71 » 1 października 16, 19:45

Kicia36 pisze:Wody z zoologa nie lałam,ryby to 8 otosków/6 kirysków pstrych/7 fantomów czarnych leku jeszcze nie podałam jak podam to przy takim no2 wszystko padnie.Panowie to jak komuś doradzacie to piszcie że po 6 tygodniach od zalania można trzymać max 4 rybki a po roku pełną obsadę a nie człowiek się cieszy że akwarium dojrzało wpuszcza ryby a tu lipa może się okazać że restart trzeba będzie zrobić.


Dostalas link i potwierdzalas ze czytalas o cyklu azotowym a tam wyraznie jedt napisane ze nie wpuszcza sie na raz calej obsady tylko w trzech etapach stopniowo. Niectrzeba roku czekac ale trzeba to rozsadnie zrobic zebu dac czas bakteriom na dalszy rozwój.

Podmien spora czesc wody i dawaj lek. I tak po leku wiekszosc bakteti padnie i będziesz musiała z tym sie zmierzyć. Podmianami i kontrola no2

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: barttsw » 1 października 16, 19:46

Xinum, ale to trzeba przeczytac ale kolezanka tworzyla wiecej sztucznych problemow zamiast czytac

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Dhuz » 1 października 16, 19:47

To, że cykl się zamknął nie znaczy, że akwarium jest dojrzałe. To, że jest dojrzałe nie znaczy, że jest stabilne. Powtarzaliśmy tyle razy, by mieć cierpliwość. To nie dość, że zarybione na szybkiego, obsadą, która ma odmienne (nie rażąco, ale odmienne) wymagania, to jeszcze nam się obrywa.

Dobra, koniec. Ja wysiadam. Serio nie mam już ochoty na taką zabawę - chcesz, to obwiń mnie osobiście oto, co się dzieje z Twoim akwarium. Może jak przejdziesz to wszystko kilka razy po swojemu, do skutku, to zrozumiesz, co do Ciebie pisaliśmy.

Nie potrafię powtarzać tego samego w kółko na nowy sposób za każdym razem.

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Kicia36 » 1 października 16, 19:51

Powiem Wam tak,powinniście na początku pisać jesteś cierpliwy/cierpliwa
tak--zakładaj akwarium
nie--odpuść sobie

A tak człowiek utopił lekko ponad 2k zł

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Dhuz » 1 października 16, 19:54

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Przeczytaj sobie swój własny pierwszy temat.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: barttsw » 1 października 16, 19:56

przez wlasna głupote i nie zwealaj na nikogo bo to twoja wina z lenistwa i upierdliwosci

chcesz to daj zlecenie zaloze ci akwarium

teraz macie prosto bo jest internet ja musialem dochodzic wszystkiego sam lub z książek z lat 60-80

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: KAMYK32 » 1 października 16, 19:57

Kicia36 pisze:A tak człowiek utopił lekko ponad 2k zł

Spokojnie :ok: lekceważenie podstaw musi "kosztować " :!: ważne -słuchać "doświadczonych" .-jak coś to pisać ;-)

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Marcinus71 » 1 października 16, 19:59

Kicia36 pisze:Powiem Wam tak,powinniście na początku pisać jesteś cierpliwy/cierpliwa
tak--zakładaj akwarium
nie--odpuść sobie

A tak człowiek utopił lekko ponad 2k zł


Teraz to juz przesadzilas.

Może powinnismy wywiad srodowiskowy zrobic? Zapytac o ADHD w dziecinstwie?
Dostałaś tyle informacji na tacy podanych a nie stosowalascsie do nich i teraz nasz do nas pretensje? Tyle czasu i powtarzania po kilka razy tego samego to chyba nikomu innemu nie poswiecono tu na forum. Gdybys zastosowala się do naszych rad to bys miala akwarium na cymuś.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: KAMYK32 » 1 października 16, 20:05

Marcinus71 pisze:Teraz to juz przesadzilas.

Może powinnismy wywiad srodowiskowy zrobic? Zapytac o ADHD w dziecinstwie?
Dostałaś tyle informacji na tacy podanych a nie stosowalascsie do nich i teraz nasz do nas pretensje? Tyle czasu i powtarzania po kilka razy tego samego to chyba nikomu innemu nie poswiecono tu na forum. Gdybys zastosowala się do naszych rad to bys miala akwarium na cymuś.

:offtopic:
Nie ma to jak kogoś podnieść na duchu :razz: ideał się znalazł :ok: dobra kończę bo h-j mnie zaraz strzeli .

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: barttsw » 1 października 16, 20:07

Braciszku napij sie browca bo ci zylka peknie
mnie to juz bawi
a z drugiej strony nie dziw sie bo kicia dostala wszystko na tacy

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: 112l akwarium ogólne

Postautor: Kicia36 » 1 października 16, 20:09

No nic wina nigdy nie leży po jednej stronie,myślę że akwarystyka to jednak nie mój dział zapytam w zoologu czy ryby ode mnie wezmą na kwarantanne a sprzęt się może sprzeda,chociaż połowę pieniędzy odzyskam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości