Wąż do filtra. Wybór.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: Wilkołak » 23 października 16, 12:06

Dziś chciałem podłączyć filtr kubełkowy AQUAEL Filtr midikani 800.
Ale wąż jest za krótki.
Spowodowane jest to tym (tak mi się wydaję) że jak ustawiałem akwa, to musiałem dodać ok. 5 cm styro i takiej podkładki by akwarium stało równo.

Niby te 5 cm to niedużo ale nie da rady podłączyć kubełka. (na razie akwa funkcjonuje na wewnętrznym filtrze, niema w nim ryb bo akwar dojrzewa)

Chciał bym się spytać, czy można użyć normalnego szlauchu ogrodowego (kupię jutro nowy) i założę go zamiast tego dedykowanego ze sklepu akwarystycznego.
Ten dedykowany, to kosztował mnie ok 40zł za 4 metry. A ten "zwykły" to koszt ok 15zł.
No i nie musiał bym czekać na kuriera.

Kupię taki co sam używam i nalewałem nim wodę do akwa. Pisze na nim stop algin.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: Marcinus71 » 23 października 16, 19:57

A nie mozesz filtra o te 5 cm podniesc podkladajac cos pod niego np takibsam styropian? Inny wąż to zależy jaki roznie to bywa zależy z czego dokladnie zrobiony no i wazne aby był sztywny bo inaczej latwo na nawet niewielkim zgieciu zalamie sie i zamknie przepływ.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: KAMYK32 » 24 października 16, 07:47

Ciśniesz do jakiegoś marketu budowlanego -dział ogród,a tam znajdziesz węże(nie ogrodowe) na metry bezbarwne, zielone zazwyczaj mają .Bez problemu można używać w akwarystyce .

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: mimo12 » 24 października 16, 10:16

A styropian albo podkładkę pod kubeł polecam, bo Ci go bardziej wyciszy.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: Wilkołak » 31 października 16, 21:20

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale wcześniej nie bardzo miałem czas. :czat:
Więc tak, postanowiłem nie kombinować i wysupłałem te ok 50 zł na nowe węże, dedykowane ze sklepu akwar. Bo pomyślałem, że jak mi się jakieś świństwo do akwarium z tych węży ogrodowych dostanie i moim skalarkom coś by się stało, to bym chyba oszalał.

Co do samego akwarium, to wystartowałem go 27 października 2016 roku. Kisi się. :mrgreen:

Jakiś tydzień może mniej, po tym starcie w akwarium pojawiły się pierwsze zwierzątka wodne ale uspokajam, że nie rybki. Wiem przestrzegam procedury dojrzewania akwarium i poczekam te 3-4 tyg.
Owe zwierzątka to jakieś ślimaki, takie z rurkowymi skorupkami. Większe, było ich 3 wyciągnąłem szczypcami ale też zauważyłem mniejsze osobniki. Musiały być gdzieś na którymś liściu, ale nie wiem gdzie, bo roślinki "myłem" to znaczy dobrze płukałem w wodzie, niegazowanej źródlanej jaką wlewam do zbiornika.
Chyba postaram się w odpowiednim czasie o dwie bocje i może one sobie zrobią takie małe safarii w akwa.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: barttsw » 31 października 16, 21:31

Wilkołak pisze:niegazowanej źródlanej jaką wlewam do zbiornika.
ta woda sie nie nadaje do akwarium
Wilkołak pisze:Chyba postaram się w odpowiednim czasie o dwie bocje
ktore?

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: Wilkołak » 1 listopada 16, 12:32

Odnośnie wody, to ja jej dużo nie wlewam, tak z 20l po to, by nie lać chlorówki z kranu od razu i w takiej wodzie nie sadzić roślin. Czasem się zdarza, że woda z kranu po wlaniu np. w butelkę czy w wiadro, to jest bialutka od chloru lub chloraminy. Dokładnie nie sprawdzałem zawartości wody odnośnie czy to chlor czy chloramina.
Myślałem że ta woda nie jest zła. :niewiem:

A odnośnie bocji. Jeszcze się dokładnie nie zastanawiałem ale może Bocje Wspaniałą, tylko jak podrośnie to oddam. A może coś mniejszego, jeszcze muszę poszukać na necie konkretnych opisów bocji tych które lubują się w ślimakach.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: barttsw » 1 listopada 16, 12:35

Wilkołak pisze:A odnośnie bocji. Jeszcze się dokładnie nie zastanawiałem ale może Bocje Wspaniałą
a masz 3 metrowy zbiornik?
Wilkołak pisze:Odnośnie wody, to ja jej dużo nie wlewam, tak z 20l po to, by nie lać chlorówki z kranu od razu i w takiej wodzie nie sadzić roślin. Czasem się zdarza, że woda z kranu po wlaniu np. w butelkę czy w wiadro, to jest bialutka od chloru lub chloraminy. Dokładnie nie sprawdzałem zawartości wody odnośnie czy to chlor czy chloramina.
Myślałem że ta woda nie jest zła.
woda RO lub RO+DI

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Wąż do filtra. Wybór.

Postautor: Dhuz » 1 listopada 16, 12:47

Wilkołak, chcesz jakieś ryby, to o nich czytaj. Bocje są rybami stadnymi, wymagającymi bezwzględnie czystej wody i dużego proporcjonalnie do swojej wielkości zbiornika.
Chcesz porad odnośnie obsady, zapraszam do odpowiedniego działu po wstępnym uzupełnieniu informacji we własnym zakresie.

Koniec offtopu.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości