Skalary

Titeya
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 17, 18:14

Skalary

Postautor: Titeya » 27 września 17, 18:49

Witam!

Mam pytanie ponieważ zaobserwowałem dziwne zachowanie dwóch moich skalarów ( pary) otóż chowają się one w rogu akwarium za szerokim rozłożystym korzeniem i za roślinami w tym samym miejscu. Siedzą tam większość dnia. Do pokarmu lub w porze wieczornej normalnie wypływają i pływają z pozostałymi dwoma po zbiorniku. Na bank nie jest to tarło bo proces ten trwa już dwa tygodnie a ich normalne przygotowania do tarła trwają zwykle max 1 dzień a nie dwa tygodnie ...

Dane na temat zbiornika:
akwarium 375l ( standardowe wymiary)
Filtracja:
- Filtr zew. Cristal Profi
- Filtr zew. Midikani 800
- Filtr Aquaponiczny
Oświetlenie:
- 2x belka oświetleniowa do roślin ( kolorystyka biały/czerwony)
Temp wody: 26 st.
Podłoże:
- substrat z ziemi ogrodowej, kulki GT, pałeczki z bioponu, lawa, ceramika a to przykryte mieszanką piasku z różnymi gatunkami żwiru w stosunku 1/3 ( żwir/piasek)
Parametry wody:
pH 7,0
kh 5
NO2 0,025
NO3 1
Obsada roślinna:
- Anubias barteri var nana
- microsorium pteropus
-Microsorium thin leaf
- Microsoriumn narrow leaf
- Valisneria gigantea
- Cryp[tokoryna carbowana
- Cryptokoryna Wendetii Brown
- Cryptokoryna Wendetii Green
- Cryptokoryna Tropica
- Pogestemonj Octopus
- Aponogeton Crispus
- Aponogeton Ulwaceus
- Haternathea Zostesifolia
- Didipilis Diandra
- Blyxa Japonicana
- Duży heniek
- Lobelia cardinalis
- Hydrocotyle sp. Japan
- Ludwigai repens red
- Ludwigia repens mini red
- Micranteum unbrosum
- Hygrophilia Polisperma
- HYgrophilia Polisperma Rosanervig
- HYgrophilia Siamensis
- HYgrophilia Difformis
- Lotos czerwony
- lotos bananowy
- Wąkrotka białobłowa
- Subwassertank
- Mech ( nie wiem jaki)
- Echinodorus h.
- Sagitaria "gigantyczna"
- Anubias Kongolijski
- Pistia
- Hiacynt wodny
- Bambus "tyczka"

obsada:
- 4x skalar - 1+3 - ryby około 4 letnie
- około 10 fantomów czarnych
- około 4 bystrzyków ornatus
- zbrojniki niebieskie 3 ( 1+2) plus kilak młodych nie wiem ile
- 2x kirysy Sterbaie
- 2x otosy
- 2x sturisoma
- 1x Ramireza
-2x gupik endlera ( wrzucone na karmę dla skalarów po likwidacji innego zbiornika ale zostały zignorowane więc są

Niektórych zwierząt są podane małe bądź sztukowe ilości bo nie jestem w stanie doliczyć się drobnicy w takim zbiorniku. Cześć z ryb popadała ze starości więc niektóre z nich są "rozkompletowane". Od razu mówię proszę nie dodawać komentarzy abym dokupił jakiś ryb ponieważ nie chcę więcej ryb a dążę do akwarium jednogatunkowego ze skalarami.

Ryby karmione raz lub dwa razy dziennie urozmaiconym pokarmem: mrożonki (szklarka, lasonogi, czarny komar, gruby kryl), kilkanaście rodzajów płatków, kilkanaście rodzajów granulatów, mixy własnej roboty, warzywa, owoce, krewetki koktajlowe, granulaty dla paletek, spirulina itp.

Proszę o pomoc co mogło spowodować zachowanie ryb. Wszystkie skalary zachowywały się normalnie i wykazywały zachowania stadne. Proszę nie pisać również komentarzy w stylu oddaj inne skalary bo skalar to ryba ,która powinna być trzymana w stadzie nie w parach ( oczywiście jest to zależne od litrażu) ale wszelka moja literatura, doświadczenia i rozmowy z osobami znającymi się na tych rybach mówią ,że ryby te powinny być trzymane w grupie. Także nie nie oddam pozostałych dwóch samic. Po za tym ryby nie wykazywały żadnej agresji względem siebie.
Proszę o pomoc osób mających pojęcie na temat tych ryb ponieważ bardzo mi na nich zależy.

Z góry dziękuję za pomoc.
Titeya

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Skalary

Postautor: barttsw » 27 września 17, 19:01

Titeya powiem coi to tak i juz kilkaset razy powtarzałem i bede dopóki nie dotrze - skalar zyje w parach i one fakt, tworza stada ale oparte na parach i jezeli chcesz uzyskac zachowanie skalarów (podaj ktory to jest dokładnie ale przypuszczam za P.scalare) to sklepowkach tego nie uzyskasz
to niestety mysza byc skalary WF lub F1 sklepowki to niestety mutanty i nie maja nic wspolnego ze skalarami

Titeya
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 17, 18:14

Re: Skalary

Postautor: Titeya » 27 września 17, 19:11

Są to zwykłe sklepówki.
jeżeli chodzi o dzikusy będę dopiero kupował prawdopodobnie leopoldy do innego zbiornika. Ale chcę również mieć te zwykłe sklepowe bo mi się podobają. Tylko tutaj pragnę zauważyć ,że nie chodzi o agresję i zdominowanie bo to właśnie samiec wyjawia te zachowania. Ryby zachowywały się fajnie dopoki im coś nie odbiło i nie zaczęły się chować. Pozostałe dwie sztukii pływają normalnie tak jak wcześniej.

Aha i pragnę zauważyć ,że jedna z samic jest to tzw. Altum Belum

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Skalary

Postautor: barttsw » 27 września 17, 19:17

Titeya pisze:Aha i pragnę zauważyć ,że jedna z samic jest to tzw. Altum Belum
:( nie chce sie wypowiadac
zmniesz im swiatlo zakwas wode moze to pomoc ale trudno cos na 100% powiedziec bo tak jak pisalem wyzej sklepowki to mutanty

Titeya
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 17, 18:14

Re: Skalary

Postautor: Titeya » 27 września 17, 19:25

Kupiłem go jako zwykłego pasiaka, pragnę zauważyć ,że on zachowuje się normalnie.

W jaki sposób mam zakwasić?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Skalary

Postautor: barttsw » 27 września 17, 19:28

torfianka kwasy humusowe tylko zastanow sie nad jednym
czy stawiasz na ryby czy na rosliny

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Skalary

Postautor: kodzaj11 » 30 września 17, 22:54

Dość bogata flora, zakwaszanie wody może zmniejszyć kondycje roślin więc jak bart wspomniał zastanów się nad tym ale jeśli to są zwykłe skalary hodowane na kranówce to nie ma co bardziej zakwaszać wodę PH'a 7.0 to i tak dla nich raj.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości